ضریب هوشی عشقی چیست؟

 در خودپروری, روانشناسی

 

یکی از دلایلی که بسیاری از مردم به ازدواج با فرد نامناسب تن می‌دهند چیزی است که آن را (ضریب هوش عشقی پایین) می نامیم.

ضریب هوشی شما به میزان دانش شما در خَلق و حفظ رابطه‌ای سالم و موفق بستگی دارد .
این آزمون به شما کمک می‌کند، ضریب هوشی خود را تعیین کنید این آزمون شامل ۱۰ جمله خبری درباره ازدواج است بر این اساس که هر یک از جملات زیر تا چه حد درباره‌ی شما صدق می‌کند (چه درگذشته و چه در حال) و نیز براساس این‌که این باور، زندگی شما را تا چه حد متأثر کرده‌است، به خود نمره بدهید. اگر جملات باور شما را در این‌باره که (عشق چگونه احساسی است) بیان می‌کنند و این باور روابط گذشته یا حال شما را به گونه‌ای تحت تاثیر قرار داده‌است، ملاک نمره دادن این‌گونه خواهد بود:
بارها : ۰ نمره
بیشتر : ۴ نمره
گاه‌گاه : ۸ نمره
به‌ندرت یا هرگز : ۱۰ نمره

سعی کنید با خود صادق باشید و بر طبق این‌که عملاً در گذشته چه کرده‌اید، به خود نمره دهید، در این‌جا خواسته من از شما این است که به جملات براساس رفتار فعلی خود و آموخته‌های تان پاسخ ندهید، بلکه با صداقت کامل براساس خلاصه‌ای از انتخاب‌های گذشته‌ی زندگی‌تان پاسخ دهید

آزمون ضریب هوش عشقی شما

۱. اگر من و همسرم واقعاً یکدیگر را دوست داشته‌باشیم دیگر هیچ‌ یک از مشکلات و اختلافات شخصیتی، رابطه‌ی ما را تهدید نخواهد کرد.
۲. اگر درنهایت شخص مناسب را پیدا کنم، غیرممکن است به شخص دیگری علاقه‌مند شوم، زیرا از عشق سرشارم.
۳. اگر عشق «عشق راستین» باشد، همان لحظه که برای اولین‌بار او را می‌بینم، خواهم فهمید.
۴. ازدواج درست همیشه جالب و مهیج خواهد بود.
۵. اگر واقعاً «عشق راستین» باشد، هنگامی‌که در کنار همسرم نیستم ، احساس تمامیت و کمال نخواهم کرد،
۶. روابط جنسی ما نمی‌تواند واقعاً عالی و فوق‌العاده باشد، مگر این‌که عشق، «عشق راستینی» باشد.
۷. همسر مطلوب من تمام نیازهای مرا برآورده خواهد کرد و تمامی خلأهای روحی مرا پر خواهد کرد، به‌طوری‌که دیگر محتاج کسی نخواهم بود.
۸. اگر واقعاً دل‌باخته باشم، هر وقت که همسرم را می‌بینم، هیجان‌زده خواهم شد به‌طوری‌که از با او بودن «مو بر بدنم سیخ می‌شود.»
۹. اگر با شخص مناسب ازدواج‌کرده باشم، آن‌چنان در هماهنگی خواهیم بود که در هر لحظه از زمان هر یک از ما احساس دیگری را خواهد دانست.
۱۰. هنگامی‌که در رابطه‌ای صحیح و مناسب هستم، به طرزی طبیعی احساس هماهنگی دارم، به‌طوری‌که نیازی به تلاش برای بهبود رابطه خود با همسرم نخواهم داشت.

نمرات خود را جمع بزنید و ملاحظه کنید در کدامیک از ۴ دسته پاسخ‌ها قرار می‌گیرید .

۱۰۰ – ۸۰ امتیاز: به شما تبریک می‌گوییم.

شما ضریب هوشی بالایی دارید شما در دید خود نسبت‌ به زندگی واقع‌بین هستید و می‌دانید برای این‌که ۱ رابطه سرانجام خوبی داشته باشد عشق کافی نیست به این معنا که مستلزم ارتباط تفاهم و سخت‌کوشی است. به‌منظور جلوگیری از مشکلات آتی در زمینه‌هایی که نمره‌ی پایین‌تری گرفته‌اید، تلاش بیشتری بکنید
۶۰ الی ۷۹ امتیاز : ضریب هوشی شما بد نیست اما می‌تواند بهتر باشد.
شما هنوز اجازه می‌دهید که مطلوب‌های رمانتیک و رؤیاهایتان تعیین‌کننده منش و رفتار شما در ازدواجتان باشد. به احساس خود در مقایسه با ظاهر روابطتان بهای بیشتری بدهید. از مشکلات نهراسید. به خود یادآوری کنید که عشق حقیقی به این معنا نیست که همه‌چیز در همه حال و در تمامی اوقات، مطلوب باشد. با مطالعه بیشتر و کسب مهارت های تخصصی میتوانید نمره بالاتری داشته باشید .

۴۰ _ ۵۹ امتیاز: اخطار!

ضریب هوشی عشقی شما به‌طرز وحشتناکی پایین است. احتمالاً شما نیز این را می‌دانید، زیرا بارها لطمه دیده‌اید. دلیل این‌که شما به این وضع ادامه می‌دهید این است که به شخصی که با او ازدواج می‌کنید، توجه کافی ندارید شما خود را نادیده می‌گیرید. بیشتر عاشقِ عاشق شدن هستید تا عاشقِ آن‌ها. اگر می‌خواهید از رنج خود بکاهید و خوشحال‌تر باشید و، باید در طرز انتخاب خود تغییرات اساسی بدهید

۰ _ ۴۰ امتیاز: اورژانس!

ضریب هوشی عشقی شما به‌قدری پایین است که رنجش خاطر و دل‌شکستگی شما آن را نیز دو چندان می‌کند. زندگی شما توجه فوری می‌طلبد. وقت آن است کمی رشد کنید و دنیای رؤیایی خود را ترک کنید ، روابط شما می‌توانند موفق باشند؛ اگر متعهد شوید تا درک کنید چه کار اشتباهی مرتکب شده‌اید و یاد بگیرید چگونه انتخاب‌های بهتری داشته باشید. از سرزنش کسانی که با شما خوب نبودند دست بکشید و در عوض به این‌موضوع توجه کنید که چگونه خود نیز در انتخاب‌هایتان سهیم بوده‌اید!

اگر ضریب هوشی عشقی شما بسیار پایین است، زیاد نگران نشوید شما با دریافت مشاوره تخصصی از افراد متخصص ضریب هوشی عشقتان را به‌مراتب بالاتر خواهید برد و اعتمادبه‌نفس و توانایی شما در انتخاب‌های موفق، به‌مراتب بیشتر خواهد شد.

نیلوفر ابراهیمی ، مشاور پیش از ازدواج با من در صفحات مجازی همراه باشید …

اینستا:

https://www.instagram.com/niloofar_ebrahimi.ir

وبسایت:

Www.niloofar-ebrahimi.ir

تلگرام:

Telegram (http://telegram.me/ravan_teach)

مشاوره و روانشناسی📚عضو انجمن روانشناسان ایران📚دانشجو ارشد روانشناسی

🔴Training and promoting mental health🔴
هدف: آموزش و ارتقا سلامت روان
https://www.instagram.com/niloofar_ebrahimi.ir
کانال کنکور 😉💪
konkor_top@
ارتباط با ما
ravan_teacher@

 

در پست های آتی ، در رابطه با افسانه های عشقی نادرست و تاثیر آن در ازدواج صحبت خواهیم کرد ….

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt