قدرت هدف

 در ٔداستان کارآفرینان, داستانک

«سرراست ترین مسیری که ما را به قدرت و منبع نهایی نیروی شخصی،

یعنی نیروی اعتقاد و نیروی پشتکار می رساند،هدف است.»

نسخه ی دستیابی به نتایج فوق العاده این است که بدانید چه چیزی برای شما مهم است و هر روز اقداماتی در جهت تحقق آن انجام دهید. اگر هدف مشخصی در زندگی داشته باشید، زندگی شما روشنی و وضوح بیشتری خواهد یافت و منجر به افزایش اعتقاد شما به مسیرتان می شود و این نیز معمولاً منجر به تصمیم گیری سریع تر می شود. کسی که بتواند سریع تر تصمیم بگیرد اغلب همان کسی است که اولین تصمیمات را می گیرد و بهترین گزینه ها را انتخاب می کند. و وقتی بهترین گزینه ها را در اختیار داشته باشید، شانس تجربه‌ی بهترین چیز ها را خواهید داشت. از همین روست که با دانستن اینکه کجا می روید، بهترین نتایج و تجارب زندگی در انتظارتان خواهند بود.

وقتی اوضاع بر وفق مراد نیست باز هم هدف می تواند به شما کمک کند.

گاهی زندگی دشوار می شود و کاری هم نمی شود کرد. کافی است هدف تان را به اندازه‌ی کافی بزرگ بگیرید و به اندازه ی کافی طولانی عمر کنید، آنگاه حتماً روزهای دشواری را تجربه می کنید. اشکالی هم ندارد. همه ما چنین چیزی را از سر می گذرانیم. اما اگر دلیل انجام کاری را بدانید، یعنی اگر هدف داشته باشید الهام و انگیزه‌ی لازم برای حفظ پشتکار و عبور از سختی‌ها را همراه خود خواهید داشت. لازمه ی اساسی کسب نتایج فوق العاده این است که مدتی طولانی به کاری بچسبید تا به موفقیت برسید.

هدف همان چسب محکمی است که شما را به مسیری می‌چسباند که تعیین کرده‌اید.

اگر کاری که می کنید با هدف تان هم‌خوان باشد، حس شما به زندگی بسیار خوب خواهد بود و مسیرتان پرنشاط می شود و ذهن و قلب‌تان همسو خواهند بود. در زندگی هدف داشته باشید و تعجب نکنید اگر متوجه شدید موقع کار شادتريد و بیشتر زیر لب آهنگ زمزمه می کنید یا سوت می زنید.

کسی که از خود می پرسد: «اون یه چیزی که می تونم توی زندگیم انجام بدم که بیشترین معنا رو برای من و جهان داشته باشه، چیه، طوری که با انجامش بقیه ی کارها آسون تر یا غیرضروری بشن؟»

از قدرت اصل یک چیز برای ایجاد هدف در زندگی‌اش استفاده می‌کند.

ایده‌های بزرگ

  • ١. شادی چیزی است که در مسیر برآوردن خواسته ها اتفاق می افتد.
    همه ما می خواهیم شاد باشیم، اما جستجوی شادی بهترین راه برای یافتنش نیست. بهترین مسیر برای کسب شادی ماندگار این است که زندگی تان را وقف چیز بزرگتری کنید و به کارهای روزمره تان معنا و هدف بدهید.
  • ٢. چرای بزرگ تان را کشف کنید.
    برای کشف هدف‌تان از خودتان بپرسید چه چیزی به شما انگیزه می دهد؟ چه چیز باعث می شود صبح ها از رختخواب برخیزید و دست به کار شوید و تا شب که خسته و بی حال می شوید مشغول باشید؟ من به این می گویم: «چرای بزرگتان». این است علت علاقه شما به زندگی. این است علت کاری که به آن مشغول هستید.
  • ٣. پاسخی بیابید، جهتی را برگزینید.
  • واژه‌ی «هدف» شاید سنگین به نظربرسد، اما لازم نیست هدف واقعاً سنگین باشد. کافی است این طور به آن فکر کنید: یک چیز که می خواهم زندگی ام بیش از سایر چیزها حول آن باشد. به عنوان مثال دستاوردی را که به کسب آن علاقه مند هستید روی کاغذ بنویسید و سپس توضیح دهید چطور برای تحقق آن خواهید کوشید.

قضیه برای من از این قرار است: «هدفم این است که با آموزش دادن، مربی گری و نوشتن، به مردم کمک کنم بهترین زندگی ممکن را داشته باشند».

با این حساب، زندگی من چه شکلی خواهد شد؟

درس دادن همان یک چیز من است و سی سال است که چنین بوده است. اولش به مشتریانم درباره‌ی بازار و تصمیم گیری درست در آن آموزش می‌دادم. بعد سر کلاس یا در جلسات فروش یا به شکل انفرادی به فروشندگان تدریس می کردم. بعدها در کلاس‌های کسب و کار تدریس کردم. بعد مدل ها و روش‌های لازم برای موفقیت های بزرگ را تدریس می کردم. در ده سال اخیر، درباره‌ی برخی اصول زندگی سمینار میدهم. اول موضوعی را درس میدهم، بعد در زمینه ی همان موضوع مربی گری می کنم و در کنارش درباره‌ی آن دست به قلم میشوم.

جهتی را برگزینید، در مسیرش گام بردارید و بعد ببینید چقدر به آن علاقه مندید. گذر زمان روشنی می بخشد. اگر دیدید دوستش ندارید، می توانید مسیرتان را عوض کنید. زندگی خودتان است.

 

منبع:

کتاب: آن یک چیز

نویسنده: گری کلر، جی پاپاسان

مترجم: حسین خدادادی

 

___________

اگر به بخش داستانک علاقه مندید، از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزگاران صبر

Maahkhatoon97

__________________

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt