چه مدل مویی به صورتم میاد؟

 در پوست و زیبایی, سلامتی

ممکن است بارها برای زیبایی بیشتر موهای خود به سراغ روش‌های مختلفی از جمله انواع لایت و رنگ مو رفته‌اید یا در نتیجه کراتینه کردن مو انتظار زیبایی بیشتر برای موها داشته‌اید. اما در نهایت، این تغییرات برای شما نتیجه دلخواه را نداشته است و رویای زیبایی بیشتر را داشته‌اید. در این مرحله است که ما کوتاهی مو را به عنوان روشی برای زیباتر شدن چهره شما پیشنهاد می‌دهیم.

برای انتخاب مدل کوتاهی مو، فرم صورت یکی از مهم ‌ترین عواملی است که باید در نظر بگیرید. اینکه مدل مو مناسب فرم صورت خود را بشناسید تا حد زیادی شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری می‌کند. انتخاب درست مدل مو، حالت صورت شما را متعادل می ‌کند و آن را زیباتر نشان می ‌دهد.

بنابراین قبل از اینکه برای کوتاهی موها اقدام کنید سعی کنید فرم صورت خود را تشخیص دهید. و در مرحله بعدی مدل موی مناسب خود را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید چه مُدل مویی به شما می‌آید، باید مطابق مراحل زیر پیش بروید:

  • برای انجام این کار، ابتدا موهای خود را از پشت ببندید.
  • در مقابل دوربین قرار بگیرید و از صورت خود عکس بگیرید.
  • سپس، چهره خود را ارزیابی کنید تا ببینید به کدام یک از اشکال هندسی نزدیک ‌تر است.

مدل مو صورت مستطیلی:

کشیده‌ترین فرم صورت، صورت مستطیلی است که بین مربع و بیضی قرار دارد.

افرادی که صورت مستطیلی دارند باید کوتاهی موهایشان به صورتی باشد که صورت آن‌ ها پهن ‌تر دیده شود. علاوه بر آن باید تیزی زاویه فک و پیشانی آن‌ ها گرفته شود.

بنابراین سعی کنید همیشه موهایتان را کوتاه نگه دارید.

مدل مو صورت بیضی:

فرم صورت بیضی بهترین فرم صورت در بین چهره‌ها است زیرا می‌توان به راحتی برای آن مدل مو انتخاب نمود. پس اگر شما نیز دارای چهره‌ای با فرم بیضی هستید می‌توانید به سهولت مُدل مو دلخواه خود را اجرا کنید.

شما باید به وسیله انواع مُدل موها، صورت خود را از کشیدگی خارج کنید تا چهره‌تان را متعادل کنید. پس در ادامه برای شما پیشنهاداتی داریم. اگر می‌خواهید موهای خود را کوتاه کنید، پیشنهاد ما مدل کوتاهی باب است. در این حالت تا حد زیادی می‌توانید از کشیدگی چهره جلوگیری و آن را کنترل کنید.

همچنین اگر علاقه‌مند به مدل‌ها بلند هستید، سعی کنید مدل‌های لایه‌ای را انتخاب کنید. زیرا این مدل‌ها با حجم دادن به کناره‌ها باعث می‌شوند از کشیدگی چهره کاسته شود.

مدل مو صورت گرد:

فرم صورت گرد معمولا دارای طول و عرض مشابه و گونه های برجسته و گرد می باشد. بهترین مدل مو برای کسانی که فرم صورتشان گرد می باشد، مُدل مو پیکسی بلند و مُدل مو لایه ای بلند می باشد همچنین برای اینکه بیشتر جذاب شوید، مدل موهای فر برای شما بسیار مناسب می باشد.

مدل مو صورت مربع:

در صورت ‌های مربع خط پیشانی و فک تقریبا به یک اندازه و عریض است. همچنین گونه ‌ها نیز پهن هستند. بنابراین باید به سمت مدل مو‌های بلند بروید که صورت شما کشیده ‌تر دیده شود.

نکته دیگری که هنگام انتخاب مدل کوتاهی مو باید در نظر بگیرید، زاویه صورت شماست. بهتر است مدل‌ هایی را انتخاب کنید که زاویه فک و گونه‌ های شما را متعادل کند. مُدل موهای گرد برای این منظور بسیار مناسب هستند.

مدل مو صورت مثلثی: 

در فرم صورت مثلثی خط چانه و قسمت پایینی صورت پهن تر از قسمت پیشانی می باشد. بنابراین برای خانم هایی که دارای این مدل صورت هستند حتما باید مُدل مو مناسبی انتخاب کنند که این عدم تعادل در چهره را جبران کند. مُدل مو چتری و به طور کلی موهای کوتاه پیکسی کات می تواند چهره شما را گرد تر و جذاب تر نشان بدهد. همچنین مُدل موهای لایه ای نامرتب نیز می تواند برای کسانی که فرم صورتشان مثلثی است، مناسب باشد.

مدل مو صورت قلبی:

در فرم قلبی، برعکس فرم مثلثی، پیشانی عریض و چانه باریک است. شکل خط رویش مو نیز به گونه ‌ای است که به صورت شکل قلب می ‌دهد.

اگر شکل صورت شما قلبی است باید مدلی را انتخاب کنید که پهنای پیشانی را کم‌ تر و عرض چانه را بیشتر نشان دهد. پوشاندن پیشانی با فرق کج می‌تواند به این هدف کمک کند.

همچنین به راحتی با حالت دادن و فر کردن مو در منزل در قسمت‌های کنار چانه، باریک بودن چانه را تا حدی متعادل کنید.

مدل مو صورت لوزی:

صورت لوزی شکل فرمی از صورت است که دارای پیشانی و خط فک باریک می باشد ولی گونه ها پهن هستند به گونه ای که خط استخوان گونه ها پهن ترین قسمت از صورت است. برای ظریف تر کردن و متعادل کردن صورت باید مدل مو مناسبی انتخاب کنید که گونه های صورت شما را بپوشاند. خانم هایی که فرم صورتشان لوزی شکل می باشد بهتر است از مدل مو دم اسبی و مدل مو لایه ای موج دار استفاده کنند.

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

 روی لینک زیر کلیک کنید.

 

گردآوری: صبا طاهری

Maahkhatoon97

جدیدترین ها

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt