parisa-meshkinpoosh
بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
زندگی مدرن و پیچیدگی هایش کم کم آدم‌ها را از هم دور میکند و مشغله‌هایش، فرصت دیدارها را از ما می‌گیرد و با اینکه در این دنیای مدرن همه چیز ظاهراً فراهم است ولی به جای آنکه حال دلمان خوب باشد، هر روز بیشتر از گذشته گرفتار روزمره‌گی و سردرگمی شده‌ایم.
ما در گروه فرهنگی ماه خاتون (نامی که برگرفته از شان ماه بانوان ایران زمین است) باور داریم که نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم خلاف جهت تکنولوژی و زندگی مدرن حرکت کنیم ودر عین حال دوست نداریم فرهنگ و سنت با هم بودن را هم از دست بدهیم، پس برآن شدیم که از همین تکنولوژی که ابزار مدرنیته است در جهت کمک به احیای فرهنگ و سنت‌هایمان استفاده کنیم.
در ماه خاتون ما دانسته‌هایمان را به اشتراک می‌گذاریم و هر از گاهی به مناسبتی، گردهمایی برای با هم بودن و لذت بردن از لحظه‌ها را ترتیب می‌دهیم و دست همه عزیزانی را که در این کار ما را یاری می‌کنند صمیمانه می‌فشاریم و از کمک‌هایتان در جهت ارتقا دانش و غنا بخشیدن به سایت ماه خاتون استقبال خواهیم کرد و سپاسگزاریم.

موسس گروه فرهنگی ماه خاتون

من پریسا مشکین پوش هستم موسس گروه فرهنگی ماه خاتون
درکودکی بسیار بازیگوش و رویا باف بودم و از درس خواندن بیزار
فقط درس معلمی را می‌خواندم که خوب درس می داد و خوش اخلاق و خوشرو بود
عاشق کارتون و فیلم داستانی بودم، مخصوصا فیلم‌هایی که در آن یه” پری مهربون” و یا جاودگری بود که آرزوهای قشنگ آدم ها را برآورده می کرد.
سالها گذشت و با پسرم هم جز مریدان فیلم‌های هری پاتر شدیم، باز هم چوب جادو مرا به افکار و رویاهای کودکانه دلنشینم برد.
از طرفی همیشه اهل کتاب و مطالعه بوده و هستم چون پدری فرهیخته روح زندگیش را به من هدیه داد و علیرغم حرفه مهندسی شیمی و صنایع، شعله‌های علاقه به مطالعه و کتاب را در روح و جانم دمید و باعث شد که همیشه کتابی هر چند کوچک با خودم همراه داشته باشم، از حدود ۳۰ سالگی به بعد در جستجوی یافتن معنای زندگی‌ام بودم و به همین دلیل سراغ مطالعه کتاب‌های روانشناسی و مهارت‌های نوین زندگی رفتم و درکارگاه‌های آموزشی مختلفی در همین زمینه هم شرکت کردم و در نهایت گمشده خود و رسالتم را پیدا کردم. رسالت من همان “چوب جادو” است، چوب جادویی که دیگران را خوشحال می‌کند.
فهمیدم چیزیکه بیشتر ازهمه منو خوشحال میکنه و به من انرژی میده خوشحال کردن دیگرانه،اگرآن آدم و خصوصیات فردیش را بخوبی بشناسم می توانم به نوعی شگفت زده اش بکنم و مطمئن باشم که حتما خوشش خواهد آمد چون شناخت لحظه شاد و نشاط آور برای اطرافیانم یکی از ویژگی های مهم منه.
ایده ایجاد وب سایت “ماه خاتون”از اینجا شکل گرفت
“ماه خاتون” ابزاری برای خوشحال کردن آدم هاست.
تصمیم گرفتم که دورهمی ها را با سرگرمی و آموزش تلفیق کنم و بعنوان یک مجری صادق و خلاق، جستجو کنم و بهترین ها را پیدا کنم تا در کنار هم لحظات خوب آموزشی و سرگرمی را رقم بزنیم.
جمله معروفی هست که میگه:
در زندگی هر وقت شاگرد آماده باشه استاد از راه میرسه
من هم با خواندن کتاب “بنویس تا اتفاق بیفتد”
آرزوهامو در دفتری نوشتم و خوشحالم که این اتفاق افتاد و توانستم رسالت زندگی ام، یعنی شاد کردن و انگیزه بخشیدن به دیگران رو به مرحله وجود بگذارم و و حضوری موثر و پررنگ در اجتماع داشته باشم.
آرزو می کنم که بارشی از انرژی مثبت باشم و تا جائیکه می توانم شادی، عشق، شور، امید و انگیزه را برای همه به ارمغان بیاورم…
پریسا مشکین پوش
ghazal-hasanzadeh
“گاهی میتوان برای فراموشی بعضی خاطرات به آشپزخانه پناه برد، آنجایی که میشود با ترکیب مواد با هم جادو کرد و یک خوراکی خوشمزه خلق کرد.
غذا یکی از مهم ترین بخش زندگی انسان است و هر فرد سلیقه متفاوتی برای طبخ غذا دارد.
عسل حسن زاده هستم، دارنده مدرک بین المللی آشپزی و شیرینی پزی.
یک کوچولو میخوام از خودم و علاقه ام به آشپزی براتون بگم‌؛ تک فرزند بودم و مادرم هیچ وقت به من اجازه آشپزی کردن نمیداد!
حتما می پرسید چرا؟! چون معتقد بود وقت برای آشپزی کردن بسیار است، حالا که دختر خونه ام باید از زندگی لذت ببرم و خودمو درگیر آشپزی و کارهای خونه نکنم، اما او اشتباه میکرد چون آشپزی کردن یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست!
به هر حال با این فلسفه مادر عزیزم پیش رفتم و تا زمانیکه ازدواج کردم دست به سیاه و سفید نزدم و از زندگی لذت بردم😜
خوشحال و خندان رفتم خونه بخت، یهو به خودم اومدم دیدم من هیچی نمیتونم بپزم حتی یک برنج ساده!
از اون به بعد کم کم با پیشنهاد و کمک همسرجان راهی آموزشگاه آشپزی شدم.
وقتی وارد این حرفه شدم کلی بهش علاقمند شدم، این علاقه جوری بود که همه اش دوست داشتم تو آشپز خونه باشم و غذاهای متنوع و خوشمزه بپزم.
بعد از اینکه دوره های آشپزی را تموم کردم تصمیم گرفتم دوره های شیرینی پزی را هم بگذرونم.
واااای از لذت شیرینی پختن نگم براتون که اصلا یه دنیاییه برای خودش😍
علاقه ام به این هنر اینقدر زیاد شد که تصمیم گرفته آن را به عنوان حرفه کاری انتخاب کنم.
وقتی تصمیمم جدی شد رفتم سراغ دوره های حرفه ایی آشپزی و شیرینی پزی، تا بلاخره مدرکم را در این حرفه گرفتم و الان یک خانم آشپز و شیرینی پز حرفه ایی هستم در خدمت شما!
“ما انسان ها تقریبا همیشه سرگردانیم و برای کامل تر شدن سفر میکنیم”
سلام ماه خاتونی های عزیز، من مرسده رنجبر هستم یه دختر پر انرژی و شادِ شمالی، عاشق گشت و گذار و سفر کردن!😁
میدونید که شمالیا مهمون نوازای خوبی هستن، پس حتما تو لیست سفرتون یه جا برای اومدن به شمال هم باز کنید!
همیشه عاشق اینم که به جاهای مختلف سفر کنم و با آداب و رسوم مختلف آشنا بشم و از جای جای این دنیای زیبا عکاسی کنم و از همه مهم تر غذاهای خوشمزشون رو امتحان کنم😍🤤.
(شکمو هم خودتونید!)😁
اگر یک توصیه وجود داشته باشه که به درد آدم های امروز بخوره اینه که،
با سفر کردن، نگاه مون‌ به زندگی عوض میشه، تجربه های بیشتری بدست میاریم و از همه مهمتر از زندگی لذت بیشتری میبریم.
همه ی ما در زندگی شخصی تحت فشار، استرس و درگیر کارهای روزمره مون هستیم، سفر کردن باعث میشه که از اون فشارهای روحی و جسمی دور بشیم.
مسافرت از هر نوعی که باشه خوبه، حتی یک گشت کوچک یک روزه و بازدید از موزه ای در شهر خودمون، اینکه بخواهید برنامه روزانه تون رو کمی تغییر بدید نوعی درمان محسوب میشه و همین مسئله انرژی زیادی بهتون میده.
مهم نیست جوان هستید یا مسن، چند سال از عمرتون گذشته و یا شغل و تحصیلاتتون چیه! تا زمانی که کودک درونتون به دنبال خوشگذرونی و تفریحه همیشه برای سفر وقت دارید.
پس اگه منتظر یه وقت مناسب برای سفر کردنی، پاشو! همین الان وقتشه!😉
mersedeh-ranjbar
تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt