هر روز حمام رفتن با موهای ما چه می کند؟

 در پوست و زیبایی, سلامتی

هیچ حسی بهتر از بیرون آمدن از حمام و استشمام بوی خوش شامپو از لای مو‌های خود نیست. احساس طراوت و تازگی می‌کنید و این بهترین راه برای شروع روز‌های خود یا در کردن خستگی یک روز کاری طولانی است. با این حال، زیاد شستن مو‌ها ممکن است کار درستی نباشد.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم شستن روزانه مو‌ها چه مضراتی.دارد؟

رنگ موهایتان خیلی زود می‌رود

کسانی که دوست دارند مو‌های خود را رنگ‌های فانتزی یا هایلایت کنند، بهتر است در تعداد دفعات شستشوی مو‌های خود تجدیدنظر کنند. مواد شیمیایی درون رنگ مو در برابر آب آسیب‌پذیر هستند و شستشوی زیاد مو‌ها ممکن است رنگ آن‌ها را از بین ببرد.

راه حل: سعی کنید مو‌های خود را هر ۳ روز یک بار بشویید و از شامپو‌های مخصوص مو‌های رنگ شده استفاده.کنید. این کار به ماندگاری بیشتر رنگ موهایتان کمک می‌کند.

ممکن است موهایتان خشک‌تر شود

خشک یا وز شدن مو‌ها یک نشانه‌ی دیگر زیاده روی در شستشوی موهاست. اغلب شامپو‌ها حاوی ماده شیمیایی به نام سولفات هستند که چربی و آلودگی مو‌ها را از بین می‌برد. به همین دلیل مو‌ها بعد از شستشو ظاهر دلپذیری پیدا می‌کنند، اما در بلند مدت به آن‌ها صدمه می‌زنید. با از بین رفتن چربی طبیعی موها، پوست سر خشک می‌شود و این اتفاق متعاقباً برای مو‌ها هم رخ می‌دهد.

راه حل: علاوه بر بیشتر کردن فاصله میان حمام رفتنتان، سعی کنید از نرم‌کننده‌ی مو استفاده کنید تا کوتیکول‌های مو ترمیم شوند و از شامپو‌های بدون سولفات استفاده کنید.

ممکن است بیشتر دچار شوره شوید

شوره حالتی است که در آن پوست سر شروع به خارش و پوسته‌ریزی می‌کند و از آن پوسته‌های سفیدرنگی لای مو‌ها باقی می‌ماند. زیاده روی در شستشوی مو‌ها باعث از بین رفتن ناخواسته چربی طبیعی پوست سر می‌شود، چربی‌ای که برای تغذیه مو‌ها و حفظ سلامتی آن‌ها ضروری است. این امر می‌تواند باعث خشک‌تر شدن پوست سر و بیشتر شدن شوره‌ها شود.

راه حل: گاهی یک آبکشی ساده برای از بین بردن چربی اضافه مو‌ها کافی.است. اگر از شوره رنج می‌برید، می‌توانید تا از میان رفتن شوره‌ها، پوست سرتان را لایه‌برداری و از شامپوی روغن درخت چای استفاده کنید.

ممکن است بیشتر دچار موخوره شوید

موخوره بر اثر پوسیده شدن تار مو، معمولاً در نوک آن رخ می‌دهد. اگر دچار موخوره هستید بهتر است تعداد دفعات شستشوی مو‌های خود را کاهش دهید. مو وقتی خیس است، به مراتب بیشتر مستعد آسیب‌دیدگی است. به همین دلیل هر چه تعداد دفعات شستشوی مو‌ها بیشتر باشد، احتمال شکستگی تار مو بیشتر می‌شود.

راه حل: اگر دچار موخوره هستید، دیگر راهی جز نوک‌گیری موهایتان ندارید. بعد از آن، اما وقت‌هایی که نمی‌خواهید موهایتان را بشویید از شامپوی خشک استفاده کنید تا چربی موهایتان کمتر شود.

حمام روزانه پوست را خشک می کند

قرار گرفتن در معرض آب گرم و داغ به صورت مکرر پوست را خشک می کند و ترک و پوست پوست روی سطح پوست به وجود می آورد چربی های مفیدی که باید بر روی پوست باقی بماند تا بدن چین و چروک کمتری داشته باشد را از بین.می برد.

راه حل: اگر می‌خواهید پوست سالم تری داشته باشید و دیرتر چروک شود میزان حمام رفتن خود را کنترل کنید و اگر هم به حمام می‌روید بیش از ۱۰ دقیقه طول نکشد و از آب سرد استفاده نمایید.

 

 از مقاله های قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

حمام وکیل شیراز

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts
نظرات/پیشنهادات
  • پیشواز ایرانسل

    موهای من چربه و چون سرکار میرم هرروز میرم حمام ، برای موهای چرب هم خشکی و موخوره به وجود میاد؟

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt