تونل عشق

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

کشور اوکراین ، کشوری در اروپای شرقی می باشد. که در آن جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. که این کشور را به یکی از مهمترین مقاصد. گردشگری برای گردشگران تبدیل کرده است.

تونل عشق (Love tunnel)، یکی از زیباترین جاذبه های. گردشگری در این کشور می باشد. که در منطقه کلوان کشور اوکراین قرار دارد. این تونل زیبا ۳ کیلومتر از ریل راه آهن. شهر کلوان را در دل خود جای داده است.

تونل عشق یکی از .مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری. در نزد توریست‌های محلی و خارجی‌ست. بسیاری از زوج‌‎های جوان به تونل عشق می‌روند. تا در آن عکس گرفته و خاطرات. خوششان را ثبت کنند. جالب اینجاست. که تونل عشق توسط دولت و یا کشاورزان. محلی ایجاد نشده است. به همین خاطر گردشگران می‌توانند .به صورت رایگان از آن دیدن کرده. و هر قدر که بخواهند در آن بمانند و لذت ببرند.

راه آهنی از میان این تونل گذر می‌کند. که متعلق به کارخانه فیبر تخته می‌باشد. و لوکوموتیو باری در روز سه بار از تونل عشق می‌گذرد تا چوب‌ها را به کارخانه برساند. این تونل حاصل رشد خلاقانه و بی نظیر شاخه‌های درختانی هستند که اطراف راه آهن وجود داشته‌اند.

نظر مردم اوکراین در مورد تونل عشاق

مردم کشور اوکراین در رابطه با تونل عشاق به افسانه ای اعتقاد دارند که بر طبق آن اگر دو شخص عاشق با هم و دست در دست یکدیگر از دل این تونل زیبا عبور کنند به تمامی خواسته ها و آرزوهای خود خواهند رسید.

برخی از مردم باور دارند که درختان انبوه، دالان های زیبا و سرسبز این تونل آنها را به یاد داستان بسیار مشهور «باغ اسرار آمیز» می اندازد، که این تصور سبب جذب تعداد بسیار زیادی از عشاق، عکاسان و همچنین افرادی که علاقه زیادی به طبیعت دارند، به سمت تونل رویایی و اسرارآمیز عشاق شده است.

علی رغم اینکه، تونل عشق، تونل چندان بلند و طولانی نیست ولی زیبایی های خیره کننده آن به حدی می باشد که افراد زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند.

زوج های جوان زیادی هستند که از این تونل زیبا و رویایی به عنوان مکانی برای فیلمبرداری از روز عروسی استفاده می کنند.

تونل عشق چگونه ساخته شده است؟

این تونل اوکراینی محوطه بی نظیری دارد که به طور مستقیم توسط طبیعت و قطار ساخته شده است. قطاری که از درون تونل عبور می کند و شاخه های درختان آن را احاطه کرده‌اند و شکل تونل عشق را ساخته‌اند.

تونل عشق که در حقیقت بر روی راه آهن قدیمی کلوان تشکیل شده است، به طول ۱ کیلومتر امتداد دارد . این ریل، کلوان را با کارخانه نجاری Orzhevsk به هم متصل می کند و در حدود ۳ کیلومتر طول دارد.
پس از آنکه کارگران کارخانه به صورت دائمی از راه آهن استفاده نکردند و به دنبال آن به دلیل عدم قطع درختان این منطقه، تونلی از شاخ و برگ بر روی ریل ایجاد شد. شاخه‌های درختان در هم تنیده شده، دیوارها و سقف رنگارنگ و جذاب تونل را تشکیل دادند.

قرار است به زودی به ابتکار دولت محلی در تونل عشق یک قطار توریستی رمانتیک شروع به حرکت کند. بدین ترتیب گردشگران و بازدید کنندگان این امکان را دارند تا حسی عجیب، پرآرامش و غیرقابل باوری را تجربه کنند.

بهترین زمان برای بازدید از تونل عشاق اوکراین چه زمانی است؟

تونل عشاق در فصل های مختلف سال زیبایی های خاص خود را دارد. اما از آنجایی که سرسبزی درختان تونل عشق زیبایی دوچندانی را به این تونل می دهد بنابراین بهترین زمان برای سفر به تونل عشاق و تماشای طبیعت سرسبز آن، اواخر بهار و تا اوایل فصل تابستان می باشد.البته نمی توان از زیبایی برگریزان این تونل در فصل پاییز غافل شد.
در فصل زمستان، سفیدی برگ درختان این تونل نیز حال و هوای خاص خود را دارد.

به طور کلی این تونل در تمام فصل های سال زیبا و جذاب است و هر کس می تواند با توجه به علاقه خود در یکی از فصول به اوکراین سفر کند و از زیبایی ها و فضای رمانتیک و عاشقانه این تونل اعجاب انگیز لذت ببرد.

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt