کمد کپسولی

 در لباس, مد

ترجمه: ماندانا معتضد

داشتن سبکی کاملاً شخصی و کمدی نزدیک به تیپ لباس پوشیدن هر شخص، از مواردی هست که برای ریزبین ترین چشم ها نیز سال ها زمان می برد. یک راهکار برای داشتن چنین کمدی، طراحی یک کمد کپسولی است.

کمد کپسولی شما را از خریدن لباس هایی که هرگز به آنها نیاز ندارید، دور می کند و به شما این اطمینان را می دهد که هر چیزی که در آن آویزان است، چیزی است که در دایره  مجموعه لباس شما به کار می آید. این یک طرز فکر است که لباس پوشیدن همراه با اعتماد به نفس به یک امر روزمره تبدیل شود، چرا که لباس های شما هدفمند انتخاب شده و روش های متنوعی برای ست کردن آنها با یکدیگر وجود دارد.

برای اینکه دیگر نگویید ” امروز چیزی برای پوشیدن ندارم ” ادامه مطلب را بخوانید.

تعریف ساده کمد کپسولی

این کمد حساب شده و تشکیل شده از تکه های متنوع لباس است که همیشه دوست دارید آنها را بپوشید. و شامل مجموعه ای از بالا تنه، پایین تنه، لباس، رویه، کفش و لوازم جانبی است. که می توان آنها را به راحتی ترکیب و با یکدیگر هماهنگ کرد.

این بدان معناست که در این کمد تکه های کمتری از مدهای گذرا که فقط برای یک فصل پوشیده می شوند هستند و بیشتر لباس های با کیفیت که می توان در سالهای آینده نیز پوشیده شوند وجود دارند. می توانید سالها آن را مرتب کرده و فصل به فصل تغییر دهید.

این کار بسته بندی و بیرون آوردن لباس برای فصل مناسب را آسان می کند. اغلب اوقات، لباس های جذاب جدیدی را برای فصلی که در آن هستیم می خریم، اما متوجه می شویم که باز هم به لباسهای قدیمی علاقه داریم.

باعث تعجب است که چرا یک کمد پر از چیزهایی که اصلاً دوست شان نداریم درست کرده ایم؟

به عنوان خریدار، شرطی شده ایم که بیشتر بخواهیم.و هر بار با تغییر هوا، این خریدن را ادامه می دهیم. اما کلید یک کمد لباس همه کاره بر اساس کمیت نبوده.بلکه بر اساس کیفیت و تنوع است. هدف این است که از بخشی از لباس های نامناسب یا قدیمی که کاربردی ندارند، چشم پوشی کنید. در کمد کپسولی هزینه ای که بابت هر تکه داده اید نه تنها حیف و میل نشده بلکه تا زمانی که شما بخواهید ماندگار خواهند بود.

در این کمد، لباس فوق العاده شیک و مد روزی که قرار بود.فقط یکبار در یک رویداد بپوشید جایگاهی ندارد.

در عوض، چیزی را لازم دارید که به سبک شما نزدیک باشد.و احتمالاً تا دو سال آینده هم از آن استفاده کنید.

توجه:

ممکن است در این کمد تعداد لباس های کمتری نسبت به قبل داشته باشید، اما همیشه ترکیب لباس های بیشتری برای پوشیدن وجود خواهد داشت.

 

اگر به بخش مد و لباس علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

چه رنگ لباسی بهم میاد؟

 

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt