تست آووکادو با تخم مرغ

 در آشپزی, پیش غذا, خانه داری, غذا

اگر صبح‌ها وقت کافی برای درست کردن یک صبحانه کامل را ندارید، می‌توانید این تست را در کمتر از ۱۰ دقیقه آماده کنید و از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید.

 

مواد لازم:

  • آووکادو یک عدد
  • تخم مرغ یک عدد
  • نان تست یک عدد
  • نمک و فلفل به مقدار لازم
  • سس تند (اختیاری) به مقدار لازم

طرز تهیه:

برای درست کردن این صبحانه ساده و خوشمزه ابتدا باید یک نان تست را برشته کنید. سپس، آووکادو را درون یک کاسه له کنید و به آن نمک و فلفل اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا به اصطلاح ادویه‌ها خوب به خورد آووکادو برود.

در مرحله بعدی، باید تخم مرغ را نیمرو کنید. برای این کار همان‌طور که می‌دانید مقدار کمی روغن را درون یک تابه نچسب ریخته و سپس، تخم مرغ را باید درون تابه بشکنید، بعد از افزودن تخم مرغ می‌توانید به مقدار دلخواه نمک و فلفل هم استفاده کنید.

در آخر، آووکادوی له شده را روی نان برشته بمالید، به گونه‌ای که تمام نان به آووکادو آغشته شده باشد، سپس، نیمرو را از داخل تابه برداشته و به صورت کامل روی نان و آووکادو قرار دهید.

به همین راحتی نیمرو با تست آووکادوی شما آماده است. 

مراحل تهیه تخم مرغ همزده با تست آووکادو

برای درست کردن تخم مرغ همزده با تست آووکادو باید آووکادو را له کرده با نمک و فلفل طعم‌دار کنید و سپس آن را روی نان برشته بمالید.

تخم مرغ را درون یک کاسه بشکنید و به آن کمی روغن زیتون و نمک و فلفل را اضافه کنید. حال باید تخم مرغ را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله بعدی، زمان سرخ کردن تخم مرغ است. باید تخم مرغ را درون یک تابه کوچک نچسب بریزید. سپس، کمی که سفت شد آن را هم بزنید. در آخر هم آن را روی نان و آووکادو قرار داده و نوش جان کنید.

مراحل تهیه تخم مرغ آبپز با تست آووکادو

ابتدا قابلمه را پر از آب کرده و روی حرارت قرار دهید تا زمانی که به جوش آید. سپس، یک عدد تخم مرغ را داخل آن قرار دهید و حرارت را کم کنید. زمان لازم برای پختن کامل تخم مرغ ۱۵ دقیقه است.

در زمانی که تخم مرغ در حال پختن است، نان را برشته کرده و آووکادو کوبیده شده را روی آن بمالید.

پس از آن‌ که تخم مرغ پخته شد، پوست آن را بگیرید.

حالا، تخم مرغ آب‌پز را به شکل ورقه‌ای برش زده و روی نان قرار دهید. در آخر هم روی آن کمی نمک و فلفل سیاه بپاشید.

گردآوریعسل حسن زاده 

rojacake  

 

اگر به بخش آشپزی و شیرینی پزی علاقمند هستید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید.

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt