چه رنگ لباسی بهم میاد؟

 در لباس, مد

به‌احتمال زیاد برای شما هم پیش‌آمده است که یک رنگ لباس پوشیده و درنهایت پشیمان شده باشید. حتی ممکن است با گذشت زمان و از روی تجربه دیگر سراغ یک سری از رنگ‌ها نروید، چون می‌دانید که به شما نمی‌آید.

در این مقاله می‌خواهیم به‌صورت کامل به شما بگوییم که برای انتخاب رنگ لباس چه اقداماتی انجام بدهید و کدام رنگ بیشتر به شما می‌آید. انتخاب رنگ درست باعث می‌شود تا در هر لباسی بدرخشید و در بهترین حالت خودتان باشید. برعکس، پوشیدن یک رنگ نامناسب با رنگ پوستتان باعث می‌شود تا ظاهری زننده داشته باشید و تصور کنید که لباستان به شما نمی‌آید. درحالی‌که اگر همان لباس را در رنگ مناسب تهیه کرده بودید، نتیجه آن کاملاً رضایت‌بخش بود.

هم انتخاب رنگ لباس مردانه و هم زنانه باید بر اساس رنگ پوست و ته‌مایه رنگ پوست شما باشد. قبل از انتخاب رنگ لباس باید زمینه رنگی پوستیتان را بشناسید و طبق آن تصمیم بگیرید. در حالت کلی سه تناژ رنگی پوست گرم، سرد و خنثی داریم. در ادامه چند تکنیک برای پیدا کردن آن به شما آموزش می‌دهیم.

روش اول:

راحت‌ترین روش استفاده از یک کاغذ سفید ساده است.

  • کاغذ را نزدیک چهره خود نگه دارید و مقایسه کنید که پوست شما در مقایسه با کاغذ چطور به نظر می‌رسد. اگر پوست شما به رنگ زرد، سبز یا قهوه‌ای مایل به زرد باشد، احتمالا تن پوست شما گرم است.
  • اگر پوست شما صورتی و یا آبی رنگ باشد، تن پوست شما سرد خواهد بود.
  • و اگر پوست شما خاکستری به نظر می‌رسد، تن پوست شما خنثی یا طبیعی (بی‌رنگ) است.

اگر وضعیت پوستی مثل آکنه، روتسیا (نوعی بیماری پوستی) و یا بر اثر آفتاب تغییر رنگ داده‌اید و برنزه شده‌اید، از دوست خود بخواهید تا تست کاغذ را بر روی پشت گوش شما امتحان کند، که کمتر احتمال دارد تحت تاثیر این گونه تغییرات باشد.

روش دوم :

کف دست خود را بالا ببرید و نگاهی به رگ‌های دست و مچ خود بیندازید.

  • اگر رگ‌های شما آبی یا بنفش باشد، پوست شما سرد است.
  • اگر آن‌ها به رنگ سبز متمایل باشند، پوست شما گرم است.
  • و اگر تشخیص این که رنگ رگ‌ها آبی است یا سبز، برای شما سخت باشد، این به این معنی است که شما دارای رنگ پوست خنثی هستید.

انواع پوست و رنگ لباس متناسب آن ها:

پوست گرم:

اگر پوست شما تن گرم داشته باشد، رنگ‌های طبیعی بهترین رنگ‌ها برای شما هستند. بنابراین بهتر است به قسمت گرم چرخه رنگ مراجعه کنید و به رنگ‌هایی مانند قرمز، هلویی، نارنجی، کهربایی، طلایی و زرد روی بیاورید. شما همچنین باید طیف‌های گرم‌تر از رنگ‌های سرد، مانند زیتونی، ارغوانی و قرمز بنفش را بپوشید. رنگ‌های خنثی‌ای که برای شما مناسب است شامل خاکستری مایل به قهوه‌ای، کاپوچینویی و کرمی هستند. از رنگ‌های سرد مانند آبی یخی یا آبی یاقوتی (کبود) یا بنفش آمیتیس استفاده نکنید، زیرا آن‌ها پوست شما را خاکستری می‌کنند.

پوست سرد:

اگر شما پوست سردی دارید، بهترین رنگ‌ها برای شما در طیف سرد هستند و از عمق اقیانوس و عمق زمستان الهام می‌گیرند. برای این منظور آبی روشن، سبز زمردی و بنفش تیره و روشن، آبی یخی و صورتی برای شما به نظر عالی می‌رسند. برای استفاده از طیف‌های گرم رنگی، شما می‌توانید از قرمز یاقوتی، قرمز روشن (rosy)، و یا زرد بسیار کمرنگ استفاده کنید. طیف‌های خاکستری قابل استفاده برای شما، خاکستری روشن، سفید و سرمه‌ای خواهند بود.

سعی کنید از پوشیدن رنگ‌های نارنجی، قرمز گوجه‌ای و زرد پررنگ، که به طور کامل با پوست شما تقابل دارند خودداری کنید.

پوست خنثی:

به عنوان شخصی با رنگ پوست خنثی، می‌توانید هر رنگی را روی چرخه رنگی بپوشید، اما معمولا بهتر است به جای رنگ‌های جیغ و شارپ از رنگ‌های لطیف یا خاموش استفاده کنید. برای این منظور رنگ‌هایی مانند صورتی چرک، سبز یشمی، زرد مایل به قرمز، آبی دریایی را انتخاب کنید. برای استفاده از رنگ‌های خنثی به سراغ، سفید، قهوه‌ای، طیف‌های میانه از خاکستری و سیاه بروید. رنگ‌های اشباع مانند آبی پررنگ و قرمز مجنتا می‌توانند رنگ پوست شما را تغییر دهند.

اما یک استثنای بزرگ برای استفاده شما از رنگ‌های اشباع وجود دارد: هرگز از پوشیدن لباسی به رنگ قرمز شفاف (قرمز اصلی در چرخه رنگ) نترسید، چرا که برای رنگ پوست شما شگفت انگیز است.

رنگ‌های متناسب با همه رنگ پوست‌ها

برخی از رنگ‌ها هستند که با هر رنگ پوستی عالی به نظر می‌رسند، زیرا آن‌ها تعادل کامل گرم و سرد را دارا هستند که با پوست شما در تضاد نخواهند بود. سفید خالص با پوست هر فرد عالی به نظر می‌رسد. اگر احساس می‌کنید که لباس سفیدی به پوست شما نمی‌آید، بهتر است نگاهی در نور طبیعی روز به آن بیندازید و اطمینان حاصل کنید که، تنالیته سرد یا گرمی در آن وجود ندارد.

 

 

اگر به بخش مد و لباس علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

چی بپوشم؟(قسمت اول)

 

گردآوری:صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt