آکنه و درمان خانگی آن

 در پوست و زیبایی, سلامتی

جوش صورت چیست؟

جوش یک مشکل پوستی است که در اثر تجمع چربی در بخش های مختلف بدن از جمله صورت ، قفسه سینه ، شانه ، گردن و… به صورت جوش های سر سیاه ، جوش سر سفید و… رخ می دهد.

علت چیست؟🤔

برخی جوش ها در دوران نوجوانی که معروف به جوش غرور جوانی هستند نمایان می شوند. اما به طور کلی عواملی هستند که پایه و اساس جوش صورت به شمار می‌روند که از بین آنها اصلی ترین شان هورمون ها و اختلالات آنها ، مصرف داروهای خاص که حاوی آندروژن است و… هستند،داشتن رژیم غذایی نامناسب حاوی چربی و فست فودها ، استفاده از لوازم آرایشی چرب و نامناسب و بدتر از تمام این عوامل استرس از به وجود آورنده جوش صورت هستند.

جوش در هر منطقه از پوست نشانه چیست؟

وجود جوش در پیشانی مشکل گوارشی و مصرف فست فود ها را نشان میدهد.

اگر قسمت وسط ابروها جوش میزند مشکل از کبد و مصرف غذاهای چرب است.

جوش و لک اطراف چشم و حتی سیاهی دور چشم نشانگرمشکل در کلیه است که با نوشیدن آب به اندازه کافی تا حدی برطرف می شود.

روی گونه اگر بیشتر از هر جای دیگر پوست صورت جوش میزند، دلیل آن مشکل سیستم تنفسی و آلرژی است که به حذف مصرف سیگار و رعایت کردن برنامه غذایی مناسب برای آلرژی، برطرف می شوند.

اگر روی بینی شما جوش و لک بسیار ظاهر می شود باید مراقب قلب خود باشید و ویتامین B بیشتری مصرف کنید.

جوش های که در منطقه چانه و اطراف لب نمایان میشوند نشانگر اختلالات هورمونی و وجود استرس است.

پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش در سطح پوست ماده ترشی را ترشح می کند که این عمل در زمان وجود و ترشح چربی و یا خشکی زیاد به درستی ترشح و عمل نمی کند که برای انجام بهتر این بخش از پوست بهتر است از قلیایی کردن پوست توسط صابون خودداری کنیم و تا حد امکان از مصرف مواد غذایی و یا کرم های چرب خودداری کنیم و در عین حال رطوبت پوست را به وسیله مصرف آب و میوه و سبزیجات تامین کنیم.

درمان خانگی:

برای درمان سریع جوش صورت، قبل از خواب مقداری خمیر دندان بر روی جوش بمالید بدینوسیله جوش تا صبح بسیار ضعیف شده و از بین می رود.

وجود میکروب های عفونت زا عامل ایجاد جوش های صورت هستند و برای حل این مشکل می توانید مقداری پرتقال و یا از دیگر مرکبات را بر روی پوست خود بمالید.

با مالیدن پیاز خام جوش صورت به سرعت درمان میشود.

عسل نیز برای درمان جوش های بزرگ و سفید موثر است چون خاصیت ضد باکتریایی قویی دارد و عفونت را درمان می‌کند.

مراقب باشید از مصرف صابون های که موجب بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک میشوند،پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه ها تاثیر فوق العاده ای دارند.

 

گرد آوری: مرسده رنجبر

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt