گردشگری شهر شنزن

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

قرار داشتن شهر شنزن در کنار دریای چین نه تنها به جاذبه های دیدنی شنزن این شهر افزوده بلکه این شهر را به یکی از شلوغ ترین بندرگاه های دنیا تبدیل کرده است.

۱.دنیای مینسک

یکی از با ارزشترین مجموعه های دیدنی شهر شنزن دنیای مینسک نام دارد. این مجموعه که در ساحل Sha Tav Kok در سال ۱۹۷۲ ساخته شد، سالانه تعداد زیادی از گردشگران را از طریق تور چین به این مکان سوق داده می شوند علت این بازدید هم دیدن تجهیزات عملی و در زمینه علوم نظامی می باشد.

۲.روستای نقاشان رنگ روغن دافن:

نام روستایی کوچک در حومه لانگانگ، شنزن است که عمده ساکنان آن به کار کپی و تکثیر آثار هنری غرب به منظور فروش نقاشی‌های خود به فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، گالری‌ها و مشتریان خوش ذوق در این حرفه اشتغال دارند. به عبارت دیگر، در این روستا در حدود ۵،۰۰۰ هنرمند زندگی می‌کنند که در بیش از ۶۰۰ گالری‌ روستا مشغول به کار بوده و سالانه در حدود ۵ میلیون نقاشی رنگ روغن تولید می‌کنند.

۳.دهکده فرهنگ شنزن

در سفر به شهر شنزن یکی از کارهایی که باید حتما انجام دهید رفتن به دهکده فرهنگی این شهر می باشد. این پارک که دومین پارک در جهان است که دارای مساحت ۲۰۰٫۰۰۰ متر مربعی می باشد. در این دهکده ۵۶ خانه عجیب از ۲۴ روستا ساخته شده است که نشان دهنده ۵۶ ملیت موجود در کشور چین می باشد. اگر می خواهید با آداب و رسوم این کشور آشنا شوید رفتن به دهکده فرهنگ شنزن را فراموش نکنید.

۴.پارک پنجره جهان شنزن

پارک جهان شنزن” یا “پنجره ای رو به جهان” یکی از دیدنی های برجسته شهر شنزن و یکی از بزرگترین و دیدنی ترین پارک های کشور چین هست. درواقع “پنجره ای رو به جهان”، پارکیه که نسخه مینیاتوری و یا ماکت تمام مکان ها و مناظر دیدنی و معروف دنیا رو میشه توش دید. این پارک بیشتر از ۱۳۰ نوع مدل کوچک شده مکان های دیدنی از ۴۳ کشور دنیا رو توی خودش جا داده، علاوه بر اون بازدید کنندگان از بعضی گونه های روستایی در چند کشور جهان بازدید می کنن و با نحوه آداب و رسوم اونا در برگزاری جشن از نزدیک آشنا میشن.

۵.پارک ملی کوهستان وودانگ

وودانگ شان با ارتفاع ۹۴۳ متر بلندترین کوه شنزن است. این کوه در میان مردم شنژن محبوب است. بنابراین پیش از شما بسیاری از افراد پیر و جوان در این کوه قدم گذاشته‌اند. وودانگ شان چندین مسیر برای پیاده‌روی دارد- می‌توانید برای بالا رفتن از این کوه از مسیر پله‌های آن استفاده کنید که امن ترین مسیر آن است. ( البته توجه داشته باشید که مسیر آن به سمت بالا بسیار شیب‌دار است.) و یا می‌توانید مسیرهای سرسبز آن را برای پیاده روی انتخاب کنید.

۶.دره شادی

پارک موضوعی دره شادی شنزن نخستین پارکی بود که در گروه پارک های زنجیره ای دره شادی ساخته شد. پارک های دره شادی را در سراسر چین می توانید پیدا کنید. این پارک موضوعی ۹ بخش اصلی دارد: میدان اسپانیایی، شهر کارتون، ماجراجویی در کوه، شهر معدن طلا، جنگل شانگری لا، سواحل آفتابی، خلیج تایفون و پارک آبی پلایا مایا.از بهترین سرگرمی های این پارک می توان به قایق سواری در رودخانه اشاره نمود. دیگر سرگرمی محبوب این پارک ترن هوایی ان است که ۶۷.۴ متر ارتفاع دارد و در هر ساعت ۱۳۴ کیلومتر را می پیماید.

۷.باغ گیاه شناسی شیانهو

باغ گیاه شناسی شیانهو مکانی زیبا برای گذراندن یک بعد از ظهر عالی است. این باغ به ۶ بخش مجزا تقسیم می‌شود: منطقه بهشت و زمین، منطقه دریاچه، منطقه معبد، منطقه نمای صحرایی، منطقه جنگل کوهستانی، منطقه درختان مخروطی و آزالیا. هر ناحیه از این باغ نمایانگر گونه‌های گیاهی و چشم‌اندازهای متنوع و متفاوت است.این باغ گیاه‌شناسی مکانی محبوب برای گشت و گذار است و گردشگران بسیاری به این منطقه می‌روند.

۸. پارک سافاری شنزن

در شمال شهر شنزن پارکی به نام سافاری وجود دارد. این پارک که عنوان اولین باغ وحش بدون قفس در کشور چشن را به خود اختصاص داده در کنار دریاچه شیلی واقع شده است. این پارک دارای ۳۰۰ گونه حیوانی می شود: پانداها، زرافه ها، فیل های آسیایی، مرغ های ماهیخوار، کاکل قرمز، ببرهای سیبریایی و فلامینگو ها ،چهارپایان درنده، ببرهای سپید، ببر های شمال چین، ببرهای جنوب چین، خرس ها، گرگ ها، شیر ها و چیتا ها می شود.

_____

گردآوری: مرسده رنجبر

_______

جاذبه های گردشگری شهر کبک

maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt