دریاچه چیتگر

 در آشنایی با توریستی ایران, گردشگری

دریاچه چیتگر تهران و پارک چیتگر تهران یکی از زیباترین مکان های تفریحی تهران بزرگ است. چیتگر در شمال غرب تهران و در محدوده شهرداری منطقه ۲۲ قرار داشته که از شمال و شرق به محور چهار باغ، بزرگراه همت و آزادگان، از جنوب و جنوب غرب به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود می شود. دریاچه مصنوعی چیتگر فاز اول آن در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ افتتاح شد.

چیتگر قبل از اینکه یک شهرک مسکونی باشد.، یک طبیعت بسیار زیبا و خوش آب و هواست. که آخر هفته‌ها پاتوق بسیاری از طبیعت دوستان است. وجود دریاچه در کنار طبیعت جنگلی چیتگر و اضافه شدن. تفریحات آبی باعث رونق بیشتر آن نیز شد. علاوه بر این، در کنار این دریاچه مرکز خرید بزرگ بام لند وجود دارد. که خود مجموعه‌ای تفریحی تجاری محسوب می‌شود. و علاوه بر مرکز خرید مجموعه‌ای از تفریحات و رستوران‌ها و فست فودها را در خود دارد.

دریاچه چیتگر کجاست؟

برای رسیدن به این دریاچه، اگر در شرق تهران هستید.، خودتان را برای طی مسافتی حدوداً یک ساعت و نیم. با ماشین شخصی آماده کنید. این دریاچه در شمال غرب تهران قرار گرفته است. به ‌علاوه می‌توانید در کنار بازدید از این دریاچه.، به پارک چیتگر هم بروید. این دریاچه از سمت جنوب به بزرگراه حکیم. و از سمت شمال به بزرگراه همت می‌رسد. از ضلع شرقی، به بزرگراه آزادگان و از ضلع غربی نیز. با مناطق مسکونی روبرو هستید.

مساحت دریاچه چیتگر.

مساحت دریاچه چیتگر۱۳۰ هکتار بوده. و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است. حدود ۸۰ درصد از آب این دریاچه از محل آب رودخانه کن. و مابقی از روان آب های حوزه میانی. و سطحی منطقه تأمین می شود.

این مجموعه دارای ۸ ورودی اصلی می باشد. که سه ورودی در شمال دریاچه.، سه ورودی در شرق و دو ورودی در غرب و شمال غرب. واقع شده است.

چرا دریاچه چیتگر؟.

  • دریاچه خلیج فارس یا چیتگر بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران است.
  • یکی از جذاب ترین دیدنی های پایتخت ایران است.
  • در اطراف این دریاچه از سینما بگیرید. تا انواعی از تفریحات هیجانی در اختیار شما قرار می گیرد.
  • می توانید از یکی از شکیل ترین مراکز خرید پایتخت خرید کنید.
  • در اطراف دریاچه چیتگر از اجراهای خیابانی .هنرمندان بی نام و نشان پایتخت لذت ببرید.

تفریحات چیتگر.

اگر اهل تفریحات هیجانی هستید.، بخش شمالی و غربی دریاچه باب میل شما خواهد بود. باید بدانید بازی های هیجانی زیپ لاین، پیست پرش در آسمان و یا سینمای ۶ بعدی و بسیاری دیگر. پیش روی شما هستند. البته که این ها تنها گزینه های شما در دریاچه چیتگر نیستند .و زمین های بازی کودکان، چرخ و فلک و دو پیست کارتینگ.نیز در این مجموعه تفریحی به چشم می خورد.

در کنار این ها، اگر آدم آرامی هستید. و با هیجان میانه خوبی ندارید.، باید بدانید در دور دریاچه چیتگر امکان پیاده روی و .دوچرخه سواری را هم خواهید داشت. تنها کافیست وارد مسیرهای پیاده روی و یا پیست دوچرخه .اطراف دریاچه شوید. و ضمن لذت بردن از چشم انداز چیتگر و پرندگان دریاچه.، از میان پل ها و گذرگاه های جذاب این دریاچه نیلگون عبور کنید.

در دریاچه، ماهی های فراوانی رها سازی شده. که غذا دادن به آن ها ممنوع است. مرغ های دریایی که در این منطقه در. یکی دو سال اخیر رها سازی شده اند.، حال و هوای یک دریاچه واقعی را در معرض دید. بازدید کننده گان قرار داده. که اتفاقا در برخی از فصول سال نیز.، میزبان پرنده گان مهاجر داخلی و بین المللی نیز می شود.

پوشش گیاهی متنوعی برای بخش ساحلی. در نظر گرفته اند. که درختان کاج و سرو و اقاقیا در آن به چشم می خورد. در بخش جنوبی دریاچه، آلاچیق هایی به صورت میز و صندلی. قرار دارد. که چشم انداز خوبی از دریاچه دارند.

بهترین زمان برای سفر .

اگر قصد لذت بردن از طبیعت و آب و هوای چیتگر را دارید.، بهتر است. در فصل‌های بهار و تابستان به سراغ آن بروید. چرا که در این فصول پارک جنگلی چیتگر سبز پوش شده. و در کنار دریاچه مصنوعی منظره‌ای بسیار. زیبا را پیش چشم شما خواهد آورد. علاوه بر این، در فصول گرم سال تفریحات آبی. مانند قایق سواری نیز در دسترس هستند. و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در مجموعه بام لند نیز تفریحاتی مانند فوتبال حبابی. در ایام توریستی سال هیجان بیشتری دارد. اما در هر حال چیتگر در پاییز و زمستان نیز می‌تواند. زیبایی خود را داشته باشد. اما از لحاظ استفاده از تفریحات آبی در فصول سرد سال ممکن است. محدودیت‌هایی وجود داشته باشد.

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts
نظرات/پیشنهادات
  • اتاق وحشت

    کاش ی ذره رو فضای سبز دریاچه کار بشه

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt