دره گرند کنیون!

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

گرند کنیون:

گرند کنیون در آریزونا واقع شده است،  اگرچه عده‌ای از گردشگران بعد از یوتا یا لاس‌وگاس در نوادا به سراغش می‌روند، اما در کل، این منطقه در آریزونا قرار دارد.

طول این محوطه ۴۴۶ کیلومتر و در عریض‌ترین قسمت، ۲۹ کیلومتر می‌باشد. گرند کنیون در بخش شمالی ایالت آریزونا و در نزدیکی شهر فلگستف با فاصله یک ساعته قرار گرفته است.
سالانه میلیون‌ها نفر از پارک ملی گرند کنیون بازدید می‌کنند. یکی از بهترین راه‌های تماشای آن، اجاره ماشین و طی کردن مسیری ۵ ساعته است.

حاشیه شمالی گرند کنیون:

حاشیه شمالی، کمی دورافتاده، ساکت و فوق‌العاده جذاب و تماشایی و بخشی از گرند کنیون است که بیشتر بازدیدکنندگان به سراغش نمی‌روند. علتش تاحدودی به خاطر آب‌وهوای سرد و زمستانی آن و دسترسی دشوار به آن است. اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. چشم‌انداز آن فوق‌العاده است و مسیرهای صخره‌نوردی متعددی در آن برای علاقمندان وجود دارد.

قایق سواری در مسیر رودخانه:

اگر به سمت عمق دره کنیون بروید، می‌توانید در رودخانه واقع در انتهای دره‌ای بزرگ، به قایق‌سواری مشغول شوید. همچنین فرصت رودنوردی و رفتینگ نیز برای علاقمندان به ورزش‌های هیجان‌انگیز در برخی از مسیرهای گرند کنیون وجود دارد.
انواع قایق‌ها در این رودخانه در اختیارتان قرار خواهد گرفت، همچون کایاک‌ها تا قایق‌های بزرگ‌تر با سطح ایمنی بالا و محبوب از نظر گردشگران که پیش از اقدام به حضور در رودخانه، آن‌ها را رزرو می‌نمایند.

چشم انداز استثنایی گرند کنیون:

اگر صخره‌نوردی و رودنوردی برای‌تان خیلی طاقت‌فرسا باشد، می‌توانید به سراغ تور بالگردنوردی بروید و در کمال آرامش و آسایش خاطر به دیدن گرند کنیون بروید. در آریزونا شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بالگردسواری متعددی وجود دارد که می‌توانید از خدمات‌شان استفاده کنید.
در بین گزینه‌های موجود می‌توانید به سراغ پروازهایی که به بازدید از انتهای دره تا یک محوطه دورافتاده می‌روند، بشتابید. برای درک چشم‌اندازهای تماشایی اطراف می‌توانید به راهنمایی‌های صوتی خلبان گوش دهید و در طول مسیر از بالگرد‌سواری لذت ببرید.

پیاده روی در آسمان فضایی:

در حاشیه غربی، پیاده‌روی در آسمان، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری گرند کنیون در خارج از پارک ملی در منطقه حفاظت‌شده بومیان آمریکا واقع شده و تجربه‌ای است که هرگز مانندش را در طول زندگی‌تان نخواهید دید.
برای رسیدن به آن‌جا می‌توانید از اتوبوس‌های شاتل استفاده کنید و در زمان‌های پیک تعطیلات، انتظار صف‌های طولانی را داشته باشید. آن دسته افرادی که از ارتفاع نمی‌ترسند، می‌توانند از منظره شیشه‌ای روی دره لذت ببرند.

اقامت در گرند کنیون:

بهترین جایی که در بازدید از گِرند کنیون می‌توانید در آن اقامت داشته باشید، حاشیه جنوبی است. چون در تمام ایام سال باز بوده و هتل‌ها، رستوران‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیاری در آنجا وجود دارد و نسبت به حاشیه شمالی، فضای بهتری را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

در خود پارک نیز، جایگاه‌های استراحت متعددی در نزدیکی دره واقع شده است. در فصل تابستان بهتر است از قبل آن‌ها را رزرو کنید. جایگاه‌های استراحتی همچون ال توار، برایت انجل، تاندربرد، مسویک یا کاچینا در گِرند کنیون وجود دارند. که دو مورد اول بسیار زیبا و تماشایی‌اند.
در بیشتر نقاط اطراف گرند کنیون، شهرهای کوچک و دهکده‌های متعددی برای اقامت قرار گرفته‌اند. دهکده گِرند کنیون به ورودی اصلی پارک نزدیک است و هتل‌های متعددی در آن وجود دارد و شهر کوچک ویلیامز در جاده ۶۶ یکی از دوست‌داشتنی‌ترین محل‌های اقامتی گردشگران محسوب می‌شود. در سدونا و فلگستف نیز طیف متنوعی از رستوران‌ها و هتل‌ها دیده می‌شود.

________

گردآوری: مرسده رنجبر

اگر به بخش گردشگری علاقه مندید، از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید:

تونل عشق

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt