باغ خلیج سنگاپور

 در آشنایی با توریستی سایر کشورها, گردشگری

معرفی باغ خلیج سنگاپور

در بخش مرکزی باغ ۱۲ عدد و در بخش های دیگر ۶ عدد از این سازه های عظیم فلزی وجود دارند که باعث شهرت و جذابیت باغ خلیج سنگاپور شده اند. پوشش خارجی این باغ های عمودی و بلند را بیش از ۲۰۰ گونه مختلف گیاهی و گل ها تشکیل داده اند.

در نمایش های موسیقی و نورپردازی های رنگارنگ باغ خلیج سنگاپور، اصلی ترین بازیگران را می توان همین درختان بلند و عظیم الجثه نامید که با ابهت و شگفتی شان و همچنین جلوه های نورپردازی که آن ها را تکمیل می نمایند، محیطی چون باغ پریان خلق می کنند. بازدید از این باغ قطعا تجربه ای زیبا و فراموش نشدنی خواهد بود.

جاذبه های باغ خلیج سنگاپور

در بازدید از باغ خلیج سنگاپور فقط از گل و گیاه و درختان دیدن نخواهید کرد، بلکه جاذبه های جذاب زیادی در این باغ وجود دارند که تک تکشان باارزش و جذاب هستند.

یک رودخانه در این باغ جریان دارد که در مجاورتش به طول کل رودخانه یک مسیر پیاده روی فراهم گشته تا بازدید کنندگان علاوه بر پیاده روی از منظره زیبای اطراف و حس دلنشین رودخانه لذت ببرند و در طول مسیر از بخش های مختلف باغ دیدن نمایند.

علاوه براین، در باغ پیاده روهایی وجود دارند که در ارتفاع ۲۵ متری سه تا از درختان عظیم الجثه را به هم متصل کرده اند. پیاده روی در این مسیر واقعا فوق العاده است و هرگز این فرصت را از دست ندهید.

عکس های زیبا و خاص زیادی می توانید در این مسیر بگیرید. لازم به ذکر است، گشت و گذار در باغ خلیج سنگاپور مشمول هزینه نیست. اما برای وارد شدن به محدوده های دمای کنترل شده و یا رفتن به بالای درختان عظیم و غول پیکر بایستی مبلغی را پرداخت کنید.

رستوران باغ های خلیج سنگاپور

در بازدید از باغ خلیج سنگاپور حتما برای رفع خستگی و گرسنگی سری به رستوران و کافه “سوپر تری” (Super Tree by Indo Chine) بزنید. این رستوران بر فراز یک درخت ۵۰ متری واقع شده و زیباترین منظره پانورامیک باغ را به شما ارائه می دهد.

تصور کنید، غذا خوردن مقابل چنین منظره بی نظیری چقدر می تواند دلچسب و خاطره انگیز باشد! علاوه بر این رستوران و رستوران داخل گلخانه، رستوران های دیگری هم در بخش های مختلف باغ وجود دارند. که انواع غذاهای خوشمزه را تهیه و طبخ می کنند. اما رستوران سوپر تری به لحاظ موقعیتی و منظره ای بسیار و بسیار جذاب تر است.

جنگل ابر در باغ خلیج سنگاپور

در گشت و گذار در باغ خلیج سنگاپور با یک ساختمان شیشه ای حلزونی شکل روبرو می شوید. که دقیقا همان “جنگل ابر” است، جایی که بسیار مشتاق دیدنش هستید.

یک کوه ۳۵ متری در وسط این ساختمان وجود دارد که اطرافش را گیاهان مختلف مناطق کوهستانی در سراسر دنیا پوشش داده اند. بهترین آب و هوا را در این بخش از باغ می توانید تنفس کنید که بسیار خنک و نشاط بخش است. اگر مایل هستید به بالای کوه رفته و منظره اطراف را از آن بالا تماشا کنید، مجبور به کوهنوردی نیستید.

می توانید از آسانسور استفاده کنید و مستقیما در آغوش جنگل ابر که مه همه جا را فراگرفته، پیاده شوید. از آن بالا تماشای دیوارهای پوشیده شده از گل های ارکیده و گیاهان حوشگل رنگارنگ از میان ابرها بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است.

گنبد گل ها در باغ خلیج سنگاپور

در این بخش از باغ می توانید تمام آب و هواهای مختلف دنیا را در یک جا تجربه کنید. گنبد گل ها محیط های خشکی طراحی شده اند که به کالیفرنیا و مدیترانه شباهت دارند.

اگر وارد محفظه های بسیار بزرگ شوید، از طبیعت آفریقا گرفته تا اسپانیا و استرالیا را مشاهده خواهید کرد و انگار سفری به دور دنیا را در این مکان تجربه خواهید کرد. یک رستوران مدیترانه ای نیز در گنبد گل ها وجود دارد. که غذاهایش را با استفاده از گیاهان داخل گلخانه آماده کرده و به بازدید کنندگان سرو می کند.

گیاهانی با ملیت های گوناگون در باغ خلیج سنگاپور

در این باغ بزرگ ۴ بخش سرسبز وجود دارد. که گیاهانی از کشورهای چین، هند، مالزی و دیگر کشورهای دنیا در آن ها نگهداری و محافظت می شوند. در این باف عظیم و وسیع گیاهان زیادی با ملیت های گوناگون مشاهده خواهید کرد که برایتان بسیار جالب خواهند بود.

گیاهانی که هرگز در عمرتان ندیده اید را در باغ خلیج سنگاپور از نزدیک تماشا خواهید کرد. بازدید از این باغ برای هر بازه سنی بسیار جذاب و آموزنده است. آشنایی با انواع گل ها و گیاهان، رشد، پرورش و نگهداری از این موجودات زنده زیبا برای هر بازدید کننده ای جالب توجه است. و میل به یادگیری باعث می شود سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از باغ خلیج سنگاپور به جمهوری سنگاپور سفر کنند.

____

گردآوری: مرسده رنجبر

________

دره گرند کنیون

maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt