معرفی فیلم دختر میلیون دلاری

 در سینما و تئاتر, فرهنگ و هنر, فیلم خارجی

دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby) به کارگردانی کلینت ایستوود و نویسندگی پل هگیس، فیلمی ورزشی و درام محصول سال ۲۰۰۴ کمپانی آمریکایی برادران وارنر است.

داستان فیلم دختر میلیون دلاری چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانیم که این فیلم براساس یک داستان واقعی ساخته شده است. و با اقتباس نویسنده تبدیل به این فیلم آموزنده و هیجان انگیز شده است. برخی از منتقدان اعتقاد داشتند که این فیلم با انگیزه سیاسی برای قانونی کردن اتانازی ساخته شده و همچنین فعالان حقوق معلولان شکایت داشتند که فیلم به اشتباه این تصور را ایجاد می‌کند که افرادی که دارای معلولیت هستند بهتر است بمیرند.

شروع این فیلم همزمان است با یک مسابقه بوکس که با روایت ادی (مورگان فریمن) آغاز می‌شود و بعد از مسابقه دختری به نام مگی به سراغ فرانکی (کلینت ایستوود) رفته و از او می‌خواهد که مربی او شود. اما فرانکی به دو دلیل مربیگری او را قبول نمی‌کند: یکی به دلیل دختر بودنش و دیگری به این دلیل که سنت او برای شروع بوکس حرفه ای بالاست.

سرسختی مگی باعث می‌شود که فرانکی بالاخره او را بپذیرد و در ادامه مگی آنقدر سخت تمرین می‌کند که راهی مسابقه قهرمانی جهان می‌شود. رقیب او یک بوکسور است که مقام کثیف‌ترین بوکسور را هم از نظر ورزشی و هم از نظر اخلاقی دارد. مگی در مسابقه با او برنده می‌شود اما رقیب او عصبانی شده و با ضربه‌ای ناجوانمردانه باعث افتادن مگی و برخورد گردن او با چارپایه داخل رینگ بوکس می‌شود. و …

چه درس‌هایی از این فیلم گرفتم؟

همیشه مراقب خودت باش.

رقیب مگی در بازی فینال بعد از اینکه مسابقه متوقف شده بود، آگاه ضربه‌ای را به مگی وارد کرد که باعث قطع نخاع مگی شد.

درس اول: همیشه باید مراقب خودمان باشیم. این موضوع می‌تواند به صورت فیزیکی باشد و در برابر اتفاقاتی که در اطراف‌مان می‌افتد و هم از جنس مراقبت‌های روزانه از سلامت روح و جسم. پس این نکته را به عنوان یک انسان موفق نباید فراموش کنیم.

به دنبال کار مورد علاقه ات برو.

یکی از اتفاقاتی که باعث موفقیت مگی شد، همراه شدن با فرانکی و ادامه دادن در کاری که دوستش داشت یعنی بوکس بود.

درس دوم: همه ما دیر یا زود از این دنیا خواهیم رفت، پس چه بهتر که به دنبال کار مورد علاقه‌مان برویم. اینکه نتیجه نهایی آن موفقیت یا شکست است اصلا اهمیت ندارد. مهم حرکت کردن به سمت هدف است.

از آدم‌های سمی فاصله بگیرید.

نمونه از افراد سمی که مگی با آن‌ها در ارتباط بود خانواده‌اش بودند. این افراد نه تنها بازی بوکس مگی را مشاهده نمی‌کردند بلکه دائما او را مورد تمسخر قرار می‌دانند؛ حتی خانه ای که مگی برای مادرش خریده بود نیز هرگز مادرش را خوشحال نکرد!

درس سوم: افرادی که به شما نزدیک هستند، می‌توانند بیشترین آسیب را به شما وارد کنند. پس حتی اگر خانواده یا دوستان شما چنین ویژگی دارند باید از آن‌ها فاصله بگیرید.

هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

مگی در ۳۱ سالگی بوکس را شروع کرد. او برای بوکسور شدن پیر بود و رقبایش مسن‌تر، کم تجربه‌تر و ضعیف‌تر بود. زیرا زود شروع نکرده بود اما این‌ها برای مگی مهم نبود زیرا او می‌خواست قهرمان شود.

درس چهارم: برای موفق شدن و رسیدن به آرزوهایی که داریم هیچ‌گاه دیر نیست. فقط کافی است با برنامه ریزی و تلاش بیشتر به سمت صحیح گام برداریم در این صورت است که موفقیت به سمت ما خواهد آمد.

تعدادی از بازیگران سریال

  • هیلاری سوانک
  • کلینت ایستوود
  • مورگان فریمن
  • جی باروشل
  • مایک کولتر
  • برایان اف. اوبرن
  • مارگو مارتیندال
  • ریکی لیندهوم

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

گردآوری: صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt