ورزش اسپینینگ

 در سلامتی, ورزش

دستگاه ورزشی اسپینینگ؛

یک پدیده نوآورانه در دنیای ورزش است که به‌ویژه در قرن جدید، طوفانی در تناسب اندام برپا کرده است.

اسپینینگ از ابتدای پیدایش خود، مجموعه‌ای باورنکردنی از مزایای گوناگون را ارائه کرده و به عنوان یک تمرین قلبی عروقی قدرتمند ظاهر شده است که برای افراد در هر سطح از آمادگی جسمانی مناسب است.

تاریخچه اسپینینگ:

ردپای اِسپینینگ را می‌توان در اواخر دهه ۱۹۸۰ ردیابی کرد.

زمانی که جانی گُلدبرگ، دوچرخه سوار استقامت اهل آفریقای جنوبی، مفهوم دوچرخه سواری در محیط بسته را به عنوان راهی برای تمرین در شرایط آب و هوایی نامساعد ابداع کرد.

تا قبل از رویکرد نوآورانه گُلدبرگ، کسی نمی‌دانست که اسپینینگ چیست.

پیشنهاد خلاقانه او منجر به تولد پدیده‌ای به نام ورزش اسپینینگ شد. که به وسیله‌ی یک دوچرخه، که به طور ثابت در یک فضای داخلی قرار گرفته بود، انجام می‌شد.

کارایی و راحتی اسپینینگ باعث شد که این ورزش به سرعت محبوبیت پیدا کند. به زودی اسپینینگ به یکی از اصلی‌ترین تمرینات ورزشی در مراکز تناسب اندام و خانه‌ها در سراسر جهان تبدیل شد. و رویکرد مردم به تمرینات قلبی عروقی را دگرگون کرد.

دوچرخه اِسپینینگ از آن زمان تاکنون پیشرفت‌های فنی زیادی را از سر گذرانده است. اما اساس ورزش اسپینینگ دست نخورده باقی مانده است.

دستگاه اسپینینگ چیست؟!

دستگاه ورزشی اِسپینینگ یک دوچرخه ثابت تخصصی است. که برای شبیه‌سازی تجربه دوچرخه سواری در فضای باز طراحی شده و در عین حال، راحتی تمرین در یک محیط داخلی را نیز فراهم می‌کند.

دوْچرخه اسپینینگ با ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد خود، محبوبیت زیادی در میان علاقه‌مندان به تناسب اندام، که به دنبال یک تمرین جدی، جذاب و موثر هستند، به دست آورده است.

دوچرخه اِسپینینگ با دقت مهندسی شده است تا پویایی دوچرخه سواری یک دوچرخه سنتی را شبیه‌سازی کند.

دوچرخهٔ اسپینینگ از یک فلای‌ویل (چرخ طیار) سنگین واقع در جلو، پدال‌هایی با تسمه‌های قابل تنظیم، یک زین (صندلی) که می‌تواند به صورت عمودی و افقی تنظیم شود، و دسته‌هایی که می‌توانند برای ارتفاع و فاصله تنظیم شوند، تشکیل شده است.

آیا می‌دانید ویژگی منحصر به فرد دوچرخه اِسپینینگ چیست؟

«مقاومت قابل تنظیم» فلای‌ویل، مشخص‌ترین ویژگی دستگاه ورزشی اسپینینگ است. مقاومت در اسپینینگ چیزی شبیه دنده در دوچرخه عادی است.

کاربر باید برای تنظیم شدت و درجه سختی تمرین، مقاومت را تغییر دهد. هرچه مقاومت بالاتر باشد، ورزشکار تمرین سخت‌تر و چالش جدی‌تری را تجربه می‌کند.

کاربران می‌توانند سطح مقاومت را کنترل کنند، صعود از سربالایی یا سواری در جاده‌های مسطح را شبیه‌سازی کنند و تمرینی چالش‌برانگیز و شخصی‌سازی‌شده را تجربه نمایند.

ورزش اسپینینگ‌ چیست؟!

ورزش اِسپینینگ، یک تمرین قلبی عروقی با شدت بالا است که شامل رکاب زدن با دوچرخه اسپینینگ است. این شکل از تمرین، دوچرخه سواری در فضای باز را، با ترکیب سطوح مختلف مقاومت و سرعت برای ایجاد یک تمرین چالش برانگیز، شبیه‌سازی می‌کند.

ورزش اِسپینینگ یک تمرین پویا است که نه تنها عضلات پایین تنه را مورد هدف قرار می‌دهد.بلکه عضلات میانی و حتی تا حدی بالاتنه را نیز درگیر می‌کند.

ترکیبی از رکاب زدن و تنظیمات مقاومت متنوع، به افراد اجازه می‌دهد تا در هر جلسه تمرین، قدرت و استقامت خود را افزایش دهند و مقدار قابل توجهی کالری بسوزانند.

 

 تمرینات اسپینینگ یک گزینه کم ضرب برای کسانی است که به دنبال یک تمرین قلبی عروقی موثر، بدون وارد کردن فشار بیش از حد به مفاصل هستند.

_____

گردآوری: مرسده رنجبر

سوارکاری(۲)

maahkhatoon97

جدیدترین ها

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt