تفاوت بین نرم کننده و ماسک مو را بدانیم!

 در پوست و زیبایی, سلامتی

موهای زیبا و سالم نیازمند مراقبت کافی و استفاده از محصولات مختلفی مانند ماسک مو و نرم کننده‌ها هستند. به همین دلیل، خانم‌ها در دهه‌های اخیر به سمت استفاده از این محصولات روی آورده‌اند. و بیش از پیش به سلامت و حالت موهایشان اهمیت می‌دهند.

به خصوص در شرایطی که تغییرات آب و هوا، خشکی یا رطوبت بیش از حد محیط، تاثیر شامپوها و شوینده‌های مو، آسیب مواد شیمیایی یا ابزارهای حرارتی و بسیاری از موارد دیگر شادابی و سلامتی موها را به خطر می‌اندازند.

در این مقاله به تفاوت‌های بین ماسک مو و نرم کننده اشاره می‌کنیم تا با کاربرد و عملکرد هر یک از آن‌ها برای داشتن موهای زیبا آشنا شوید.

وظیفه نرم کننده مو چیست؟

نرم کننده‌ها ساخته شده‌اند تا پس از شستشوی مو، تا حدی اثرات منفی شامپوها را که باعث به هم چسبیدن، خشکی و گره خوردن تارهای مو در بعضی افراد می‌شود، خنثی کنند. به خصوص اگر موهای خشک، زبر و رنگ یا دکلره شده داشته باشید، بیشتر از بقیه‌ی انواع مو نیاز به نرم کننده خواهید داشت.

نرم کننده‌ها کمک می‌کنند وقتی از حمام خارج شدید، با موهای پیچ خورده، در هم فرو رفته، گره خورده یا وز شده مواجه نشوید. این محصولات دارای موادی هستند که تا حدودی تارهای مو را آبرسانی و آب‌بندی می‌کنند تا رطوبت موجود در فیبرهای مو تبخیر نشود. همچنین موها را نرم و لزج می‌کنند تا پس از خشک شدن، تا تارهای مو به صورت منظم و بدون درهم فرورفتن، کنارهم قرار گیرند و راحت‌تر بتوان آن‌ها را شانه زد یا حالت داد.

اغلب نرم کننده‌ها باعث سست شدن پیاز مو شده و به همین دلیل، ریزش مو را تشدید می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید فقط از محصولات اصل متعلق به برندهای مطمئن و حرفه‌ای استفاده کنید و از زدن نرم کننده بر روی ریشه‌ی موها خودداری کنید.

وظیفه ماسک مو چیست؟

ماسک‌های مو با هدف ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده، خشک و یا ضعیف ساخته شده‌اند. البته شما می‌توانید از خواص ویژه‌ی ماسک بر روی انوع مو بهره‌مند شده و موهایتان را قوی‌تر، زیباتر و خوش حالت‌تر کنید. وقتی موها به خاطر خشکی، مراقبت‌های نادرست، شوینده‌های نامناسب، خشکی، تاثیر منفی مواد شیمیایی (مانند رنگ مو و دکلره) یا حرارت وسایلی مانند اتو مو و سشوار آسیب می‌بینند، در واقع ساختمان سالم و هموار خود را از دست. می‌دهند.

ماسک مو اصل می‌تواند مانند غلاف یا یک لایه‌ی پوششی، موهای آسیب دیده و ساختمان‌های ناموزون تارهای مو را بپوشاند و در مدت زمان مشخصی که بر روی موها قرار دارد، آن‌ها را به خوبی تغذیه.کند. بنابراین به محکم‌تر شدن و صاف‌تر شدن تارهای مو کمک می‌کند تا به ساختار سالم و طبیعی خود برگردند. تغذیه کردن مو با مواد مغذی موجود در ماسک‌های مو، باعث ترمیم ساختار تار مو و حالت پذیری و انعطاف پذیری موها می‌شود.

برخی از ماسک‌های مو برای ترمیم موها اختصاصی شده‌اند، بعضی برای آبرسانی عمیق موها و بعضی دیگر موها را با ویتامین‌های گروه B و E، اسیدهای چرب مفید و آمین و اسیدهای ضروری عمیقا تغذیه.می‌کنند. حتی می‌توانید ماسک‌های چند منظوره‌ای پیدا کنید که تمامی این اهداف را متناسب با نوع موی شما در بر بگیرد.

تا به اینجای کار با عملکرد هریک به خوبی اشنا شده اید و قطعا به تفاوت ها هم پی برده اید، اما در ادامه به صورت آیتمی و تفکیک شده با تفاوت این دو آشنا.می شوید:

  • بافت و ساختار هر محصول با توجه به فرمول ساخت آن‌ها، متفاوت است. به طور معمول، نرم کننده سبک‌تر از ماسک است. به این دلیل که نرم کننده مو برای مصرف روزانه طراحی شده.است.بنابراین باید فرمول ساخت سبک‌تری داشته باشد.
  • مقدار مصرف هر یک از این دو محصول، بزرگترین تفاوت میان آن‌ها است.نرم کننده برای استفاده روزانه در نظر گرفته شده است، در حالی که ماسک مو معمولاً یکبار در هفته مورد استفاده قرار.می‌گیرد.رطوبت رسانی ماسک بسیار بیشتر از نرم کننده است، بنابراین، استفاده زیاد از ماسک مو می‌تواند موها را سنگین و چرب کند.
  • نرم کننده باعث می‌شود موها نرم و براق باقی بمانند.ماسک مو به بهبود تفاوت های نرم کننده و ماسک فیبر مو و آب‌رسانی عمیق آن کمک می‌کند.
  • با توجه به تفاوت ساختار و عملکرد متفاوت این دو محصول، می‌توانید به صورت هم‌زمان از نرم کننده و ماسک استفاده کنید. هفته ای یک بار، بعد از شستن موهای خود با شامپو و استفاده از نرم کننده، می‌توانید ماسک موی مورد علاقه خود را روی موهایتان قرار.دهید. به دلیل عدم آگاهی درست، برخی ماسک مو را جایگزین نرم کننده کرده‌اند. بدون این‌که بدانند در اثر آب‌رسانی بیش از حد ماسک مو، استفاده بیش از حد از آن می‌تواند برای مو مضر بوده و به آن آسیب.برساند.

 

اگر به بخش آرایش و زیبایی علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

معرفی انواع برس و شانه مو

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt