معجزه شکرگزاری(۱۰)

 در داستان پندآموز, داستانک

نویسنده: مریم حجتیان ( راهنمای زندگی _ life coach )

در اینجا چند فاکتور خوشبختی را که پژوهشگران بارها تکرار کرده اند بررسی می کنیم:

{وقتی در زندگی به داشته هایمان فکر کنیم خود را خوشبخت و وقتی به نداشته هایمان بیاندیشیم خود را بدبخت حس می کنیم پس خوشبختی و بدبختی در تصور ماست.

خوشبخت کسی است که دارای عافیت و سلامت است زیرا گاهی برای بدست آوردن آن باید ثروت زیادی را نثار کرد.

خوشبختی یعنی نشاط و رضایت خاطر، وقتی این دو عنصر را داری یعنی آرامش و لذت را تجربه می کنی.

بزرگی می گوید: یک راه بیشتر برای خوشبختی وجود ندارد آن هم کاستن نگرانی درباره چیزهایی است که مافوق قدرت ما قرار گرفته اند.

کلید خوشبختی خودمان را در جیب دیگران قرار دادیم و باور نداریم که کلید خوشبختی ما در دستان خود ماست. آری کلید خوشبختی درک این حقیقت است که آنچه برای ما رخ می‌دهد مهم نیست بلکه چگونگی پاسخ ماست که اهمیت دارد. و در نهایت اینکه خوشبخت کسی نیست که مشکل ندارد بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد.

«هرکس که قدم به زندگی شما می گذارد یک معلم است. حتی اگر شما را عصبی کند بازهم درسی به شما آموخته است زیرا محدودیت‌های شما را نشانتان داده است. اگر می خواهید کمی در صلح باشید آگاهانه و با آرامش با اطرافیانتان رفتار کنید و از تنش و در گیری و بحث پرهیز کنید.

هرگز فکر نکنید که اگر فلان مرحله زندگی بگذرد همه چیز درست می شود. از همه چالش ها لذت ببرید هنر زندگی دوست داشتن مسیر زندگی است .»

خوشبختی در مسیر است نه مقصد.}

اینجاست که چارلی چاپلین خوشبختی را فاصله چالش ها و مشکلات یا همان بدبختی به زبان عامیانه نام گذاری کرده است.

خوشبختی یعنی هر روز و هر لحظه زندگی را قدر بدانی و جشن بگیری. شکرگزار باشی و نگران فردا نیامده نباشی.

برنامه بریزید و با هدف بیدار شوید ذوق داشته باشید اما هرگز با نگرانی و ترس بدنبال خوشبختی ندوید. عشق را در عشق بیابید نه در ترس از دست دادن. پای صحبت نسل‌های گذشته بنشینید و از تجربیات آنان برای معنای خوشبختی استفاده کنید.

آنان آرزو دارند روزهای دور هم بودن را بیشتر تجربه کنند چون بخش عمده ای از سفر زندگی اشان را طی کردند و فهمیدند هیچ چیز ارزش غم خوردن و از بین بردن لحظات خوب زندگی را ندارد.

تمرین

برای رسیدن به جشن و شادی درونی و حال خوب، از دفتر شکرگزاری روزانه ات غافل نشو و برای کوچکترین چیزهایی که داری تشکر کن. با تنهایی ات خوشحال باش و اگر کسی را کنارت داری قدرش را بدان. اگر دیدی کسی با تمام مسائل متعدد اطرافش حال خوبی دارد دلیلش را از او بپرسید و سعی کنید بکار بگیرید.

دوست خوبم

همین حالا که توانستی با چشمان زیبا و پرنورت این مقاله را بخوانی و با دستان قدرتمندت ورق بزنی و از صفحات دیگر لذت ببری تو خُوشبختی.

 

شما را به لحظات پر از نور و عشق بودن در لجظه اکنون زندگی می سپارم.

با مهر و ارادتاگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید. 

روی لینک زیر کلیک کنید.

 

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt