۷ گیاه آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 در چیدمان, خانه داری, گل و گیاه

بسیاری از افراد بعد از نگهداری از یک گیاه و از بین رفتن آن، دلسرد می‌شوند و ممکن است تا مدت ها، دیگر به سراغ گیاهان نروند. در صورتی که می‌خواهید برای اولین بار از گیاهی نگهداری کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که گیاهی که انتخاب می‌کنید علاوه بر زیبایی، با شرایط خانه شما سازگار باشد.

مهمترین عامل در سلامت گیاه، میزان آبیاری و فواصل آن است و در صورت مناسب نبودن شرایط آبیاری، گیاه به مشکلاتی دچار می‌شود و ممکن است از بین برود. بنابراین گیاهان سازگار با آبیاری کم برای افراد مبتدی و پر مشغله گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شوند.

گیاه سانسوریا

سانسوریا لقب بهترین گیاه برای افراد فراموشکار را به خود اختصاص داده است. این گیاه زیبا به مراقبت اندکی نیاز دارد و علاوه بر آبیاری کم به نور کم و سایه نیز مقاوم است.

این گیاه با قدرت اکسیژن سازی و تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن، گزینه مناسبی برای خانه به خصوص داخل اتاق خواب است.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم، تا ۷ روز بی‌آبی
 • در فصل سرد، تا ۱۴ روز بی‌آبی

گیاه پتوس

پتوس دارای خاصیت روندگی است و بهترین گیاه برای قرار دادن برروی قفسه های بلند و یا گلدان های آویز محسوب می‌شود.

شرایط نگهداری پتوس بسیار آسان است و برای افراد مبتدی گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم، ۸ روز بی‌آبی
 • در فصل سرما، ۱۵ روز بی‌آبی

میزان آبیاری در فصل گرما و سرما متفاوت است؛ به همین علت مراقب گیاه خود باشید تا آبیاری تهدیدی برای زندگی آن‌ها نباشد.

گیاه زاموفیلیا

زاموفیلیا بهترین گیاه برای آپارتمان های کم نور و گیاه آپارتمانی مقاوم به آبیاری کم است و می‌تواند تا هفته ها خشکی را تحمل کند. فرم زیبای برگها و ساقه ها، زاموفیلیا را به گیاهی لوکس تبدیل کرده است.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم، ۱۰ روز بی‌آبی
 • در فصل سرد، ۱۴ روز بی‌آبی

زاموفیلیا جزء گیاهان تصفیه کننده هوا است، اگر می‌خواهید خواب راحت و با آرامشی داشته باشید، حتما گلدانی از زاموفیلیا را در اتاق خواب نگهداری کنید تا مواد آلاینده را تصفیه و سطح اکسژن را افزایش دهد.

ساکولنت‌‌ها

خانواده ساکولنت‌ها گیاهانی با برگ‌های گوشتی و ساقه‌های ضخیمی هستند که می‌توانند آب را برای مدتی در بافت خود ذخیره کنند. این خانواده از بودن زیر نور خورشید و هوای خشک لذت می‌برد و تا یک هفته بی آبی را تحمل می‌کند. ساکولنت گیاه قوی و صبوری است که در شرایط سخت هم رشد می‌کند و از طریق برگ‌هایش جوانه می‌زند.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرما، ۸ روز بی‌آبی
 • در فصل سرما، ۱ ماه بی‌آبی

ساکولنت نماد، مقاومت و استواری است به همین علت گیاه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران است؛ به خصوص به افرادی که می‌خواهید آن ها را به مقاومت و استورای تشویق کنید.

گیاه برگ انجیری

برگ انجیری این گل آپارتمانی برگ پهن بسیار در دیزاین و دکوراسیون خانه تاثیرگذار است؛ به همین علت اگر می‌خواهید فضای شیک و لاکچری داشته باشید، حتما این گیاه را در لیست انتخابات خود قرار دهید.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم، ۳ روز بی‌آبی
 • در فصل سرد، ۸ روز بی‌آبی

برگ انجیری رشد بسیار خوبی دارد اما از طرفی گیاهی بسیار کم توقع است؛ به این صورت که با کم‌ترین میزان توجه بهترین زندگی را دارد. این گیاه برای افراد پرمشغله و کسانی که زمان زیادی برای نگهداری از گیاهان ندارند مفید است.

گیاه آگلونما

آگلونما گیاهی زیبا و جذاب است، که در رنگ‌های متنوع و جذاب وجود دارد. آگلونما جزء گیاهان همیشه سبز است که حال و هوای خانه را دگرگون می‌کند.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم، ۸ روز بی‌آبی
 • در فصل سرد، ۱۷ روز بی‌آبی

آگلونما گیاهی گلدار است، اما گل این گیاه انرژی بسیار زیادی از این گیاه مقاوم به کم آبی می‌گرد؛ به همین دلیل بهتر است گل های آگلونما را پس از یک روز بچینید.

گیاه ارکیده

ارکیده از گل‌ های بسیار قدیمی است که حتی دایناسور ها هم با آن ها خاطره دارند! گرده این گل شاپرکی بر روی بدن زنبود های به جا مانده از آن دوره پیدا شده است و همین نشان دهنده اصالت و زیبایی ارکیده است.

گیاه چه مقدار می‌تواند، بی آبی را تحمل کند؟

 • در فصل گرم؛ تا ۷ روز بی‌آبی
 • در فصل سرد؛ تا ۲۵ روز بی‌آبی

در هنگام نگهداری از گیاهان این نکته را در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع، گیاهان گلدار به آبیاری بیشتری از گیاهان دیگر نیاز دارد؛ بنابراین خاک این گیاهان را لمس کنید تا متوجه نیاز آن ها به آب شوید.

 

 


اگر به بخش گل و گیاه علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt