برای محرم چی بپوشیم؟

 در لباس, مد

با رسیدن ایام محرم، بانوان و آقایان به دنبال لباس ها و مد و استایل مخصوص این ماه عزیز، که بیشتر پوشش مشکی میباشد، می‌روند. همانطور که میدانید، لباس و استایل مشکی، نیز دارای تنوع زیادی برای سلیقه های مختلف است.

معمولا در این ایام، مردم به دنبال لباس های ساده و در عین حال شیک هستند تا استایل جذاب و زیبایی داشته باشند.

مردم ایران در ماه محرم، لباس های مخصوص و مناسب این ایام را بر تن میپوشند و استایل خاصی دارند. همانطور که میدانید، رنگ سیاه در برخی از کشورها از جمله ایران؛ نماد غم و عزاداری میباشد و همچنین نشانه احترام به فرد عزادار است. در ادامه با ماه خاتون همراه شوید تا درباره انتخاب لباس‌های مناسب برای ماه محرم توضیح دهیم.

انتخاب مانتو مناسب برای محرمانتخاب مانتو مناسب برای محرم

در حین خرید مانتو مناسب برای محرم بهتر است مانتویی را انتخاب کنید که حالت گشاد و آزادی داشته باشد. همچنین مانتوهای بلند انتخاب مناسب تری برای ماه محرم به شمار می روند. البته شما می توانید مانتوی کوتاه را با شلوار بگ گشاد هم ست کرده و استایل زیبایی برای خود بسازید.

انتخاب رنگ تیره فاکتور دیگری برای داشتن استایل محرم است از این رو بهتر است لباس هایی که به رنگ مشکی هستند را انتخاب کنید. البته مشکی پر کلاغی گزینه مناسب تری نسبت به مشکی بور است.

در ماه محرم مانتوهای ساده انتخاب مناسب تری برای شما هستند. اما می توانید با توجه به صلاح دید خود مانتوهایی که سنگ دوزی، منجوق دوزی یا هر نوع تزیینات دیگری دارند را نیز انتخاب کنید!

انتخاب مدل مانتو هم بستگی به سلیقه شما دارد اما مانتوهای عبایی علاوه بر اینکه جزء ترندهای امسال هستند، تمامی فاکتورهای مانتو مناسب ماه محرم را در خود جای داده اند.

شلوار مناسب برای محرم انتخاب شلوار مناسب برای محرم

احتمالاً برایتان سوال ایجاد شده که از میان دامن و شلوار در ماه محرم چی بپوشم ؟ برای انتخاب دامن یا شلوار مناسب ابتدا بهتر است مدل مانتوی خود را انتخاب کنید.

اگر مانتوی شما دارای قد کوتاهی است، شلوارهای بگ یا راسته انتخاب مناسب تری برایتان خواهند بود. با مانتوهای بلند می توانید جوراب شلواری های تنگ را نیز امتحان کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که دامن در استایل محرمی جایی ندارد، زیرا بهتر است استایل سنگین و مناسب تری در این ماه داشته باشید. با توجه به اینکه گاهی مجبور هستید در مساجد، هیئت ها و حسینیه ها روی زمین بنشینید، انتخاب دامن بخصوص دامن ها تنگ، نشست و برخاست را برایتان سخت می کند.

شال مناسب برای محرمانتخاب شال و روسری برای محرم

در استایل برخی از خانم ها روسری هیچ جایگاهی ندارد! برعکس این مسئله هم صادق بوده و برخی از خانم ها به هیچ وجه نمی توانند از شال در پوشش خود استفاده کنند.

بنابراین انتخاب شال یا روسری مسئله ای کاملاً شخصی است. اما توصیه می کنیم برای شلوغ نشدن استایلتان در ایام محرم، از روسری های خیلی بزرگ استفاده نکنید.

بهتر است شال و روسری انتخابی شما حالت ایستایی خوبی داشته و به هیچ عنوان سر و لیز نباشد. در غیر این صورت دائماً مجبور خواهید شد شال و روسری خود را مرتب کنید، اما تلاش های شما ناموفق بوده و استایلتان کاملاً شلخته و نامرتب به نظر خواهد رسید!

در انتخاب رنگ شال و روسری نیز حتماً رنگ های تیره به خصوص مشکی را در نظر داشته باشید.

کفش و کیف مناسب ماه محرم

اگر بریتان سوال پیش آمده است که برای محرم کفش چی بپوشم؟ قبل از آن که به این سوال پاسخ دهیم باید در نظر داشته باشید که محرم با پیاده روی های طولانی همراه است زیرا اکثر خانم ها و آقایان به تماشای دسته های زنجیر زنی می روند.

بنابراین بهتر است یک کفش راحتی و کیف دوشی مشکی کوچکی را برای این ماه تهیه کنید. کفش انتخابی شما می تواند رسمی یا اسپرت باشد و انتخاب مدل کفش کاملاً به دیگر آیتم های استایلتان برمی گردد.

استایل مناسب محرم اکسسوری مناسب ماه محرم

ساعت، انگشتر و‌دیگر اکسسوری‌ها پایان بندی استایل شما است. ساعت را مثل خیلی از موقعیت‌های دیگر الویت قرار دهید. انگشتر شما می‌تواند سنگ باشد یا نقره و استیل عادی ک همیشه استفاده می‌کنید؛ فقط حواستان باشد ک در استفاده از آنها زیاده‌روی نکنید و سراغ دیگر اکسسوری‌‌ها نروید.

بهترین استایل برای خانم ها در ماه محرم چیست؟

استایل مونوکروم بهترین انتخاب برای خانم ها در ماه محرم است. در این نوع استایل تمامی آیتم های مورد استفاده شما باید دارای یک رنگ باشند. شما می توانید رنگ مشکی، زغالی یا خاکستری را انتخاب کرده و استایل مونوکروم زیبایی برای ماه محرم داشته باشید.

برای مثال یک مانتو عبایی بلند را با شال مشکی زنانه ست کنید. اگر بلندی مانتو عبایی تا پایین پاهایتان است زیر آن یک جوراب شلواری تنگ مشکی بپوشید.

اما اگر اندازه مانتو عبایی کمی بالاتر از ساق پایتان است می توانید زیر آن شلوارهای راسته را امتحان کنید. این استایل با یک جفت کفش ساده مشکی و یک کیف کوچک دستی کامل می شود.

در آخر

در مام محرم، تنها شیک پوشی و سادگی در عین جذابیت اهمیت دارد. حتما از لحاظ روحی و شخصیتی نیز خود را در این ایام عزیز حسینی، آماده کنید و شئونات اسلامی را نیز رعایت نمایید.

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید. 

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt