گیسوم

 در آشنایی با توریستی ایران, گردشگری

جنگل گیسوم یکی از معدود مناطق شمال کشور است که جنگل و دریا در فاصله بسیار کمی از هم قرار گرفته اند.

تمام جنگل هایی که در شمال کشور ایران وجود دارند، در دامنه های رشته کوه البرز و دور از سواحل خزرند. تنها در ۳ یا ۴ نقطه کوچک می توانید جنگلی را پیدا کنید که به دریا رسیده است!

جاده ای مستقیم را تصور کنید که در دو سمتش درختان بلند و سر به فلک کشیده رشد کرده اند. در افق این جاده هم، موج دریا را می بینید.

جاده ای فراتر از رویا که یکی از جنگل های گیلان است. می توان گفت پارک جنگلی گیسوم لمسی از بهشت در دنیای واقعی است. درختان سر به فلک رسیده این جنگل و همچنین جاده ی رویایی آن، یکی از دلایل سفر به گیلان است.

معرفی گیسوم:

جنگل های گیسوم در استان گیلان با مساحتی حدود ۸۰ هکتار قرار دارد. انبوهی از درختان و گونه های گیاهی در این منطقه جنگلی رشد کرده اند که در کل حدود ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده را نیز نام برد. دریای گیسوم تالش و جنگل گیسوم از بهترین مناطق شمال برای گذراندن ساعتی در طبیعت است

پارک جنگلی گیسوم در کجا قرار دارد؟

از سمت جنوب گیسوم ، با رضوانشهر به فاصله ١۴ کیلومتر و از شمال ، با شهر هشتپر (تالش) با فاصله ٢٠ کیلومتر همسایه می باشد.

دیدنی اطراف گیسوم:

اگر از سمت تالش به گیسوُم بروید قبل از ورودی گیسوُم فرعی را می بینید که به جنگل بکر و دیدنی ختم می شود. که می تواند تا قبل از این که هوا تاریک شود از این جنگل بازدید کنید، همچنین می توانید یک سرهم به سورتمه تالش بزنید که از تفریحات شهر محسوب می شود.
از دیگر دیدنی های اطراف گیسوُم و فاصله شان از این جاذبه عبارت است از:
آبشار ویسادار ۳۰ کیلومتر
قلعه رودخان: ۹۵ کیلومتر
جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال : ۱۰ کیلومتر

تفریحات لذت بخش در گیسوم گیلان در گیسوُم میتوان انواع تفریحات را تجربه کرد.

جت اسکی

اگر به تفریحات هیجانی علاقمند هستید. پیشنهاد ما به شما اسکی و قایق سواری می باشد.

تفریحات آبی دیگر گیسوم گیلان

شنا
پاراگلایدر
قایق سواری
پاراسل
موتور چهارچرخ
دوچرخه سواری

اگر به قدم زدن و پیاده روی علاقمند هستید. پس به همراه خود دوچرخه بیاورید و با دوچرخه عبور کنید. یا از مسیرهای ویژ ه ای که برای پیاده روی وجود دارد ، بگذرید تا به دریا برسید .

اسب سواری در جنگل گیسوم

در بخش هایی از پارک جنگلی گیسوُم می توانید با اجاره اسب که متعلق به محلی های گیسوم است اقدام به اسب سواری در این منطقه کنید.

بهترین زمان سفر به جنگل گیسوم

گردشگران تور شمال می توانند در هر فصلی که بخواهند به گیلان سفر کنند. چرا که فصل در این منطقه معنی ندارد. بهار، تابستان، پاییز، زمستان! هریک از فصل ها زیبایی به خصوصی دارد که نمی توان گفت کدام بهتر است. اما نیمه اول سال فروردین و اردیبهشت می تواند بهترین زمان برای لذت بردن از جاهای دیدنی اطراف گیسوم باشد. را
فصول بهار و تابستان بهترین زمان سفر به گیسوُم است، در عین حال در فصل پاییز زیبا ترین تصویر از درختان را نظاره گر باشید. که زیبایی توصیف ناپذیری دارد اما این ها دلیل نمی شود که در زمستان جنگل گیسوم مناسب سفر نباشد. درختان در فصل زمستان سفید پوش می شوند. و جلوه ی جنگل گیسوم به نوعی غیر قابل وصف زیبا می شود. برای سفر به جنگل های گیسوُم در زمستان لوازم مورد نیاز و مجهز برای طبیعت گردی به همراه داشته باشید.

گردآوری: صبا طاهری

Maahkhatoon

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt