چانگچون ،شهر اتومبیل‌ها!

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

شهر چانگچون چین (Changchun)، پایتخت و بزرگ ترین شهر استان جیلین (Jilin) است. این شهر در مرکز منطقه سانگلیائو (Songliao) واقع شده است و یکی از شهرستان های بزرگ استان با ۷ ناحیه مجزا، ۱ شهرستان کوچک تر و ۲ بخش فرعی است. این شهر را می توان یکی از جاذبه های گردشگری چین به شمار آورد.

واژه “چانگچون” به معنای بهار طولانی است، به همین دلیل این شهر به این نام در میان چینی ها شهرت دارد.

در سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۴۵، نام این شهر به نام سینکینگ (Hsinking) تغییر یافت. پس از استقلال جمهوری مردمی چین در سال ۱۹۴۹، شهر چانگ چون  به عنوان پایتخت استان جیلین برگزیده شد.

جالب است بدانید شهر چانگچون چین به شهر اتومبیل ها معروف است چرا که صنعت اتومبیل سازی در این شهر رونق زیادی دارد.

به دلیل اهمیت و نقش کلیدی این شهر در تولید خودرو و اتومبیل های متنوع، از آن با نام “دیتروید چین” یاد می کنند. شهر دیتروید، یکی از مشهورترین و بزرگ ترین ایالت های آمریکا است.

تاریخ شهر چانگچون:

شهر چانگچون در ابتدا به عنوان یک روستای مرزی کوچک برای اهداف تجاری و بازرگانی به فرمان امپراتور آن زمان تعیین شده بود. در آن زمان، امپراتور جیاکینگ (Jiaqing) از سلسله کینگ بر این شهر حکومت می کرد. کالاهای بسیاری نظیر محصولات طبیعی از طریق این شهر تجارت می شوند. در سال ۱۸۰۰ میلادی، امپراتور جیاکینگ، دهکده کوچکی در ناحیه ساحل رودخانه یی تونگ (Yitong River) انتخاب کرد و آن را چانگ چون تینگ (Changchun Ting) نام نهاد.

در اواخر قرن ۱۸ میلادی تعدادی از دهقانان و کشاورزان به سمت این منطقه مهاجرت کردند و در سال ۱۸۸۹، دهکده به صورت شهر معروفی مانند آنچه هم اکنون وجود دارد شکل گرفت.

شرایط آب و هوایی چانگچون:

شهر چانگچون، شهر چهار فصل است. شرایط آب و هوایی در این شهر، متعادل است و میزان رطوبت آن کمی بالا است. زمستان های چانگچون، طولانی، سرد و خشک و همراه با وزش باد می باشد. فصل زمستان در این شهر از ماه نوامبر تا ماه مارس طول می کشد. دمای هوا در ماه ژانویه به حدود ۱۵ درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد.

فصل های بهار و پاییز در شهر چانگ چون، کوتاه است اما بسیار دلنشین و لذت بخش است. تابستان های این شهر، گرم و مرطوب است؛ دمای هوا در ماه جولای، حدود ۲۳ درجه می باشد. بیشترین میزان بارندگی در چانگچون در ماه های ژوئن تا آگوست رخ می دهد.

جاذبه های گردشگری چانگچون:

در شهر چانگچون چین، مکان های دیدنی متنوعی وجود دارند که در سفر به این شهر می توانید از آن ها لذت ببرید.

  • پارک ملی مجسمه ها،
  • پارک نانهو (Nanhu)،
  • کوهستان میائوژیانگ (Miaoxiang Mountain)،
  • باغ وحش چانگ چون،
  • پارک جنگلی شهر،
  • میدان فرهنگ،
  • پراک کودکان
  • و موزه جیلین،

مهم ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند. اگر قصد شرکت در تور چین را دارید با أخذ ویزای توریستی چین می توانید به این سرزمین زیبا سفر کنید.

______

گردآوری: مرسده رنجبر

خیابان روستاولی، تفلیس

maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt