معرفی بهترین استودیو های انیمه

 در انیمه, سینما و تئاتر, فرهنگ و هنر

در دنیای انیمه شاهد برخی از استودیوهای منحصر به فرد و زحمتکشی هستیم که آثاری به یاد ماندنی را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

با گسترش و محبوبیت دنیای انیمه شاهد شکل‌گیری صنعت پر جنب و جوش و عظیمی بوده‌ایم. که استودیو‌های مختلفی در آن شکل گرفته تا در رقابت با یکدیگر، بهترین محصولات ممکن را برای مخاطبینشان به ارمغان بیاورند.

استودیوهایی که با زحمت فراوان و قبول چالش‌های سخت و طاقت‌فرسا، انیمه‌هایی را تولید می‌کنند که در طی دهه‌های گذشته هر بیننده‌ای را به وجد آورده است.

نکته حائز اهمیت در دنیای انیمه به گستردگی و تنوع ژانرهای آن مربوط می‌شود. که سبب شده تا استودیوهای مشغول در آن هر یک دست به تولید آثاری مختلف و منحصر به فردی زده که کمتر شباهتی می‌توان بین آن‌ها پیدا کرد.

به عنوان مثال استودیوهای جیبلی و ماپا که امروزه از شهرت بسیاری بهره می‌برند. در ظاهر هر جفت آن‌ها در ساخت انیمه مشارکت دارند. با این حال آثار ساخته شده توسطشان زمین تا آسمان متفاوت بوده.  هر یک از مخاطبین خاص خود بهره می‌برند.

به همین سبب نیز در مقاله امروز به سراغ ۱۰ استودیو برتر حال حاضر دنیای انیمه رفته. تا نیم نگاهی به آن‌ها و ساخته‌های مشهورشان داشته باشیم.

استودیو ماپا

معرفی بهترین استودیو های انیمهمقاله را با یکی از پرمشغله‌ترین استودیوهای حال حاضر دنیای انیمه یعنی استودیو ماپا آغاز می‌نماییم. که برخی از جاه‌طلبانه‌ترین آثار این مدیوم را در طی سال‌های خیر تولید کرده است.

از Inuyashiki، Chainsaw Man و Banana Fish. گرفته تا فصل چهارم Attack on Titan و اخیراً Jujutsu Kaisen آن‌ها ثابت کرده‌اند. که هیچ حد و مرزی برای کارهای خود قائل نبوده. به دیوانه‌وارترین حالت ممکن می‌توانند انیمه‌هایی با کیفیتی مثال‌زدنی را برای مخاطبین خود به تصویر بکشند. از داستان، شخصیت‌پردازی، موسیقی و سکانس‌های به یاد ماندنی برخوردار بوده باشد. برنامه کاری اعضای استودیو ماپا به حدی فشرده و چالش‌برانگیز است. که شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که برای ساخت فصل دوم Jujutsu Kaisen برخی از آن‌ها حتی تا مرز کناره‌گیری و استعفا نیز پیش رفته بودند.

استودیو بونز

معرفی بهترین استودیو های انیمهاستودیو بونز از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز دست به تولید آثار خاطره‌انگیزی زده. که چه بسا ورود بسیاری از مخاطبین حال حاضر دنیای انیمه را نیز رقم زده است.

از هر ۲ نسخه Fullmetal Alchemist گرفته تا Soul Eater و Mob Psycho آن‌ها انیمه‌های جذاب با داستان‌های تامل برانگیزی را خلق کرده‌اند. مشهورترین پروژه‌شان مربوط به انیمه ابرقهرمانی My Hero Academia می‌شود که در طی سال‌های اخیر حسابی سر و صدا به راه انداخته است.

استودیو جیبلی

معرفی بهترین استودیو های انیمهاستودیو جیبلی به عنوان نامی مطرح در تمام جهان شناخته می‌شود که نه تنها برخی از تاثیرگذارترین انیمه‌های تمام تاریخ را تولید کرده. به سبب برخورداری از نوابغی همچون هایائو میازاکی، موفق به کسب جوایز بزرگی همچون اسکار نیز شده است.

اساساً تک تک ساخته‌های استودیو جیبلی جلوه‌ای ارزشمند و به یاد ماندنی داشته. حتی کسانی که کوچکترین علاقه‌ای به این مدیوم نداشته نیز در هنگام تماشای انیمه‌هایی نظیر Spirited Away و Howl’s Moving Castle حسابی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

استودیو توئی انیمیشن

معرفی بهترین استودیو های انیمهنوبتی هم که باشد زمان معرفی یکی از قدیمی‌ترین و تاثیرگذارترین استودیوهای تاریخ مدیوم انیمه یعنی توئی انیمیشن فرا رسیده. که شاید بدون حضور آن‌ها، این صنعت از جایگاه امروزش برخوردار نمی‌بود.

خالق آثاری نظیر Dragon Ball، Digimon و One Piece برای دهه‌های متوالی بدون ذره‌ای افت کیفیت و پسرفت، چندین و چند نسل از مخاطبین دنیای انیمه را با آثاری بی‌نظیر و تکرار نشدنی به وجد آورده و منبع الهام برخی از استودیوهای بزرگ دیگری بوده که امروزه باعث گسترش و شهرت این مدیوم شده‌اند.

در وصف عظمت استودیو توئی انیمیشن همین بس که از سال ۱۹۹۹ میلادی تا به امروز ۱۱۰۳قسمت از انیمه One Piece را به صورت پشت سر هم تولید کرده.  و در تمام این سال‌ها مخاطین طولانی‌ترین انیمه ساخته شده در تاریخ را به طرزی غیرقابل پیش‌بینی، به وجد آورده است.

ویت استودیو

معرفی بهترین استودیو های انیمهویت استودیو که از آن‌ها به عنوان آغازگر حماسه تکرار نشدنی Attack on Titan یاد می‌شود. شاید که در مقایسه با استودیو‌های قدیمی، کارنامه بلند بالایی نداشته باشد اما انیمه‌هایی را تولید کرده که شبیهشان را هیچ جایی نمی‌توان پیدا کرد.

از ۳ فصل حماسی، تماشایی و فراموش نشدنی Attack on Titan گرفته تا Vinland Saga و Ranking of Kings. انیمه‌های ساخته شده توسط این استودیو از حال و هوای خاصی بهره برده‌اند که در هر ژانری مخاطبینش را مجذوب خود کرده است.

استودیو پیرو

معرفی بهترین استودیو های انیمهیکی از استودیوهایی که از دهه ۱۹۹۰ میلادی تا به امروز، به شکلی خستگی ناپذیر دست به تولید انیمه‌هایی تاریخ‌ساز و بزرگ زده و هر بار بینندگانش را در بهت و حیرت فرو برده، استودیو پیرو نام داشته است.

استودیویی که حماسه‌هایی فراموش نشدنی نظیر Bleach و Naruto را خلق کرده که زمانی در کنار One Piece به عنوان مثلث نمادین دنیای انیمه شناخته می‌شدند، وظیفه سنگینی بر دوش داشته تا آثاری را خلق نماید که از طرفدارانی ۲ آتیشه و سخت پسند برخوردار بوده‌ است. 

استودیو یوفوتیبل

معرفی بهترین استودیو های انیمهیکی از قابل احترام‌ترین استودیوهای حال حاضر مدیوم انیمه که آثاری رکورد شکن را به ارمغان آورده، یوفوتیبل نام دارد.

خالق آثاری نظیر Fate/Zero و God Eater که در طی سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری بر روی Demon Slayer مورد توجه تمام جهان قرار گرفته، نشان داده که هیچ حد و مرزی برای سکانس‌های اکشن دیوانه‌وارش قائل نبوده و با هر اثر جدیدش می‌تواند سکانس‌های حماسی غیرقابل تصوری را در برابر دیدگان مخاطبینش به تصویر بکشد. 

استودیو تریگر

معرفی بهترین استودیو های انیمهیکی از منحصر به فردترین استودیوها در زمینه جلوه‌های بصری، تریگر نام دارد که اگرچه تیم نسبتاً جدید و کم‌کاری محسوب می‌شوند اما در طی سال‌های اخیر موفق شده‌اند تا بینندگان این مدیوم را حسابی به وجد بیاورند. برای اثبات کیفیت کاری مثال‌زدنی استودیو تریگر تنها کافیست تا به تماشای Little Witch Academia، Kill la Kill و SSSS.Gridman نشسته تا به جادوی عجیب و غریب آن‌ها پی ببرید. 

استودیو کیوتو انیمیشن

معرفی بهترین استودیو های انیمهیکی دیگر از استودیوهای کم‌کار ولی ارزشمند دنیای انیمه، کیوتو انیمیشن نام دارد که آثاری دلنشین و سرگرم‌کننده را به ارمغان آورده است.

خالق آثاری نظیر Clannad و K-On که در ادامه با تولید Violet Evergarden قلب هر بیننده‌ای را به درد آورده است، اصولاً به عنوان سازنده‌ای شناخته می‌شود که انیمه‌هایش می‌توانند به شدت دراماتیک، دلخراش، الهام‌بخش و در عین حال قهرمانانه جلوه نمایند.

استودیو مدهاوس

معرفی بهترین استودیو های انیمهاستودیو مدهاوس از سال ۱۹۷۲ میلادی تا به امروز در حوزه انیمه فعالیت چشمگیری داشته و برخی از نمادین‌ترین آثار این مدیوم را تولید کرده است.

برای عظمت و بزرگی این استودیو تنها کافیست تا به آثاری نظیر Vampire Hunter D: Bloodlust، Trigun، Death Note، Parasyte، One-Punch Man و Overlord اشاره داشه باشیم. که هر یک از میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان برخوردار می‌باشند. همچنین باید اشاره کرد که آن‌ها خالق هر ۲ نسخه Hunter × Hunter به شمار می‌روند که به عنوان یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های تمام دوران به شهرت رسیده. برخی از المان‌های آن را در هیچ اثر دیگری نمی‌توان پیدا کرد. اگرچه که استودیو مدهاوس در تمام این سال‌ها دچار اشتباهات چه بسا غیرقابل جبرانی در قابل آثارش شده اما باید جانب حق را نیز در نظر گرفت و گفت که بدون حضور آن‌ها، برخی از انیمه‌های به یاد ماندنی این مدیوم را با چنین کیفیتی مثال‌زدنی هیچوقت دریافت نمی‌کردیم. تا حدی که منبع الهام بسیاری از استودیوهای مطرح پس از خود نیز بوده‌اند.

————————————————————————

بهترین انیمه های کمدی

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt