parisa-meshkinpoosh
بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
زندگی مدرن و پیچیدگی هایش کم کم آدم‌ها را از هم دور میکند و مشغله‌هایش، فرصت دیدارها را از ما می‌گیرد و با اینکه در این دنیای مدرن همه چیز ظاهراً فراهم است ولی به جای آنکه حال دلمان خوب باشد، هر روز بیشتر از گذشته گرفتار روزمره‌گی و سردرگمی شده‌ایم.
ما در گروه فرهنگی ماه خاتون (نامی که برگرفته از شان ماه بانوان ایران زمین است) باور داریم که نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم خلاف جهت تکنولوژی و زندگی مدرن حرکت کنیم ودر عین حال دوست نداریم فرهنگ و سنت با هم بودن را هم از دست بدهیم، پس برآن شدیم که از همین تکنولوژی که ابزار مدرنیته است در جهت کمک به احیای فرهنگ و سنت‌هایمان استفاده کنیم.
در ماه خاتون ما دانسته‌هایمان را به اشتراک می‌گذاریم و هر از گاهی به مناسبتی، گردهمایی برای با هم بودن و لذت بردن از لحظه‌ها را ترتیب می‌دهیم و دست همه عزیزانی را که در این کار ما را یاری می‌کنند صمیمانه می‌فشاریم و از کمک‌هایتان در جهت ارتقا دانش و غنا بخشیدن به سایت ماه خاتون استقبال خواهیم کرد و سپاسگزاریم.

موسس گروه فرهنگی ماه خاتون

من پریسا مشکین پوش هستم موسس گروه فرهنگی ماه خاتون
درکودکی بسیار بازیگوش و رویا باف بودم و از درس خواندن بیزار
فقط درس معلمی را می‌خواندم که خوب درس می داد و خوش اخلاق و خوشرو بود
عاشق کارتون و فیلم داستانی بودم، مخصوصا فیلم‌هایی که در آن یه” پری مهربون” و یا جاودگری بود که آرزوهای قشنگ آدم ها را برآورده می کرد.
سالها گذشت و با پسرم هم جز مریدان فیلم‌های هری پاتر شدیم، باز هم چوب جادو مرا به افکار و رویاهای کودکانه دلنشینم برد.
از طرفی همیشه اهل کتاب و مطالعه بوده و هستم چون پدری فرهیخته روح زندگیش را به من هدیه داد و علیرغم حرفه مهندسی شیمی و صنایع، شعله‌های علاقه به مطالعه و کتاب را در روح و جانم دمید و باعث شد که همیشه کتابی هر چند کوچک با خودم همراه داشته باشم، از حدود ۳۰ سالگی به بعد در جستجوی یافتن معنای زندگی‌ام بودم و به همین دلیل سراغ مطالعه کتاب‌های روانشناسی و مهارت‌های نوین زندگی رفتم و درکارگاه‌های آموزشی مختلفی در همین زمینه هم شرکت کردم و در نهایت گمشده خود و رسالتم را پیدا کردم. رسالت من همان “چوب جادو” است، چوب جادویی که دیگران را خوشحال می‌کند.
فهمیدم چیزیکه بیشتر ازهمه منو خوشحال میکنه و به من انرژی میده خوشحال کردن دیگرانه،اگرآن آدم و خصوصیات فردیش را بخوبی بشناسم می توانم به نوعی شگفت زده اش بکنم و مطمئن باشم که حتما خوشش خواهد آمد چون شناخت لحظه شاد و نشاط آور برای اطرافیانم یکی از ویژگی های مهم منه.
ایده ایجاد وب سایت “ماه خاتون”از اینجا شکل گرفت
“ماه خاتون” ابزاری برای خوشحال کردن آدم هاست.
تصمیم گرفتم که دورهمی ها را با سرگرمی و آموزش تلفیق کنم و بعنوان یک مجری صادق و خلاق، جستجو کنم و بهترین ها را پیدا کنم تا در کنار هم لحظات خوب آموزشی و سرگرمی را رقم بزنیم.
جمله معروفی هست که میگه:
در زندگی هر وقت شاگرد آماده باشه استاد از راه میرسه
من هم با خواندن کتاب “بنویس تا اتفاق بیفتد”
آرزوهامو در دفتری نوشتم و خوشحالم که این اتفاق افتاد و توانستم رسالت زندگی ام، یعنی شاد کردن و انگیزه بخشیدن به دیگران رو به مرحله وجود بگذارم و و حضوری موثر و پررنگ در اجتماع داشته باشم.
آرزو می کنم که بارشی از انرژی مثبت باشم و تا جائیکه می توانم شادی، عشق، شور، امید و انگیزه را برای همه به ارمغان بیاورم…
پریسا مشکین پوش
دست در دست هم دهیم به مهر
سلام به همراهان ماه خاتون
حمیرا دماوندی هستم، از نخستین همراهان ماه خاتون. مهمترین دلیلم برای این همکاری، اندیشه ای است که ماه خاتون بر اساس آن کلید خورد ” توجه به فرهنگ این مرز و بوم و تقسیم دانسته ها ”
در دانشگاه، ادبیات فارسی و مشاوره خانواده خواندم و از هر دو بهره ی فراوان برده ام زیرا که ادبیات درس زندگی می آموزد و مشاوره، یاری میرساند و این هر دو، ارزشها و اولویت های من در زندگی است !!
homaira-damavandi
ghazal-hasanzadeh
“گاهی میتوان برای فراموشی بعضی خاطرات به آشپزخانه پناه برد، آنجایی که میشود با ترکیب مواد با هم جادو کرد و یک خوراکی خوشمزه خلق کرد.
غذا یکی از مهم ترین بخش زندگی انسان است و هر فرد سلیقه متفاوتی برای طبخ غذا دارد.
عسل حسن زاده هستم، دارنده مدرک بین المللی آشپزی و شیرینی پزی.
یک کوچولو میخوام از خودم و علاقه ام به آشپزی براتون بگم‌؛ تک فرزند بودم و مادرم هیچ وقت به من اجازه آشپزی کردن نمیداد!
حتما می پرسید چرا؟! چون معتقد بود وقت برای آشپزی کردن بسیار است، حالا که دختر خونه ام باید از زندگی لذت ببرم و خودمو درگیر آشپزی و کارهای خونه نکنم، اما او اشتباه میکرد چون آشپزی کردن یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست!
به هر حال با این فلسفه مادر عزیزم پیش رفتم و تا زمانیکه ازدواج کردم دست به سیاه و سفید نزدم و از زندگی لذت بردم😜
خوشحال و خندان رفتم خونه بخت، یهو به خودم اومدم دیدم من هیچی نمیتونم بپزم حتی یک برنج ساده!
از اون به بعد کم کم با پیشنهاد و کمک همسرجان راهی آموزشگاه آشپزی شدم.
وقتی وارد این حرفه شدم کلی بهش علاقمند شدم، این علاقه جوری بود که همه اش دوست داشتم تو آشپز خونه باشم و غذاهای متنوع و خوشمزه بپزم.
بعد از اینکه دوره های آشپزی را تموم کردم تصمیم گرفتم دوره های شیرینی پزی را هم بگذرونم.
واااای از لذت شیرینی پختن نگم براتون که اصلا یه دنیاییه برای خودش😍
علاقه ام به این هنر اینقدر زیاد شد که تصمیم گرفته آن را به عنوان حرفه کاری انتخاب کنم.
وقتی تصمیمم جدی شد رفتم سراغ دوره های حرفه ایی آشپزی و شیرینی پزی، تا بلاخره مدرکم را در این حرفه گرفتم و الان یک خانم آشپز و شیرینی پز حرفه ایی هستم در خدمت شما!
“ما انسان ها تقریبا همیشه سرگردانیم و برای کامل تر شدن سفر میکنیم”
سلام ماه خاتونی های عزیز، من مرسده رنجبر هستم یه دختر پر انرژی و شادِ شمالی، عاشق گشت و گذار و سفر کردن!😁
میدونید که شمالیا مهمون نوازای خوبی هستن، پس حتما تو لیست سفرتون یه جا برای اومدن به شمال هم باز کنید!
همیشه عاشق اینم که به جاهای مختلف سفر کنم و با آداب و رسوم مختلف آشنا بشم و از جای جای این دنیای زیبا عکاسی کنم و از همه مهم تر غذاهای خوشمزشون رو امتحان کنم😍🤤.
(شکمو هم خودتونید!)😁
اگر یک توصیه وجود داشته باشه که به درد آدم های امروز بخوره اینه که،
با سفر کردن، نگاه مون‌ به زندگی عوض میشه، تجربه های بیشتری بدست میاریم و از همه مهمتر از زندگی لذت بیشتری میبریم.
همه ی ما در زندگی شخصی تحت فشار، استرس و درگیر کارهای روزمره مون هستیم، سفر کردن باعث میشه که از اون فشارهای روحی و جسمی دور بشیم.
مسافرت از هر نوعی که باشه خوبه، حتی یک گشت کوچک یک روزه و بازدید از موزه ای در شهر خودمون، اینکه بخواهید برنامه روزانه تون رو کمی تغییر بدید نوعی درمان محسوب میشه و همین مسئله انرژی زیادی بهتون میده.
مهم نیست جوان هستید یا مسن، چند سال از عمرتون گذشته و یا شغل و تحصیلاتتون چیه! تا زمانی که کودک درونتون به دنبال خوشگذرونی و تفریحه همیشه برای سفر وقت دارید.
پس اگه منتظر یه وقت مناسب برای سفر کردنی، پاشو! همین الان وقتشه!😉
mersedeh-ranjbar
ندا حاجی رسولی
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی
گر پیر مناجات است ور رند خراباتی
هر کس قلمی رفته‌ست بر وی به سرانجامی
فردا که خلایق را دیوان جزا باشد
هر کس عملی دارد من گوش به انعامی
(حافظ)
درود بی پایان به ماه خاتونی‌های عزیز ، من ندا حاجی رسولی متولد مهرماه ۱۳۵۲ و در حال حاضر ساکن شهر دبی در امارات متحده هستم.
دانش آموخته‌ی دانشگاه شیراز، در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی زبان انگلیسی می باشم.
اهل شیرازم شهر گل و بلبل، شیفته‌ی سفر و گشت وگذار، عاشق طبیعت و گیاهان دارویی.
مطالعات زیادی در رابطه با اثرات گیاهان بر سلامتی انسان‌ها داشته‌ام، صفحه ای را در فیس‌بوک با عنوان ” اعجاز گیاهان دارویی” مدیریت می کنم‌. مطالب زیادی در رابطه با تاثیر گیاهان بر سلامتی انسان در این صفحه بازنشر می نماییم.
در دوره‌های آموزشی مختلفی در رابطه با طب سنتی که توسط اساتید مجرب برگزار شده‌است شرکت کرده‌ام.
اهل مطالعه و کتاب خواندن هستم و افتخار همکاری با سایت فرهنگی ماه خاتون هم نصیب من شده است و برای قسمت گردشگری و آداب و رسوم سایت ماه خاتون هم مطالبی می نویسم.
در حال حاضر خانه‌دار هستم ولی فعالیت‌های فرهنگی زیادی را درکنار مدیریت امور منزل به طور پیوسته انجام می‌دهم، از جمله شرکت در کلاس‌های آنلاین شاهنامه خوانی و همچنین فعالیت‌های داوطلبانه در امورخیریه و کمک‌رسانی به همنوعانمان در ایران و امارات را دنبال می کنم.
به تمامی مهربانوان خانه‌دار، دوستانه توصیه می‌کنم در کنار مدیریت امور منزل، حتما اوقاتی را به دستیابی به علائق شخصی خود و مطالعه اختصاص دهند.
یک مادرکوشا، اهل مطالعه، آگاه در تربیت فرزندان، نقش موثرتر و پر رنگ تری را ایفا می کند.
در آخر اضافه کنم که در ایران باستان تمامی امور مملکت مستقیم یا غیر مستقیم توسط بانوان خردمند اداره می شد. به مرور مردان به عمد نقش بانوان را کم‌رنگ کردند و آنان را درخانه‌ها فقط به امور خانه‌داری و فرزند پروری مشغول نمودند، امیدوارم بانوان بتوانند جایگاه اصلی خود را در مدیریت جامعه با بالابردن سطح آگاهی خود ایفا نمایند.
نون والقلم
جادوی واژه‌ها، راز زندگی
درود بر خوانندگان نازنین سایت ماه خاتون.
من الهام زنجانیان، دختر، خواهر، همسر، و مادر هستم. بیشتر که دقت می‌کنم، قبل از هر سمتی، مادر هستم. مادری که به یادگیری و یاددهی علاقه دارد. مادری معلم یا معلمی به دلسوزی یک مادر. تهران به دنیا آمده‌ام ولی قلبم برای همه فرزندان ایران می‌تپد. در مقطع دبیرستان دانش‌آموخته علوم تجربی بودم؛ مشاهده رشد جوانه‌ای کوچک مرا به وجد می آورد تا چه رسد به سربلندی و بزرگی انسان‌ها. از کودکی مسحور جادوی واژه‌ها شدم پس در زبان و ادبیات فارسی تا کارشناسی ارشد به پای دل رفتم و صریر قلم مرا به انجمن خوشنویسان ایران کشاند؛ و در نهایت آشنایی‌ام با فلسفه برای کودکان و نوجوانان و مطالعه در زمینه تعلیم و تربیت، گمشده‌ام را یافتم. در همه این سال‌ها نوشتن پل ارتباطی بود میان من و افکارم، من و خودِخودم، من وشاگردانم، و …تا امروز، بسیار خرسندم که با بخش داستانک, برای سایت ماه خاتون می نویسم.
الهام زنجانیان
assieh-vosoulipour
با تمام وجودم امیدوارم نقاشی کردن در بهشت نیز وجود داشته باشد!
من آسیه وصولی پور هستم. با نوشته های من در بخش هنری نقاشی ماه خاتون آشنا هستید. من تحصیلات آکادمیک هنری ندارم اما نزد اساتید خوبی، شاگردی کردم. اجازه بدید براتون از اول بگم!
هشت ساله بودم که ایده نقاشی‌هام برای برای ساخت اسباب‌بازی‌ها انتخاب شدن و من برای اولین بار نیروی جادویی خلاقیت رو با تمام وجودم درک کردم!
من و نقاشی و خلاقیت همیشه دوستان با ‌وفایی برای هم بودیم! نقاشی کردن برای من مثل نفس کشیدن می‌مونه و بس!
اول در کنار تحصیلات دانشگاهیم که مهندسی برق و بعد از اون مهندسی پزشکی بود و بعد‌ترها در کنار کارم که طراحی سیستم‌های کنترل و ابزار دقیق نیروگاهی بود، همیشه به هنر نقاشی پرداختم.
با تولد پسر اولم، تصمیم گرفتم نقاشی رو به عنوان اولین و تنها شغلم در نظر بگیرم و با توجه به کوچک بودن پسرم، فعالیتم رو به صورت مجازی شروع کردم. آموزش‌های مجازی نقاشی رو با هدف کمک کردن به تمام اونهایی که مثل من عاشق نقاشی هستند اما امکان شرکت در کلاسهای حضوری رو ندارن، سرلوحه کارم قرار دادم و خداوند رو شاکرم که تا به امروز بیش از یکصد هنرجو از شهرهای مختلف ایران و خارج از ایران داشتم. همیشه ناآگاهی دوستداران هنر از بعضی مسائل هنری و در نتیجه متضرر شدن اونها و حتی زده شدن از هنر، دغدغه من بوده و هست. برای همین بعد از آشنایی با ماه خاتون تصمیم گرفتم تا جاییکه در توانم هست برای بالا بردن این آگاهی تلاش کنم. امیدوارم بتونم در این راه هم موفق باشم!
در کنار نوشتن مقالات هنری، خوانش داستانهای پندآموز و طراحی تصاویر برای سایت و شبکه‌های اجتماعی ماه خاتون رو هم از افتخارات خودم میدونم.
واقعا اعتقاد دارم که میشه به آرزوها رسید مثل من که ماه خاتون منو به بخشی از آرزوهام رسوند.
من نقاشی‌ام را در رویا می‌بینم و رویایم را نقاشی می‌کنم!
سلام!
من فاطمه اکبرزاده هستم، دختری با رویاهای بزرگ!
من دوست دارم در آینده نویسنده و عکاس شوم!
نویسندگی، چون می‌خواهم قوه تخیلم و تجربه هایی که در زندگی ام بدست می آورم با دیگران سهیم شوم. اگر روزی کتابی نوشتم و توانستم با کتابم فقط و فقط به یک نفر کمک کنم، این بزرگترین بُرد من در زندگی خواهد بود.
و
عکاسی، چون عاشق طبیعت هستم و عکس گرفتن از طبیعت یک تجربه منحصربه فرد است. من ۱۴ سال دارم و می خواهم بگویم که در هر سنی که باشیم در هر جایگاهی که باشیم می تونیم یک قدم به رویاهایمان نزدیکتر شویم.
باور کن، رویاهایت را بغل کن و بلند شو!
fatemeh-akbarzadeh
تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt