ساحل درخشان مالدیو

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

مالدیو کشوری کوچک و همسایه هند و سریلانکا است. که از جزایر کوچکی تشکیل شده است.

دریاچه های فیروزه ای رنگ و زلال و کم عمق، سواحلی با شن های سفید، قایق سواری با قایق های کوچک و بزرگ تفریحی، هواپیماهای دریای، ورزش های آبی، کاخ ریاست.

مالدیو سرزمین جزیره‌ هاست. جزیره‌ هایی کوچک که با فاصله‌ های کمی از هم این کشور را می ‌سازند. شاید بتوان این کشور را آرام‌ ترین جای کره‌ زمین نامید زیرا با وجود شور و هیجانی که در ساحل بعضی از این جزیره‌ها برپاست باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این‌ ها چیره می ‌شود. و نیز مجمع الجزایر مالدیو از ۱۱۹۲ جزیره روی اقیانوس هند تشکیل شده است. که به شکل یک پرنده در حال پرواز نمایان است. که البته تنها ۲۰۰ جزیره از میان این همه جزیره آنها مسکونی است.

جزیره وادهو

جزیره وادهو در کشور مالدیو و در مجاورت اقیانوس هند واقع شده است. این جزیره یکی از پرطرفدارترین جزایر جنوب غربی کشور سریلانکا است. که لقب بهشت زمینی را از آن خود کرده است. وجود شن هایی آبی رنگ و فیروزه ای در سواحل آن زیبایی این جزیره‌ی رویایی را صد چندان کرده است. این جزیره در بین نقاط گردشگری کشور سریلانکا از محبوبیت خاصی برخوردار است. به یقین می توان گفت آرامشی که در دل این جزیره‌ی افسانه ای نهفته است در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. قدم زدن در سواحل این جزیره‌ی فوق العاده لذت بخش است. ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید به یک مسافرت خاطره انگیز بروید جزیره وادهو بهترین گزینه است.

علت درخشندگی ساحل وادهو

طبق گفته ی دانشمندان علت درخشندگی این آب به علت وجود نوعی میکروب در کف آب و بر روی شن های ساحل است. که در اثر برخورد با موج های شنی پوسته سلولی فتوپلانکتون ها به سیگنال های الکتریکی پاسخ داده و نورآبی از خود تولید می کند. که باعث می شود درخشندگی آن ها بیشتر می‌شود. هنگامی که شما بر روی سواحل این جزیره قدم می‌زنید رد پایی که بر جای می‌گذارید به رنگ آبی روشن دیده می‌شود. که واقعا جالب و حیرت برانگیز است. این پدیده ی نادر تنها در این جزیره اتفاق نیافتاده است بلکه در سواحل آب های ژاپن و استرالیا نیز این پدیده شیمیایی نیز به چشم می خورد. اما جزیره وادهو از زیبایی خاص و متفاوتی در بین آن ها برخوردار است.

دیدنی های جزیره وادهو :

یکی از ویژگی های بارز این جزیره تمیزی و پاکیزگی محیط آن است. که خیلی ها را مجذوب خود کرده است. زلالی و شفافیت آب این جزیره زبانزد همه است. این آب به قدری زلال است که به آسانی می توان سنگ ریزه های کف دریاچه را مشاهده کرد. جزیره وادهو به خاطر داشتن آب و هوای معتدل در تمام فصول سال بازدید کنندگان خود را دارند.

 

گردآوری :صبا طاهری

 

Maahkhatoon

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt