دشت دریاسر

 در آشنایی با توریستی ایران, گردشگری

دشت دریاسر کجاست؟

دَشت دریاسر از جاهای دیدنی تنکابن است و در جنوب شهر تنکابن و در منطقه دوهزار با چشم‌اندازی از کوه الموت قرار دارد. دشت دَریاسر بین چهار کوه محصور شده است؛ از ضلع جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. همچنین، این دشت از غرب به گردنه سیالان، قله‌های خشچال و کندیگان و از شرق به طالقان محدود می‌شود.

 

چگونه به دشت دریاسر برویم؟

پس از رسیدن به شهر تنکابن در ناحیه غربی استان مازندران، مسیر جاده دوهزار را پی بگیرید تا به دوراهی امامزاده قاسم برسید. در سمت چپ جاده مسیری به‌سمت دره می‌رود که انتهای آن به روستای عسل محله خواهد رسید. پس از آن باید حدود یک تا یک‌ونیم ساعت کوهپیمایی کرده و بعد از عبور از تپه‌ها و چشمه‌های بین راه به دشت دریاسر می‌رسید.

تفریحات و جاهای دیدنی دشت دریاسر

دشت دریاسر یکی از جاهای دیدنی استان مازندران است که به‌دلیل موقعیت استراتژیک، این منطقه در فصول مختلف شاهد مناظر کم نظیری است. سطح این دشت در حد فاصل بهار و به‌خصوص در اردیبهشت ماه پر از گل‌های زرد رنگ بابونه می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. از جالب‌ترین ویژگی‌های این دشت، این است که در کف آن ده‌ها چشمه وجود دارد. و آب از میان سبزه‌ها به بیرون می‌جوشد؛ به‌گونه‌ای که در فصل بهار به‌سختی می‌توان مکان خشکی را در دشت پیدا کرد و زیباتر از این‌ها، اینکه رودخانه‌ای پرآب که از ارتفاعات سیالان سرچشمه گرفته است از وسط این دشت وسیع در جریان است.

همه این زیبایی‌ها به‌علاوه کوه‌های پوشیده شده از جنگل‌های انبوه در اطراف دشت و قله سیالان با یخچال‌های بزرگ که در مقابل خود نمایی می‌کند. شاهد این مدعاست که دشت دریاسر را بهشت اردیبهشت ایران بخوانیم. وجود کوه‌های تنگ لات خان بن، سیاه کل و کل تلا و درخت‌های ازگیل و آلوچه جنگلی بر جاذبه‌های منحصربه‌فرد این دشت افزوده است.

در سفر به دریاسر کجا اقامت کنیم؟

نزدیک‌ترین شهر مازندران به دشت دریاسر شهر تنکابن است که حدود ۳۵ کیلومتر با آن فاصله دارد. چنانچه قصد کمپینگ و اقامت شبانه را در دشت دریاسر ندارید، می‌توانید به گردش یک روزه در آن بسنده کنید و شب را در هتل های تنکابن اقامت کنید.

 

_______

گردآوری: مرسده‌رنجبر

گردشگری سرعین

maahkhatoon97

جدیدترین ها

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt