استايل هاي پائيزي

 در لباس, مد

استايل هاي پائيزي مينيمال و جذاب

✂️ میدانید كه مينيمال يعني شيك پوشي در نهايت سادگي، اين مورد، هم در ارتباط با استايلهاي مجلسي صدق ميكند و هم استريت استايل.

اما مبدا سبک مینیمال در مد به چه زمانی برمی‌گردد؟

سبک مینیمال بعد از جنگ جهانی دوم و در دهه ۱۹۶۰ شکل گرفت و در دهه ۱۹۹۰ به صورت حرفه‌ای در آثار طراحان لباس دیده می‌شد. شاید کوکو شانل یکی از اولین طراحانی بود که این سبک را در طراحی‌هایش استفاده کرد و یا کلوین کلین که اتفاقا به استاد مینیمالیسم هم معروف است به ارائه مجموعه‌هایی با ویژگی‌های مینیمال پرداخت. علاوه بر اینها طراحی‌های ساده و مدرن پیر کاردین، مینیمال ساختارشکنانه دو طراح ژاپنی ری‌کاواکوبو و یوجی یاماموتا را نیز نباید نادیده گرفت.

✂️ بهتر است اگر ميخواهيد با اين سبك لباس بپوشيد از يك يا دو رنگ و يا رنگهاي نزديك به هم را انتخاب كنيد.

اصل اساسی در سبک مینیمال یکدست بودن رنگ‌ها و عدم وجود طرح و بافت خاص روی آن‌ها است که این اصل باید در مد و استایل به این سبک هم رعایت شود. البته برخی افراد تصور می‌کنند سبک مینیمال یعنی فقط استفاده از رنگ‌های خنثی مثل سیاه و سفید و خاکستری و رنگ‌های مرده دیگر. این قانون شاید در بخش هنری سبک مینیمال صحیح باشد اما در استایل مینیمال پوشاک لزومی به آن وجود ندارد، هرچند رنگ‌های خنثی مثل بژ و خاکستری و صورتی چرک همیشه شیک و سطح بالا هستند اما شما می‌توانید از رنگ‌های شاد و روشن هم در ترکیب لباس‌های خود استفاده کنید مثل رنگ قرمز، سبز، زرد و هر رنگی که مورد علاقه شماست به شرطی که لباس رنگ یکدستی داشته باشد و طرح و بافت خاصی در آن مثل خز وجود نداشته باشد. البته در کاربرد رنگ زیاده روی نکنید و حداکثر یک رنگ تند در ترکیب لباس‌های خود داشته باشید و بقیه لباس‌ها را از همان رنگ‌های خنثی مثل سیاه و سفید و بژ انتخاب کنید.

✂️ اين سبك براي خانم هايي که زياد وقت ندارن آماده شوند و كلا حوصله لباسهاي شلوغ را ندارند مناسب است.

✂️ اما بهتر است بعضي از مشهور ها و مطرح ها بدانند كه استايل مينيمال را بهم ريخته پوشي اشتباه نگيرند.

✂️ تفاوت اين استايل با استايل كژوال چيست؟ تفاوت در اين است كه در استايل مينيمال آيتم ها كاملا ساده هستند و هيچگونه طرحي ندارند اما كژوال به معناي ساده پوشي و راحت پوشي است اما ميشود لباسهاي طرح دار هم پوشيد و ست كرد.

اگر بخواهیم در ساده ترین حالت استایل کژوال را تعریف کنیم میتوانیم بگوییم اگر ساده ترین و راحت ترین لباس های خود را انتخاب کرده و با یکدیگر ست کنید و بپوشید حالا شما یک استایل کژوال دارید . کژوال یک استایل حرفه ای نیز محسوب میشود .

هدف از استایل کژوال تاکید بر راحت و کاربردی بودن لباس است . به همین دلیل لباس هایی که روزمره میپوشیم سبک کژوال ما هستند . کژوال شامل طیف گسترده ای از لباس ها میشود زیرا لباس های رسمی مرز مشخصی دارند و بسیاری از لباس های غیر رسمی در استایل کژوال قرار میگیرند . برای آشنایی بیشتر با استایل کژوال تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

اما استایل مینیمال یک استایلی است که مبتنی بر سادگی است. استایل مینیمال استایلی است که سادگی در آن الویت دارد و سادگی در آن یک اصل محسوب می شود.

شعار معروف آدم هایی که طرفدار سبک مینیمال هستند این است که : ” کمتر غنی تر است

استایل های مینیمال بسیار ساده، شیک و جذاب هستند اما در عین سادگی خود مزایای بسیار زیادی دارد.

قانون های مینیمالیست ها در پوشیدن لباس ها :

  • داشتن یک کمد لباس تک رنگ که معمولا سفید یا سیاه هستند. همچنین رنگ هایی که ریسک کمتری دارند و با همه لباس ها ست می شوند های انتخابی یک مینیمالیست است.
  • لباس های مشکی زیادی در کمد لباس آن ها به چشم میخورد.
  • کفش های آدم های مینیمالیست هم رنگ های خنثی دارد.
  • اکسسوری و جواهرات با ارزش اما ساده ای دارند.

 

 

گردآوری: سپی و سحر فشن دیزاینر

 sepysahar 

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt