چگونه موهای خوشبویی داشته باشیم؟

 در پوست و زیبایی, سلامتی

همان قدر که به خوشبو بودن بدن خود اهمیت می‌دهیم، خوشبو کردن مو نیز بسیار مهم است. عطر موها در فضای اطراف پراکنده شده و حتی بالشت، شال و … بوی موها را به خود خواهند گرفت.

اگر دوست دارید همیشه موهایی خوشبو داشته باشید، می‌توانید از روش‌های طبیعی یا اسپری‌های خوشبو کننده مو استفاده کنید. برای این منظور، در ادامه با ما همراه باشید.

۱) روش‌های طبیعی

۱. استفاده از روغن اسطوخودوس

با استفاده از روغن اسطوخودوس و اضافه کردن آن به شامپویی که در حمام استفاده می ‌کنید، بوی خوشی به موهای خود خواهید بخشید.

کافی است که در یک ظرف شامپوی نیم لیتری، به اندازه ۱۰ قطره روغن اسطوخودوس چکانده و آن را به خوبی تکان دهید تا روغن و شامپو به صورت یکنواخت در هم حل شوند.

٢. استفاده از روغن یاس

برای این که به موهای خود به صورت طبیعی، بویی خوش ببخشید؛ چند قطره روغن یاس در شامپو ریخته و به این صورت بوی خوشی به موهایتان برسانید.

البته شما می‌توانید به صورت مجزا پس از شامپو کردن مو، کمی روغن یاس را به نوک انگشتان زده و تارهای موی خود را با آن ماساژ دهید. 

٣. از چای های کیسه ای استفاده کنید

برگ های چای، یکی از راه های سالمی هستن که می توانند در مورد موهای شما شگفت آفرینی کنند ؛ از سفید شدن مو، بوی بد جلوگیری می کنند.برای این درمان کافی است نا چند چای را بجوشانید. سپس آنها را از آب خارج کنید.چای را کمی سرد کنید و سپس با استفاده از آن ، موهایتان را بشویید. تا زمانی که مطمئن شوید موهایتان خوش بو و سالم شده اند.

۴. استفاده از گلاب

اگر به بوی گلاب علاقه‌مند هستید، چند قطره از آن را داخل شامپوی خود ریخته و هر بار در زمان استحمام کردن، استفاده نمایید. حتی می‌توانید گلاب را به نسبت ۱ به ۱۵ در آب مخلوط کرده و داخل یک بطری اسپری بریزید.

هر بار پس از استحمام از این محلول روی موهای خود اسپری کرده و سپس موها را خشک کنید. بوی گلاب دوام زیادی دارد و به خوبی پخش می‌شود. 

۵. استفاده از آب لیمو

همانطور که می دانید یک سری از باکتری ها هستند که می توانند باعث ایجاد بوی بد در موها شوند و شما می توانید با استفاده از آبلیمو این باکتری ها را نابود کنید.

در واقع آبلیمو دارای خاصیت ضد باکتریایی می باشد و بعد از این که بر روی موهایتان از این ماده بزنید باکتری های ایجاد کننده بوی بد را از بین خواهد برد. برای این کار کافی است آبلیمو تازه تهیه کنید و مقداری از آن را بر روی پوست سر و موهایتان ماساژ دهید.

۲) روش‌های غیر طبیعی

۱. اسپری‌های مخصوص خوشبو کردن مو

در صورتی که از به کار بردن روش‌های خانگی چندان رضایت نداشته و یا به هر دلیل فرصت انجام آن‌ها را ندارید، اسپری‌های مخصوص خوشبو کردن مو، گزینه در دسترس شما هستند.با خرید این اسپری‌ها و استفاده روزانه از آن‌ها، می‌توانید موهای خود را همیشه خوشبو نگاه دارید.

دقت داشته باشید که در خرید این اسپری‌ها مطالعه لازم را انجام داده و به این شکل، احیانا موی خود را در معرض آسیب قرار ندهید. 

۲. اسپری کردن عطر روی برس مو

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای خوشبو کردن موها، اسپری کردن عطر روی برس مو است. پس از حمام و یا هر زمانی که قصد برس کشیدن موی خود را دارید، روی برس موی خود، کمی عطر اسپری کرده و سپس موها را برس بزنید. به این صورت بوی خوشی به موهای شما بخشیده می‌شود. این روش به ویژه زمانی که وقت کافی برای حمام کردن ندارید، عالی خواهد بود.

سایر توصیه‌ها برای خوشبو نگه داشتن مو

به جز روش‌های فوق، رعایت برخی نکات می‌تواند به خوشبو نگه داشتن موهای شما کمک کند. از جمله این موارد:

  • موی خود را حداقل هفته ای ۳ بار بشویید.
  • شال و روسری و یا کلاهی که مورد استفاده قرار می دهید را هر هفته بشویید.
  • هر شب موی خود را شانه بزنید.
  • روبالشتی های خود را بهتر است هفته ای یک بار تعویض کنید.
  • برای شستن موهای خود از شامپو های ملایم کمک بگیرید.

و در آخر

دوری کردن از وسایل گرمایشی مو

وسایلی مانند اتو مو، سشوار و بابلیس می تواند منجر به بد بو شدن موهایتان شود و شما می توانید با کاهش استفاده از این وسایل موی خوشبو تری داشته باشید و از هیچ گونه موادی برای این کار استفاده نکنید.

در نظر داشته باشید که دوری کردن از این مواد همیشه پاسخ گو بوده و می تواند منجر به سلامت موهایتان شود.

 

اگر به بخش آرایش و زیبایی علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

چه رنگ مویی به پوست صورتم میاد؟

 

گردآوری: صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt