انواع قیم برای گیاهان آپارتمانی

 در چیدمان, خانه داری, گل و گیاه

قیم گیاه نوعی حامی و تکیه گاه برای گیاهان است که سبب می شود گیاهان به صورت ایستاده، رشد کنند. این وسیله لازمه ی گیاهان بالا رونده است. همان طور که در طبیعت مشاهده می کنید این گیاهان در طبیعت با کمک شاخه و تنه ی درختان بالا می روند و به سمت نور حرکت می کنند.

در ادامه با انواع قیم برای گیاهان آپارتمانی آشنا می‌شویم با ماه خاتون همراه باشید.

مناسب ترین جنس برای قیم گیاه چیست؟

قیم ها بسته به مکان مورد استفاده، دارای جنس های مختلفی هستند. مثلا در مزارع، عموما از قیم های فلزی و چوبی استفاده می شود چرا که کارکرد قیم، مهم تر از ظاهر آن است. اما جنس قیم هایی که در گیاهان آپارتمانی استفاده می شوند به دلیل اینکه در ظاهر دکوراسیون منزل، نقش دارند بسیار مهم می باشد. به طور کلی جنس قیم گیاهان شامل جنس های پلاستیکی، چوبی و فلزی می باشد.

انواع قیم گیاهان آپارتمانی

۱. میله با الیاف نارگیلی

میله با الیاف نارگیلیمیله‌هایی با الیاف نارگیلی یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای حمایت از گیاهان هستند. استفاده از این قیم‌ها نه تنها بسیار آسان است، بلکه برای دسترسی به آن ها مشکلی ندارید.

این قیم که با یک میله رولپلاک چوبی و الیاف نارگیل ساخته شده‌اند، ظاهری طبیعی دارند و با هر مجموعه گیاهان آپارتمانی ترکیب می‌شوند. بیشتر این قیم‌ها حدود یک متر قد دارند، اما می توانید میله‌هایی را در طول های مختلف پیدا کنید تا مناسب انواع مختلف گیاهان آپارتمانی باشد.

در حالت ایده آل برای گیاهانی مانند پوتوس‌ها، این قیم‌ها به حمایت از گیاهان در زمان رشد کمک می کنند، اما الیاف نارگیل طبیعی ممکن است رطوبت گیاه را کاهش دهند و گیاه را از حالت شادابی خارج کنند.

۲. قیم خزه

قیم خزه قیم خزه و قیم نارگیلی اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند، اما ‌قیم‌های خزه با خزه ساخته می شوند، در حالی که قیم نارگیل از الیاف نارگیل تولید می‌شوند. هم قیم‌های خزه و هم قیم‌های نارگیلی برای گیاهان بلند مناسب هستند.

در مقایسه با قیم‌های نارگیلی، قیم‌های خزه در برابر پوسیدگی مقاوم‌تر هستند، اما خزه‌های حفظ‌شده ممکن است نیاز به تعویض هر سال یا دو سال داشته باشند تا میله‌های خزه تازه به نظر برسند و عملکرد خوبی داشته باشند.

قیم‌های خزه برای تامین رطوبت اضافی به ریشه های گیاهان مفید هستند که می تواند به جلوگیری از خشک شدن گیاهان در داخل خانه کمک کند.

۳. قیم‌های بامبو و چوبی

قیم بامبو و چوبیاگر می‌خواهید از گیاهان حمایت کنید و رطوبت بیشتری برای آنها فراهم کنید، قیم خزه مفید است. اما اگر فقط می‌خواهید گیاهان بلند را صاف نگه دارید و از واژگون شدن گیاهان خمیده جلوگیری کنید، قیم‌های بامبو و یا قیم‌های چوبی انتخاب خوبی هستند.

این قیم‌ها نسبت به قیم‌های خزه ارزان‌تر هستند و حتی ممکن است بتوانید با برداشت چوب‌های چوبی محکم از درختان باغتان، آنها را به صورت رایگان پیدا کنید.

فقط لازم است ساقه گیاه خود را به آرامی با گیره یا نخ به قیم متصل کنید تا گیاهان متمایل به رشد صاف‌ترتشویق شوند.

۴. آویزهای سیمی

ساختن پایه‌های نگهدارنده گیاهان چوبی یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه و استفاده از وسایلی است که از قبل در اطراف خانه خود دارید. اما می توانید با آویزهای سیمی قدیمی نیز یک قیم گیاهی ساده بسازید.

تکیه گاه های گیاهی چوبی مفید هستند، اما اساساً به یک شکل می آیند: یک قطب مستقیم. اما آویزهای سیمی ارتقا یافته را می توان به شکل مارپیچی یا هندسی پیچید تا به مجموعه گیاهان آپارتمانی شما جذابیت بیشتری ببخشد.

یکی از گزینه های جالب این است که یک آویز سیمی را به شکل نیم دایره درآورید و سپس هر دو انتهای دایره را در دو طرف گلدان گیاه خود قرار دهید تا یک داربست حلقه بی نهایت ایجاد کنید.

فقط به یاد داشته باشید که سیم بریده شده می تواند بسیار تیز باشد، بنابراین ممکن است بخواهید هنگام شکل دادن به تکیه گاه های گیاه سیم خود دستکش های ضخیم بپوشید.

۵. گیره دیوار

گیره دیواراکثر افرادی که از گیاهان آپارتمانی نگهداری می‌کنند از قیم‌ها برای زیباتر نشان‌ دادن گیاهان خود استفاده می‌کنند. با استفاده از گیره‌های دیواری می توانید گیاهان آپارتمانی بالارونده را به رشد عمودی تشویق کنید.

گیره‌های دیواری را می‌توان هم به سقف و هم به دیوارها چسباند و گیره‌های بیشتری را می‌توان برای حمایت از گیاهان در حین پخش شدن آنها اضافه کرد.

به عنوان نگهدارنده گیاهان آپارتمانی می‌توانید انواع گیره‌های دیواری برای حمایت از گیاهان آپارتمانی پیدا کنند، از جمله گیره‌هایی که به دیوارها پیچ می‌شوند، اما گیره‌های دیواری مناسبی نیز وجود دارد که با پدهای چسبنده به دیوارها می‌چسبند.

 


اگر از خواندن این مقاله لذت بردید از مقاله قبلی ما نیز دیدن کنید. 

روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

Maahkhatoon97

Recommended Posts

نظرات و پیشنهادات

تماس با ما

برای تماس با ما لطفا از طریق فرم زیر ایمیل بزنید.

Not readable? Change text. captcha txt
تیرامیسو توت فرنگیتاریخچه انواع نان های ایرانی