۱۰ فایده استفاده از پوست موز!

 در پوست و زیبایی, سلامتی

پوست موز:

پوست  موز غنی در منیزیم، پتاسیم و ویتامین ب و ب ۱۲ است. هم چنین حاوی آنتی اکسیدانی به نام لئوتئین است که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند و از پوست در برابر سرطان و آسیب های آفتاب محافظت می کند.
آنزیم های دیگر و اسیدهای چرب موجود در پوستِ موز همچنین به آن خواص ضد التهابی عالی برای تسکین و التیام خارش پوست می دهند. پوست موز یکی از درمان های خانگی موثر برای آکنه است.

فواید پوست موز:

۱)سفید کننده دندان ها:

پوستِ موز حاوی سیتریک اسید می‌باشد که به کم کردن اثر زردی روی دندان‌های شما کمک کرده و آن‌ها را به درخشندگی مروارید می‌کند. به‌علاوه موز حاوی مواد ضد پلاک دندان و سالیسیلیک اسید می‌باشد که نه تنها مانع خون‌ریزی لثه‌ها شده بلکه آن‌ها را مقاوم و سفت می‌کند.

۲)از بین بردن میخچه و زگیل:

پوستِ موز سرشار از آنزیم‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی است که به شما کمک می‌کنند با امنیت کامل از دست میخچه‌ی پای خود رها شوید. آن‌ها همچنین با ویروس مولد میخچه نیز مبارزه می‌کنند.

۳)درمان آکنه:

پوستِ موز درمانی عالی برای جوش و آکنه است. پوست موز همانند یک پاک کننده‌ی طبیعی عمل کرده و سطح پوست را از سم‌های جمع شده و مولد جوش پاک می‌کند، خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن پوست را از میکروب‌های مولد آکنه پاک‌سازی می‌نماید.
به علاوه خاصیت ضدالتهابی پوست موز به پوست برای آرام کردن اثر التهاب نیز کمک می‌کند.

۴)کاهش لکه های پوستی:

قسمت داخلی پوستِ موز برای رفع لکه‌های پوستی بسیار مفید می‌باشد. وجود ویتامین‌های A و B ،C ،E در پوست موز برای پوست مفید بوده و به ترمیم لکه‌های آن کمک می‌کند. به‌ علاوه به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی بالا، لکه‌های سیاه را نیز کاهش می‌دهند.

۵)درمان خشکی و خارش بیش از حد:

اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌هایی نظیر لوتئین که در قسمت داخلی پوستِ موز قرار دارند، از پوست محافظت کرده و همچنین باعث آب‌رسانی به پوست می‌شوند که از خشکی و خارش آن جلوگیری می‌کند.

۶)کاهش دادن پف زیر چشم:

از پوست موز برای تازه کردن چشم و کم کردن پف زیر آن می‌توانید استفاده کنید. پتاسیم موجود در پوستِ موز باعث کمک به از بین رفتن سیاهی و پف دور چشم می‌شود و همچنین به دلیل ماهیت مرطوب کننده‌ای که دارد باعث کاهش سیاهی زیر چشم نیز می‌شود.

۷)رفع جای زخم:

آنتی اکسیدان، پتاسیم، اسید چرب، روی و آهن موجود در پوستِ موز به بهبود جای زخم کمک می‌کند. همچنین پوستِ موز حاوی اسید چرب استری‌شده است که در لوسیون‌های مختلف برای کاهش آثار زخم به کار می‌رود.

۸)سلامت موها:

طرفداران محصولات طبیعی آرایشی ـ بهداشتی پیشنهاد می‌کنند که از پوستِ موز به‌عنوان یکی از مواد ماسک مو استفاده کنید تا موی شما را نرم‌تر و درخشان‌تر کند. همچنین آنها ادعا می‌کنند که خاصیت آنتی‌اکسیدانی پوستِ موز رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند و موها را قوی و سالم نگه می‌دارد.

۹)آرامش دهنده جای نیش پشه:

نیش زدن پشه و دیگر حشرات بسیار دردناک و آزاردهنده می‌باشد. با قسمت داخلی پوستِ موز می‌توانید این واکنش‌ها را آرامش ببخشید.

۱۰)تسکین سردرد:

با قرار دادن یک پوستِ موز یخ‌رده روی پیشانی و یک تکه پوستِ موز روی پشت گردن، برای کاهش سردرد استفاده کنید.

______________

گردآوری: مرسده رنجبر

اگر به بخش پوست و زیبایی علاقه مند هستید، از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید. 

روی لینک زیر کلیک کنید:👇🏻

پوست تخم‌مرغ!

maahkhatoon97

________________________________

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt