آبشار لوه

 در آشنایی با توریستی ایران, گردشگری

استان گلستان مانند رنگین کمانی در شمال کشور می درخشد. این استان زیبایی های بی نظیری دارد که وقتی وارد آن می شوی چشمان شما را خیره می کند. یکی از زیبایی های بی نظیر و خارق العاده؛ آبشار لوه گلستان است.

آبشار لوه یکی از آبشارهای بی همتایی است که به صورت پلکانی و در چندین طبقه خود را در دل طبیعت جای داده است.

آبشار لوه کجاست؟

آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است.

خود روستای لوه حدود ۶۰۰ نفر جمعیت دارد که ساکنان آن عمدتا از طریق کارگری امرار معاش می‌کنند.

آبشار لوه، با پارک ملی گلستان همجوار است. پس بهتر است این فرصت را از دست ندهید و به این جنگل زیبا هم سری بزنید. پارک ملی گلستان حدود ۱۳۵۰ گونه گیاهی و ۳۰۲ گونه جانوری را در خود پناه داده و این تنوع حتی از برخی کشور‌های اروپایی که چندین برابر مساحت پارک ملی گلستان منطقه حفاظت‌ شده دارند هم بیشتر است.

آبشار لوه، در واقع مجموعه‌ای از آبشار‌های کوچک و بزرگ است. این آبشار در نهایت زیبایی، در ۵ طبقه به پایین می‌ریزد. در هر طبقه، حوضچه‌ی آب کوچکی تشکیل شده. و در نهایت در پایین‌ترین طبقه، بلند‌ترین آبشار این مجموعه قرار دارد که ۱۵ متر ارتفاع دارد. حوضچه‌ی بزرگی زیر این آبشار قرار دارد که در فصل تابستان و برای آبتنی خیلی محبوب است.


بهترین زمان سفر به آبشار لوه در گلستان

آبشارها و فضای اطراف آن ها در فصل بهار جلوه زیباتر و آب و هوای مطلوب تری دارند. در شهرهای شمالی نیز چنین قاعده ای وجود دارد، بخصوص اینکه استان گلستان در مقایسه با برخی دیگر از شهرهای شمالی، آب و هوای مطلوب تری نیز دارد.

اگر در فصل بهار پیروز به بازدید از این آبشار نشدید، در فصل تابستان و پاییز نیز همچنان از نظر دمایی موقعیت مناسبی جهت بازدید در اختیار خواهید داشت.

در فصل زمستان میزان مسافران به شدت کاهش یافته و آب و هوای سردی در مناطق شمالی حکم فرما می شود. انتخاب بهترین زمان مسافرت به گلستان و بازدید از آبشار لوه با توجه به سلایق افراد مختلف کاملا متفاوت بوده. و شما باید شخصا نسبت به انتخاب یک زمان مناسب اقدام کنید.

نکته:

امکانات رفاهی و اقامتی در آبشار لوه گلستان به دلیل وجود جنگل و درختان فراوان، عبور هرگونه خودرو از این منطقه ممکن نیست؛ بنابراین کفش مناسب پیاده‌روی همراه خود داشته باشید.

 

اقامت در آبشار لوه 

در حال حاضر آنچنان امکانات رفاهی و اقامتی در نزدیکی این آبشار وجود ندارد. گردشگرانی که می خواهند شب را در این منطقه بمانند می بایست به سمت مینودشت بروند. در صورتی هم که تجهیزات کافی را داشتید می توانید در محیط مناسبی اقدام به کمپ زدن بنمایید.

برای کسانی که اقدام به کمپ زدن در این منطقه می نمایند بهتر است که جز چادر، کیسه خواب و لباس گرم هم همراه خودشان داشته باشند. به دلیل رطوبت زمین زیراندازی برای کیسه خوابشان هم به همراه ببرند.

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts
نظرات/پیشنهادات

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt