اسکیت بردینگ!

 در سلامتی, ورزش

اسکیت‌بردینگ:

یک ورزش مخاطره آمیز است که در برگیرنده سوار شدن، کنترل و انجام حرکات نمایشی با استفاده از یک اسکیت برد است. اسکیت‌بردینگ می‌تواند به عنوان یک فعالیت تفریحی، یک کار هنری، یک شغل، یا یک روش برای حمل و نقل در نظر گرفته شود. اسکیت‌بردینگ در طی سال‌ها توسط بسیاری از اسکیت‌بازان شکل گرفته و تحت تأثیر قرار گرفته‌است.

تاریخچه رشته اسکیت‌بردینگ:

اسکیت برد با گذشت زمان در کالیفرنیا در دهه ۵۰ مرسوم شد. کاربرد اسکیت برد در ابتدا برای گشت و گذار در پیاده روها بود. و با گذشت زمان، افراد به آن علاقه مند شدند. و تبدیل به نوعی سرگرمی و یک ورزش گردید. نهایتا نخستین شرکت در سال ۱۹۵۹ اسکیت برد را به صورت تخصصی تولید کرد.
تولیدکنندگان بازی های دیجیتال از سال ۲۰۰۰ میلادی بازی هایی با موضوع اسکیت ساختند، کودکان بسیاری دوست داشتند که اسکیت برد را در دنیای واقعی تجربه کنند.و همین امر باعث شد که ساخت این وسیله با تغییراتی رو به رو شود. از این رو مردم برای تهیه اسکیت برد و استفاده از آن استقبال بسیاری کردند. در نتیجه ساخت زمین های مناسب و تخصصی تر برای اسکیت برد سواران بر محبوبیت این ورزش افزود و شرکتهای تولید کننده مجبور شدند که تکنولوژی ساخت اسکیت برد های خود را برای رقابت با یکدیگر از نظر کیفیت، بهبود دهند و آن ها را بروز کنند.


انواع مختلف تخته اسکیت برد:

انواع مختلفی از اسکیت بردها در بازار وجود دارد. و اسکیت باز ها براساس نوع و سبک بازی، تخته اسکیت مناسبشان را انتخاب میکنند. همچنین می توان باتوجه به مهارت شخص، اسکیت بردها را انتخاب کرد. البته لازم است تا افراد مبتدی با این وسیله مهیج کار کنند و باتوجه به سایز بندی انواع اسکیت برد برحسب نیازشان، مدل خود را انتخاب کنند.

میکرو یا ماکرو؛ نام کوچکترین سایز اسکیت برد میباشد که این نوع اسکیت برد برای سنینی مناسب است که ۱ تا ۵ سال داشته باشند، تخته در حدود ۱۰۰ سانتیمتر طول دارد و سایز کفش ۳ یا کوچکتر می باشد.

کودکان ۶ تا ۷ سال میتوانند از سایز مینی استفاده کنند.

درحالیکه نوجوانان ۸ تا ۱۲ سال می توانند سایز کوچک را انتخاب کنند.

افراد ۱۳ و ۱۴ ساله می توانند اسکیت بردی با سایز متوسط را خریداری کنند.

و مصرف کنندگان بالای ۱۵ سال باید اسکیت برد فول سایز را خرید کنند.

اسکیت برد های برقی:

امروزه در بازارهای لوازم ورزشی، اسکیت بردهایی در بین افراد، محبوبیت دارد که با خرید آن ها دیگر نبایداز پای محرک استفاده کرد؛ بلکه این نوع اسکیت ها به خاطر مجهز بودن به یک موتور الکتریکی، هدایت کننده ی اسکیت به سمت جلو به صورت خودکار می باشند.به چنین اسکیت بردهایی، اسکیت برد برقی می گویند.


اصول ورزش اسکیت‌بردینگ:

 • ورزش اسکیت برد، نیازمند اصولی مانند دیگر ورزش ها میباشد ، اصولی که به مفید بودن اسکیت برای سلامتی کمک میکند.
 • ایمنی به عنوان نخستین اصول ورزش کردن شناخته می شود. از لوازم موردنیاز برای ورزش اسکیت برد میتوان به کلاه، ساعد بند، آرنج بند، دستکش و زانوبند اشاره کرد.
 • همچنین اسکیت را باید در محیطی مانند پیست، تمرین کرد و یا می توان زیر نظر یک مربی در محلی با سطوح صاف، این تمرین را انجام داد.
 • برای شروع حرکت لازم است که سرعتتان کم باشد و بتدریج بر سرعت خود بیافزایید؛ بدین دلیل که ضربان قلب باید به آرامی بیشتر شود.
 • به اصول ورزش اسکیت برد برای ابتدای کار، توجه کنید؛ سپس دستتان را در تمام مدت تا آرنج خم کنید و با کشیدن ساعد، مچ دستتان را به سمت زمین نگه دارید.
 • از نقطه ی شروع حرکت باید حرکت پا و بدنتان به صورت همزمان با هم باشد و تا جای ممکن بازوهایتان بدون حرکت باشد.
 • سپس در حالت نشسته در وضعیت اسکوات، وزنتان را روی چرخ عقب قرار دهید و به صورت مستقیم، پاشنه یکی از پاهایتان را بفشارید.
 • عضلات شکم را به طرف داخل ببرید، درصورت احساس عدم تعادل درحین مسیر حرکت باید بیشتر بنشینید و درغیر این صورت اسکیت را متوقف کنید.

 

انواع سبک اسکیت برد:

در قدم اول برای انتخاب اسکیت برد و خرید آن، باید بدانید چه سبکی از اسکیت برد سواری را می‌خواهید دنبال کنید.انتخاب سبک اسکیت بردسواری کاملا به مهارت فردی و علایق شخص بستگی دارد.

از مدل‌های اصلی اسکیت برد می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • اسکیت برد معمولی
 • اسکیت برد لانگ برد
 • اسکیت برد کروز

اسکیت برد معمولی:

اسکیت بردهای معمولی برای انجام حرکات نمایشی و انجام تریک‌ها بوده و دارای دو برآمدگی در انتهای و ابتدا خود هستند شتاب و سرعت اسکیت برد معمولی نسبت به لانگ برد و اسکیت کروز کمتر می‌باشد. این نوع اسکیت برد برای شروع یادگیری گزینه بسیار مناسبی هستند.

اسکیت برد لانگ برد:

تخته اسکیت بردهای لانگ برد بلند ترین نوع اسکیت برد می‌باشد. این نوع اسکیت برد فاقد بر آمدگی بوده و دارای چرخ‌های نرم تری است. این نوع اسکیت برد برای مسافت‌های خیلی طولانی و سرازیری بسیار مناسب می‌باشد.

اسکیت برد کروز:

اسکیت کروز برای رفت و آمد طراحی شده است و حمل آن به نسبت دیگر انواع اسکیت برد آسان می‌باشد . معمولا اسکیت برد کروز برای مسافت‌های کوتاه استفاده شده و برای سطوح ناهموار بسیار مناسب است.
چرخ‌های استفاده شده در اسکیت برد کروز در مقایسه با لانگ برد کوچک‌تر هستند اما نسبت به اسکیت برد معمولی بزرگتر می‌باشند.

 

 

_________

گردآوری: مرسده رنجبر

اگر به بخش ورزش علاقه مندید، از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید:

پنج گانه مدرن

Maahkhatoon97

 

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt