گل کاملیا

 در چیدمان, خانه داری, گل و گیاه

گل کاملیا درختچه ای با نام علمی Camellia japonica و بومی آسیای شرقی شناخته می‌شود. یکی از زیباترین گیاهان برای خانه و باغ‌ها است.

کاملیا از نظر ظاهری، ظاهری شبیه به گل رز دارد. اما در رنگ‌های سفید، صورتی، ارغوانی و قرمز یافت می‌شود. گونه‌ی قرمز آن به دلیل مقاومت بالاتر در میان دوست داران گل و گیاه رایج‌تر است.

اگر به دنبال یک گیاه زیبا برای زیباسازی فضای باغچه و تراس خود هستید. حتما کاملیا یکی از گزینه های شما میتواند باشد. که با گلهای زیبا و رنگی جلوه فوق العاده ای به محیط خود می دهد.

نگهداری از گل کاملیا شرایط و نیازهایی دارد :

آبیاری گل کاملیا:

میزان آبیاری این گل در فصل‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. به این صورت که می‌بایست در فصل گرم مانند تابستان هفته ای یکبار به این گل آب داد. اما در فصل بهار این میزان آبیاری کافی نبوده و باید دو بار در هفته به آبیاری آن بپردازید. همچنین در پاییز نیز مانند فصل بهار هفته ای دو بار آبیاری برای آن کافی است. پس اگر گل را در خانه نگداری می‌کنید حتما به تفاوت میزان آبیاری آن در فصل‌های مختلف توجه داشته باشید.

توجه داشته باشید که بستر غرقابی برای این گیاه با زرد شدن و افتادن ورق همراه بوده و در آخر گیاه را از بین خواهد برد. برای انجام آبیاری وضعیت خاک را مورد بررسی قرار بدهید.

نورگیاه کاملیا:

گل کاملیا انواع مختلفی داشته و نور موردنیاز هرگونه بسته به میزان رطوبت هوا و بستر کاشت آن متفاوت است. به‌طورکلی گل کاملیا با گل‌های قرمز مقاومت بیشتری داشته و نور مستقیم خورشید را بیشتر از کاملیاهای گل صورتی و سفید تحمل می‌کند.

رطوبت به مقاومت بالای این گیاه در مقابل نور مستقیم خورشید کمک می‌کند. پرورش گل کاملیا در نور مستقیم در مکانی با میزان رطوبت نسبی بالا، در مقایسه با مکانی که هوا خشک و گرم است آسان‌تر خواهد بود.

دما:

گل کاملیا در برابر دما مقاومت بالایی دارد، اما بهترین دما برای پرورش این گل ۱۳ تا ۲۱ درجه سانتی گراد است.

کوددهی:

کود دهی برای رشد گل کاملیا اهمیت زیادی دارد و سبب مقاومت آن نسبت به سرما خواهد شد.

خاک غنی به دلیل پربار بودن نیاز به کود ندارد. توجه داشته باشید گل کاملیا مریض را نبایستی کود دهی نمود. برای کود دهی هیچگاه وقت خواب گیاه را انتخاب نکنید. کود دهی کاملیا را از بهمن تا مرداد هر ۲ هفته یک بار انجام بدهید. برای این تغذیه ۲ گرم کود معمولی و ۲ گرم سولفات آمونیوم را در یک لیتر آب بریزید و به مصرف گیاه برسانید.

خاک:

خاک مناسب برای نگهداری گل کامِلیا، خاکی حاصلخیز، اسیدی و غنی است. اگر خاک این گیاه از نوع قلیایی باشد، می‌تواند به دلیل وجود کلسیم سبب زردی برگ‌ها و صدمه به آن‌ها شود.

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt