معرفی یونیورسال استودیو (۱)

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

یونیورسال استودیو (Universal Studios theme park)، پارک موضوعی وسیع و جذابی است که عنوان بهترین شهربازی آسیا را از آن خود کرده است و جزو برترین‌های دنیای تفریحات محسوب می‌شود. این پارک در جزیره سنتوزا (Sentosa) در ۲۱ کیلومتری شهر سنگاپور قرار دارد.

بهترین شهربازی آسیا در سنگاپور

تفریحات در این شهربازی آسیایی به ۷ بخش مختلف تقسیم می‌شود که هر قسمت بر پایه فیلم‌ها و شخصیت‌های مشهور سینمایی ساخته شده‌اند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • بخش هالیوود
 • بخش نیویورک
 • بخش شهر علمی تخیلی
 • بخش مصر باستان
 • بخش دنیای گمشده
 • بخش شهر خیلی خیلی دور
 • بخش جزیره ماداگاسکار

نکته جالب‌توجه یونیورسال استودیوی سنگاپور آن است که در هر بخش با مجموعه‌ای از بازی‌های هیجان‌انگیز و با شکلی متفاوت روبه‌رو می‌شوید و همچنین رستوران‌ها و فروشگاه‌های متفاوتی را تجربه خواهید کرد.با ورود به هر بخش انگار به شهری جدید وارد شده‌اید و می‌توانید منتظر دنیایی از هیجان و سرگرمی جدید باشید. در این مجموعه تفریحی، شخصیت‌های معروف کارتون‌ها و فیلم‌ها پا به زندگی واقعی شما گذاشته‌اند و کودکان می‌توانند از نزدیک با آن‌ها ملاقات کنند. تماشای کنسرت‌ها و اجراهای خیابانی از دیگر تفریحات پرطرفدار هربخش است که در دسترس کلیه بازدیدکننده‌ها قرار دارد.از جمله بازی‌های منحصر به فرد یونیورسال استودیوی سنگاپور می‌توان به مرتفع‌ترین ترن هوایی دوقلوی دنیا اشاره کرد که بر اساس سریالی تخیلی به نام ناوبر فضایی گالاکتیکا (Battlestar Galactica) ساخته شده است.همچنین قلعه سرزمین شرک و اجرای موزیکال غول‌ها از دیگر جاذبه‌های فراموش‌نشدنی این شهربازی است. خوب است بدانید در مجموع می‌توان بیش از ۳۰ رستوران و بیش از ۲۰ فروشگاه و مغازه در گوشه‌وکنار این پارک موضوعی پیدا کرد.

بخش‌های مختلف یونیورسال استودیو

بخش هالیوود

در بخش هالیوود، برای دقایقی در کنار ستاره‌های جهان سینما بایستید. معماری جذاب بلوار هالیوود نظر شما را درجا جذب خود می‌کند و محال است نخل‌های دوست‌داشتنی‌اش را نادیده بگیرید. با ورود به دنیای هالیوود می‌توانید طعم بودن در مرکز هیجان و شهرت را لمس کنید. بخش هالیوود اولین قسمتی است که به محض ورود به مجموعه خواهید دید و خوب است بدانید که جاذبه‌هایش، منحصر به ملاقات با شخصیت‌های معروف و اجراهای خیابانی‌اش می شود و در آن بازی و دستگاه هیجانی نخواهید دید.

نمایش‌های بخش هالیوود

 • خیابان سیسم: اگر پیگیر کارتون‌های تلویزیونی آمریکایی باشید، حتما شخصیت‌های خیابان سسمی (Sesame Street) را می‌شناسید: عروسک‌هایی بزرگ و پشمالو با دماغ‌های گنده که به طرزی سرگرم‌کننده موضوعات مختلف را به کودکان آموزش می‌دهند. می‌توانید دست کودکان‌تان را بگیرید و با مراجعه به بخش هالیوود یونیورسال استودیوی سنگاپور، به تماشای اجرای خیابانی این شخصیت‌ها بایستید.
 • آتش‌بازی: می‌توانید اولین شنبه هر ماه، در آسمان شبِ هالیوود، آتش‌بازی بی‌نظیری را تماشا کنید.
 • اجراهای خیابانی بخش هالیوود
 • اجرای کروزرز (The Cruiser): در این کنسرت خیابانی، شخصیت‌های فیلم کروزرز را می‌بینید که در خیابان‌های هالیوود برای عموم اجرای زنده دارند.
 • ملاقات با شخصیت‌ها: در بلوار هالیوود قدم بزنید و از نزدیک بازیگرهای معروف کلاسیک را ملاقات کنید؛ می‌توانید به نزدیک مینیون‌های زردرنگ و دوست‌داشتنی بروید و به یادگار عکسی بگیرید.

در بخش نیویورک، روح و انرژی بزرگ‌ترین شهر آمریکا را با تمام وجودتان لمس کنید و تمام ساختمان‌های معروف و کلاسیکش را از نزدیک بازدید کنید. در میان برج‌های شاخص نیویورک و چراغ‌های نئون شهر بگردید و درک جاذبه‌هایش را از دست ندهید.

تفریحات بخش نیویورک

 • نور، دوربین، حرکت: با ورود به این جاذبه گویی سر صحنه فیلم‌برداری هستید! خودتان را محکم بچسبید که بادهای طوفانی باشدت هر چه تمام‌تر به سوی کشتی باری شما می‌آیند و از سویی دیگر چیزی به برخورد کشتی کوچک شما با لاشه‌ کشتی شکسته‌ای در دریا باقی نمانده است! در این بخش، همان‌طور که در لنگرگاه کشتی ایستاده‌اید، خواهید دید که چگونه با جلوه‌های ویژه، یک روز آفتابی به لحظاتی طوفانی و خشن بدل می‌شوند.
 • پرواز فضایی با شخصیت‌های سیسم: به شخصیت‌های خیابان سسمی بپیوندید و در روکردن دست ماکارانی دزد بی‌رحم شریک شوید. در این سفر مجازی به فضا می‌روید و اسپاگتی‌های دنیا را از دست جادوگر بدجنس نجات می‌دهید.

_______

گردآوری مرسده رنجبر

چانگچون،شهر اتومبیل ها

maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt