چه مدل گوشواره‌ای بخریم؟!

 در اکسسوری, مد

آیا تا به حال به موضوع “انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت” فکر کرده اید؟ پیدا کردن یک گوشواره زیبا و مناسب با اندام صورت کار چندان ساده ای نیست. ممکن است یک گوشواره زیبا در گوش شما جلوه نداشته باشد و نتوانید آن را آویزان کنید. این موضوع خانم‌ها را ناراحت می‌کند.

در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت شما را برایتان شرح دهیم.

یک گوشواره ممکن است کاری کند تا صورت شما باریک، کشیده، و یا چاق‌تر از حالت عادی دیده شود و این مسئله کاملا با فرم طبیعی صورت شما در ارتباط است. در ابتدا فرم طبیعی صورت خود را تشخیص دهید و سپس به سراغ انتخاب گوشواره مناسب بروید.

ابتدا فرم صورت خود را تشخیص دهید:

۱. اندازه طول صورت؛ یعنی از جایی که بالای پیشانی موها درآمده است تا پایین چانه.

۲. اندازه خط فک؛ یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت چانه شما چند سانت است.

۳. اندازه عرض پیشانی؛ یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت پیشانی شما چند سانتی متر است.

۴. اندازه عرض گونه ها؛ یعنی بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است. حالا این اندازه ها را با شکل های زیر مقایسه کنید تا ببینید به کدام حالت نزدیک تر است.

گوشواره مناسب برای صورت مثلثی:

این فرم صورت شبیه به صورت های قلبی شکل است. صورت های مثلثی دارای پیشانی پهن و چانه و فک نوک تیز هستند. بهترین گزینه برای شما گوشواره ای است که کمک کند پهنای پیشانی شما کمتر به چشم بیاید. پس سراغ گوشواره های آویز و اشکی شکل بروید.

گوشواره مناسب فرم صورت بیضی:

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، برایتان خبر خوبی داریم. شما می‌توانید تقریبا هر مدلی از گوشواره را استفاده کنید. اما بهترین گزینه برای شما یک گوشواره مثلثی شکل و یا یک گوشواره میخی ساده است.

گوشواره مناسب صورت گرد:

اگر گونه های برجسته و درشتی دارید و صاحب چانه گرد و پهنی هستید، فرم صورت دایره ای و گردی دارید. صاحبان صورت گرد باید به دنبال انتخاب گوشواره های آویزان و بلند باشند. این فرم از گوشواره به صورت شما حالت باریک تری می دهد و گردی صورت را متناسب می کند.

گوشواره های میخی، توپی و حلقه ای از دسته گوشواره هایی هستند که فرم صورت تان را دایره ای تر جلوه می دهند.

گوشواره مناسب صورت قلبی:

صورت های قلبی شکل دارای پیشانی پهن و عریض و چانه باریکی هستند، این فرم صورت باعث می شود که سراغ گوشواره های اشکی شکل بروید. در واقع گوشواره های که از بالا نازک و سپس پهن می شود گزینه مناسبی است. شکلی شبیه مثلت یا اشک می تواند جلوه زیبایی به فرم صورت شما بدهد.

گوشواره مناسب صورت مربعی:

فرم صورت مربعی شامل کسانی می شود که عرض چانه و پیشانی یکسانی دارند. گوشواره مناسب صورت شما گوشواره ای است که کمک کند زاویه چهره تان به چشم نیاید. بهتر است از گوشواره های مربعی شکل در هر اندازه ای استفاده نکنید. گوشواره های حلقه ای، دایره ای شکل و میخی بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

گوشواره مناسب صورت لوزی:

همه مدل‌های گوشواره میخی برای فرم صورت لوزی مناسب هستند. همچنین گوشواره‌های آویز با قد کوتاه هم به زیبایی هر چه بیشتر چهره این افراد کمک می‌کند.

نکات کلی درباره‌ی ست کردن مدل صورت با گوشواره:

  • اگر نمی‌دانید صورت شما چه فرمی دارد، یا نمی‌دانید چه مدل گوشواره‌ای دوست دارید، توصیه می‌کنیم سراغ گوشواره‌های میخی الماس (با سنگ واقعی یا اتمی) بروید. مزیت این گوشواره‌ها در این است که با هر تیپی از لباس‌های رسمی گرفته تا اسپرت و غیررسمی ست می‌شوند.
  • به صورت کلی، اگر موهای کوتاه دارید، چون هر گوشواره‌ای در گوش‌هایتان دیده می‌شود خیلی فرقی نمی‌کند چه مدلی را انتخاب کنید.
  • اما به کسانی که موهای بلند دارند، توصیه می‌کنیم آویزهای بلند و گوشواره‌های سفید و درخشانی انتخاب کنند که برق آن از زیر موهایشان دیده شود.
  • البته اگر قرار است موهای بلند خود را در پشت سرتان جمع کنید، فرقی ندارد چه مدل گوشواره‌ای انتخاب کنید.
  • اگر موهای بلوند و روشن دارید، بدون شک گوشواره طلای زرد بسیار بهتر از طلای سفید یا پلاتین است.
  • برعکس، اگر موهای تیره دارید بهتر است بدنبال خرید گوشواره‌های طلای سفید یا پلاتین باشید.
  • اگر موهای قرمز دارید، گوشواره طلای زرد گزینه بسیار خوبی است اما شک نکنید که رزگلد از آن هم بهتر است. گوشواره رزگلد چون از خانواده قرمز است، در زنانی که موهای قرمز دارند جلوه بسیار بیشتری خواهد داشت.

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

گردآوری: صبا طاهری

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt