بانجی جامپینگ

 در سلامتی, ورزش

پرش بانجی چیست؟

باٰنجی جامپینگ شامل پرش از ارتفاع با طناب است. این طناب به مچ پاها بسته می‌شود و به بدن متصل است. این تفریح پر از هیجان و ترشح آدرنالین است که همه سنین از آن لذت می‌برند. پرش بانجی معمولا از ساختمان‌های بلند، پل‌ها یا جرثقیل‌ها انجام می‌شود اما، از اجسام متحرکی مثل هلیکوپتر هم قابل انجام است.

همه افراد بالای ۱۶ سال می‌توانند بانجی جامپینگ را انجام دهند و نیازی به تجربه قبلی ندارد. هیچ تجهیزاتی نیازی نیست بخرید و فقط باید در محل حاضر شوید تا لذت ببرید. مهم‌ترین بخش این است که جرات کافی برای پرش را داشته باشید.

برای افرادی که اضافه وزن دارند یا آسیب دیده‌اند، ممکن است خطراتی برای سلامتی داشته باشد. به زنان باردار، افراد مبتلا به فشار خون بالا و مشکلات قلبی، انجام دادن بانجی جامپینگ توصیه نمی‌شود.

 

چه تجهیزاتی برای بانجی جامپینگ مورد نیاز است؟

طناب بانجی مهم‌ترین وسیله‌ای است که در پرش از آن استفاده می‌شود  و با یک قلاب به مچ پاها بسته می‌شود. طناب بانجی از لاستیک و لاتکس طبیعی ساخته شده است. در طول پرش باٰنجی، دو دسته به بدن وصل می‌شود، یکی به مچ پا و دیگری به بدن که برای افزایش ایمنی است. برای به حداکثر رساندن ایمنی، برخی از امکانات دیگر مثل طناب لاستیکی اضافی، به بدن وصل می‌شود.

نکات مفید برای پرش بانجی

  • در باٰنجی جامپینگ دستورالعمل سختگیرانه برای لباس وجود ندارد، ولی استفاده از کفش پاشنه بلند به خانم‌ها توصیه نمی‌شود.
  • ترسیدن از ارتفاع امری کاملا طبیعی است و مهم است قبل از پرش تصمیم نهایی خود را بگیرید.
  • به حرف‌های مربیان باید به دقت گوش کنید و به آن‌ها اعتماد کنید.
  • سعی کنید قبل از پرش زیاد غذا نخورید و حتی لازم است با معده خالی پرش را انجام دهید.
  • اگرچه می‌توان از باٰنجی جامپینگ در هر زمان از سال لذت برد، اما خوب است بدانید برخی از شرایط آب و هوایی مثل مه یا برف روی تجربه پرش تاثیرگذار هستند. بنابراین بهترین فصل برای پرش از ارتفاع، تابستان است زیرا هوا معمولا گرم و خشک است.

 

جدیدترین ها

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt