دایره‌ی شکر

 در داستان پندآموز, داستانک

ترا کاترین کالینز مجری، مدرس و سخنران در زمینه‌ی فنگ‌شویی (هنر چینی چیدمان) در سان‌دیاگو است.

تخصص او در آموزش چگونه دیدن از درونِ “چشمان فنگ‌شویی” و در واقع گشودن بینشی هدایتگر به‌سمت زندگی در هماهنگی، راحتی، و تعادل دلخواه است. او نویسنده‌ی کتاب “راهنمای غربی فنگ شویی: ایجاد تعادل، هماهنگی و موفقیت در محیط اطراف خود” است.

تشکر کردن چیزی بود که با تماشا کردن مردم یاد گرفتم. اوایل خیلی در این کار مهارت نداشتم. اغلب یادم می‌رفت، یا حوصله اش را نداشتم. علاوه براین، متوجه شدم که اگر تشکر نمی‌کردم مردم متوجه نمی‌شدند. مثل دادن هدیه‌ای بود که اصلاً انتظارش را نداشتند. ولی در شرایطی که حال مناسب برای این کار را داشتم، و صادقانه از کسی تشکر می‌کردم. همیشه یک اتفاق جادویی به وقوع می پیوست. موجی از شادی تمام بدنم را فرا می‌گرفت و بی‌اختیار مرا به دیگری وصل می‌کرد. این‌گونه بود که اغلب به خاطر داشتم که سپاسگزار باشم.

دوست دارم روش‌های مختلف ابراز تشکر را امتحان کنم تا ببینم با انجام هر کدام چه احساسی به من دست می‌دهد. غافلگیر کردن مردم با یک “تشكر” فوق العاده است-همیشه صورت‌شان سرشار از شادی می‌شود و باهم می‌خندیم و دست‌های مان را چند لحظه به هم می‌دهیم.

 

شکرگزاری برقی از شادی در زندگی‌ام پراکنده می‌کند. هر قدر در زندگی برای همه چیز شکرگزاری می‌کنم، دلایل بیش‌تری برای شکرگزاری مثلاً چیزهای بزرگی همچون دوستانم و خانواده‌ام و موارد شخصی مثل سلامتی و موقعیت خوب شغلی ام و حتی چیزهای کوچک مثل گل‌هایی که خیلی زیبا تزیین شده‌اند، ظرف پرتغال ها و آتش توی شومینه پیدا می‌کنم. تمرکز شکرگزاری روی هر چیز آن را گسترش می‌دهد!

آیا این بدان معناست که چون امروز من برای غذایی که سر میز هست شکرگزارم، به زودی زمانی خواهد رسید که به خاطر این که همه‌ی افراد جامعه، و تمام دنیا غذای زیادی در اختیار دارند شکرگزار خواهم بود؟ آیا ممکن است که چون در حال حاضر به خاطر صلح و آرامشی که در محله‌مان حاکم است سپاسگزارم، به زودی این موقعیت را خواهم داشت که به خاطر صلح و آرامش حاکم بر کره‌ی زمین شاکر باشم؟

بر این باورم که جواب این سؤالات مثبت است. دایره ی شکرگزاری هر روز بزرگتر می‌شود. کافی است که فکر قدرشناسانه ای داشته باشید تا واردش شوید و وقتی وارد شدید، گسترشش را نظاره‌گر باشید.

_____

منبع: کتاب شکرانه

نویسنده: لوئیز هی

_______

اگر به بخش داستانک علاقه مندید، از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید:

در جست و جوی معرفت درونی باشید.

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt