سالاد فاتوش

 در آشپزی, خانه داری

این دستور تهیه سالاد فتوش، غذای جانبی عالی برای یک وعده غذایی تابستانی است. فتوش که یک غذای اصلی خاورمیانه است، تازه و روشن است و دارای سبزیجات فصلی مانند گوجه فرنگی، خیار، تربچه و کاهو، به علاوه مقدار زیادی جعفری و نعنا است. اما، همان‌قدر که گوجه‌فرنگی در ماه آگوست خوشمزه است، عنصر ستاره‌ای در فتوش یک سبزی نیست. نان است!

ایکس

درست است – نان پیتای ترد به این سالاد ترد اضافه می کند و آن را برای تقریباً هر کسی غیرقابل مقاومت می کند. (شکاکان سالاد، من به شما نگاه می کنم.) امیدوارم این دستور را امتحان کنید. من فکر می کنم شما آن را دوست خواهید داشت!

 

 

FATTOUSH چیست؟

فتوش یک سالاد خرد شده خاورمیانه است که حاوی نان پیتا چاشنی شده یا سرخ شده است.

 

فتوش که اکنون در سراسر خاورمیانه محبوب است، ابتدا در لبنان به عنوان راهی برای استفاده مجدد از نان باقی مانده به وجود آمد. مواد تازه می توانند متفاوت باشند، اما معمولاً شامل کاهو، گوجه فرنگی، خیار، تربچه و گیاهانی مانند جعفری یا نعناع می شوند. پیاز قرمز و سبز نیز افزودنی های مکرر هستند. یک سس تند، که اغلب با سماق و/یا ملاس انار درست می‌شود، سالاد را به هم متصل می‌کند.

مواد لازم طرز تهیه سالاد فتوش

در اینجا چیزی است که برای تهیه این سالاد چرب نیاز دارید:

البته نان پیتا! برای تهیه کروتون برای سالاد آن را با روغن زیتون و نمک برشته می کنیم. پیتای خانگی باقی مانده در اینجا عالی است، اما خرید از فروشگاه نیز به خوبی جواب می دهد.

کاهو رومی – پایه ترد و تازه سالاد را ایجاد می کند.

خیار ایرانی – من اینجا آنها را دوست دارم زیرا پوست نازکی دارند و دانه های تقریباً غیرقابل شناسایی دارند. اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، خیار انگلیسی جایگزین خوبی است. در غیر این صورت، خیار معمولی پوست کنده و دانه دار نیز موثر است.

گوجه گیلاسی – آنها شیرینی، اسیدیته و بافت آبدار را اضافه می کنند.

تربچه قرمز – برای ترد فلفلی!

پیاز قرمز – به سالاد لقمه ای خوش طعم می دهد. آن را نازک برش دهید تا طعم های دیگر را تحت تاثیر قرار ندهد.

برگ های نعناع تازه و جعفری – از آنها صرفنظر نکنید! آنها به این دستور ساده، عمق خنک و معطر اضافه می کنند.

دستور العمل کامل را با اندازه گیری های زیر پیدا کنید.

 

طرز تهیه سالاد فتوش

اولین قدم در دستور تهیه سالاد فتوش، برشته کردن پیتا است. پیتای موجود در سالاد فتوش ممکن است برشته، سرخ شده یا فقط کهنه باشد. من دوست دارم غذای خود را در فر بپزم زیرا بافت ترد آن را دوست دارم و به نظرم راحت تر از سرخ کردن است.

 

فر را با دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید و یک ورقه پخت را با کاغذ روغنی بپوشانید. پیتا را به قطعات ۱ اینچی خرد کنید و با روغن زیتون و نمک مزه دار کنید. نان را در یک لایه روی تابه پهن کنید و به مدت ۱۳ تا ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که ترد و قهوه ای طلایی شود بپزید. پیتا را تا نیمه از زمان پخت بریزید تا به طور یکنواخت ترد شود.

 

در همین حین پانسمان را درست کنید. در یک کاسه متوسط، روغن زیتون، آبلیمو، ملاس انار، عسل، سماق، سیر و نمک را با هم مخلوط کنید.

 

در نهایت سالاد را جمع کنید. سبزیجات را با نصف چیپس پیتا و نیمی از سبزیجات تازه در یک کاسه بزرگ قرار دهید. نیمی از سس را اضافه کنید و مزه دار کنید و به میزان دلخواه سس بیشتری اضافه کنید.

 

باقیمانده چیپس پیتا، جعفری و نعنا را روی آن قرار دهید. سماق بپاشید و لذت ببرید

 

نکاتی برای تهیه دستور غذا

سبزیجات فصل باعث درخشش آن می شود. از آنجایی که این دستور غذا بسیار ساده است، کیفیت سبزیجات تازه ای که استفاده می کنید مهم است. توصیه می‌کنم زمانی که گوجه‌فرنگی و خیار در اوج فصل هستند – معمولاً در تابستان در کانادا و ایالات متحده – برای بهترین نتیجه آن را تهیه کنید. در صورت امکان از محصولات محلی استفاده کنید.

جلوتر برو سس را از ۲ روز قبل درست کنید و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید. همچنین می توانید پیتا را تا یک روز قبل برشته کنید. آن را با پوشش آزاد در دمای اتاق نگهداری کنید.

پیتا را تا آخرین لحظه جدا نگه دارید. من این سالاد را زمانی که نان هنوز کمی ترد است بیشتر دوست دارم. برای کمک به حفظ بافت ترد خود، صبر کنید تا آن را به سالاد اضافه کنید تا زمانی که در شرف خوردن هستید.

آن را مال خودت کن این دستور فتوش انعطاف پذیر است! سایر سبزیجات فصلی مانند فلفل دلمه ای خرد شده را در آن بریزید یا سبزی دیگری مانند آویشن تازه بپاشید. افزودنی های دلپذیرتر مانند پنیر فتا خرد شده، نخود برشته ترد و زیتون نیز خوشمزه هستند. به من بگویید چه تغییراتی را امتحان می کنید!

جدیدترین ها

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt