لیموناد بلوبری

 در خانه داری, سرد, نوشیدنیها

لیموناد بلوبری یک نوشیندی خانگی آسان! شیرین و ترش، سرد و با طراوت، کوکتل عالی برای تابستان!

 

بلوبری، آن میوه شیرین و معطری است که با رنگ جذاب و طعم بی‌نظیرش و با آن اندازه ریز و لطیف و شکل منحصربه‌فردش از برترین خاصیت‌ها و خواصی برخوردار است که همه را به خود مجذوب می‌کند.

یکی از میوه‌های بومی آمریکا شمالی است که کالری کمی دارد و بسیار پر طرفدار است. بلوْبری در فصل گوجه‌سبز یا آلوچه یافت می‌شود و ترک‌های غرب گیلان این میوه را با نام قاراگیله می‌شناسند. از دیگر نام‌های بلوْبری می‌توان به زغال اخته آبی و تمشک آبی نیز اشاره کرد.

بلوبری دو نوع رایج دارد، یک نوع بلوْبری Lowbush یا بلوبری وحشی است و نوع دیگر بلوبری Highbush است که در ایالت متحده رشد می‌کند. بلوبری طعمی شیرین و ترش دارد و رنگ آن آبی تیره یا بنفش است. بلوْبری سرشار از جواد معدنی، ویتامین‌ها و مواد مغذی است و به همین دلیل خواص بلوبری برای سلامت فراوان است.

مصرف بلوْبری می‌تواند به کاهش التهاب‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عملکرد مغز و حافظه کمک کند. این میوه، ویتامین C، ویتامین K، ویتامین E و مواد معدنی مهمی مانند پتاسیم و مس را نیز در خود جای می‌دهد.

طرز تهیه لیموناد بلوبری:

مواد لازم:

  • ۲ فنجان زغال اخته تازه
  • ۲/۳ فنجان شکر
  • ۲/۳ فنجان آب لیموی تازه
  • ۴ فنجان آب سرد

دستور تهیه:

زغال اخته، شکر و ۱ فنجان آب را در مخلوط کن بریزید و آن را تا زمانی که یکدست شود، فرآوری کنید. یک الک توری ریز را روی یک پارچ بزرگ قرار دهید و مخلوط را داخل آن بریزید. مواد جامد باقیمانده در صافی را دور بریزید. به مخلوط بلوبری، آب لیمو، ۳ فنجان آب باقیمانده را اضافه کنید. هم بزنید و بچشید، در صورت تمایل مواد را کم و طیاد کنید. تا سرد شود.
اگر زغال اخته شما ترش است، می توانید شکر را به میزان دلخواه افزایش دهید.

___

گردآوری: مرسده رنجبر

_______

چای هیبیسکوس

maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt