عوارض استفاده از لوازم آرایش فاسد

 در پوست و زیبایی, سلامتی

شاید بپرسید آیا استفاده از لوازم آرایش فاسد شده و تاریخ مصرف گذشته عوارضی برای پوست ما دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله، تاریخ انقضای محصولات آرایشی خیلی مهم است و استفاده از مواد آرایشی فاسد و تاریخ گذشته سبب بروز مشکلات زیادی برای سلامت پوست شما خواهد شد.

از مشکلاتی که در اثر استفاده از لوازم آرایش فاسد ممکن برای شما ایجاد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تیرگی و کدری پوست

پوست شفاف و زیبا یکی از مسائلی است که روی زیبایی صورت نقش مهمی دارد. ترکیبات و مواد استفاده شده در لوازم آرایشی تاثیر بسیار زیادی بر سلامت و زیبایی پوست شما دارند. پس در انتخاب و استفاده از مواد آرایشی دقت کنید چون اگر کیفیت لوازم آرایشی مورد استفاده شما پایین باشد، می‌تواند باعث کدر شدن پوست صورت شما شود. پس اگر نمی‌خواهید پوستتان تیره و کدر شود، استفاده از محصولات آرایشی فاسد را کنار بگذارید.

جوش و آکنه و انواع عفونت های پوستی

یکی دیگر از مشکلاتی که بر اثر استفاده از لوازم آرایشی فاسد ممکن است روی پوست شما ایجاد شود، بروز انواع جوش های زیرپوستی، جوش سرسیاه، چرکی و … است. پس برای نجات پوستتان از شر جوش، حتما به تاریخ مصرف محصولات آرایشی دقت کنید.

قرمزی، خارش و حساسیت های چشمی

خطرناک ترین عوارض و نشانه های لوازم آرایش فاسد می تواند مربوط به استفاده از ریمل های تاریخ مصرف گذشته باشد؛ چرا که ریمل با حساس ترین عضو یعنی چشم در ارتباط است و عوارضی که برای چشم به وجود می آورد، می تواند غیر قابل جبران باشد. ریمل ها در طول مدت مصرف خود، مدام باز و بسته می شوند. در اثر باز شدن درب آن ها، اکسیژن روی مواد تشکیل‌دهنده ریمل تاثیر گذاشته و کاری می‌کند که باکتری‌ها درون آن جمع شوند. باکتری ها درون ریمل رشد می کنند و در اثر استفاده از آن می‌توانند باعث قرمزی، خارش یا حتی گاهی ورم و گل مژه در ناحیه چشم‌ها شوند.

التهابات پوستی

لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته و فاسد دچار تغییر در ساختار خود می‌شوند و به خاطر تفکیک مولکول‌های خود باعث بروز التهاباتی روی پوست شما خواهند شد. استفاده از مواد آرایشی فاسد، موجب التهاب (دراماتیت تماسی) شده و قرمزی، برآمدگی، خارش، تاول و ورم کردگی از جمله مشکلاتی است که روی پوست شما خودنمایی خواهد کرد.

چگونه می توان طول عمر لوازم آرایشی را طولانی تر کرد و از فاسد شدن آن جلوگیری نمود؟

  • یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای جلوگیری از فاسد شدن لوام آرایشی انجام داد.این است که آن ها را در جای خشک و خنک و به دور از نور، گرما و رطوبت نگه دارید. هوای گرم باعث افزایش رشد باکتری ها می شود که همین رشد باکتری ها باعث می شود، لوازم آرایش فاسد شوند.
  • دومین اقدام در راستای افزایش طول عمر لوازم آرایشی این است.که بعد از مصرف هر کدام از محصولات آرایشی درب آن‌ها را محکم ببندید، در غیر این صورت احتمال اکسیده شدن محصولات افزایش می‌یابد.
  • سومین کاری که فاسد شدن لوازم آرایشی را به تعویق می اندازد، شستشوی زود به زود براش ها و پدهای آرایشی می باشد، چرا که این ابزارها منبع بسیاری از آلودگی ها هستند.که آن را به لوازم آرایشی منتقل می کنند.

 

اگر به بخش آرایش و زیبایی علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

چطور لوازم آرایش فاسد را تشخیص دهیم؟

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt